Health

پیام تسلیت جبهه ملی ايران خارج از کشور بمناسبت درگذشت بهمند ممتاز برادر گرامی و ارجمند دکتر امیرهوشمند ممتاز

پیام تسلیت جبهه ملی ايران-خارج از کشور بمناسبت درگذشت مهندس بهمند ممتاز برادر گرامی و ارجمند دکتر امیرهوشمند ممتاز ۱۷ دیماه ۱۴۰۰

بهمند یکی از با تجربه ترین مهندسان در فنآوری ذوب آهن بود. بهمند بعد از دیپلم دبیرستان برای تحصیلات دانشگاهی به آمریکا رفت. پس از دریافت مدرک مهندسی ایمنی و حفاظت فنی از دانشگاه به استخدام شرکت بوئینگ امریکا در امد و در آمریکا ازدواج کرد. او برای دیدار خانواده  با همسرش به ایران امد ولی برای خدمت در صنایع ذوب آهن در کشور باقی ماند و در ذوب اهن اصفهان بعنوان معاون شرکت و همسرش در اداره روابط ایران و امریکا مشغول کار شدند . او و همسرش در ایران صاحب دو فرزند شدند. قبل از انقلاب، فردی از سازمان ساواک به ریاست ذوب اهن منصوب شد که با بهمند برخورد غیر حرفه ای داشت. ایشان مجدداً به امریکا برگشت و در همان شرکت بوئینگ به کار مشغول شد. بهمند درسن ۶۸ سالگی بازنشسته و هنگامی که از این جهان رخت بربست ۸۱ سال داشت.

جناب دکتر امیرهوشمند  ممتاز می‌دانیم هیچ جمله‌ای درد شما را سبک نمی‌کند. می‌دانیم  هیچ سخنی نمی‌تواند غم از دست دادن برادر عزیز و مهربانت را جبران کند. اما از درگاه ایزد متعال می‌خواهیم به شما و خانواده محترمتان صبر بدهد تا بتوانید این مصیبت را تحمل نمایید. تقاضا داریم ما را در غم از دست دادن برادر عزیزتان شریک بدانید.

از شنیدن این خبر بسیار ناراحت و متأثر شدیم و در گذشت وی را به شما و خانواده محترم و ارجمندتان صمیمانه تسلیت میگوییم.

جبهه ملی ایران-خارج از کشور