Health

بیانیه جبهه ملی ایران خارج کشور در پشتیبانی از اعتراض‌ها به قتل ژینا (مهسا) امینی

بیانیه جبهه ملی ایران خارج کشور در پشتیبانی از اعتراض‌ها به قتل ژینا (مهسا) امینی

 

هموطنان گرامی

باری دیگر جمهوری اسلامی فرزندی شایسته را از سرزمین‌مان گرفت

پس از قتل اکبر محمدی، زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب، محمد مختاری، فرزاد کمانگر، روح الله زم، ستار بهشتی، پوریا بختیاری، نوید افکاری، نداها و سهراب‌ها و هزاران جانباخته راه آزادی… این بار نیز شاهد قتل ژینا (مهسا) امینی در بازداشتگاه جمهوری اسلامی هستیم.

بدینوسیله جان باختن ژینا (مهسا) امینی را به خانواده محترم و دردمندِ ایشان و ملت بزرگ ایران به ویژه شهروندان استان کردستان تسلیت می‌گوییم.

مرگ دلخراش ژینا (مهسا )امینی، جامعه ایران را خشمگین و برافروخته ساخته است. این حکومت مستبدِ ضدمردمی تاکنون مسئولیت قتل هیچیک از زندانیان تحت شکنجه و آزار را در زندان های خود، نپذیرفته است.

سردمداران و مسئولانِ حکومتی هر جنایتی را مرتکب شده و همواره آنرا منکر می‌شوند. ما رژیم جمهوری اسلامی و در رأس آن علی خامنه‌ای را عامل اصلی این جنایت می‌دانیم و محکوم می‌کنیم.

 هموطنان

از آنجا که استبداد حاکم کلیه اعتراضات مدنی را به شدت سرکوب می‌کند، بر همگان آشکار شده که در قساوت و خونریزی هیچ تفاوت ماهوی با داعش یا  طالبان ندارد. پس حجت بر ما تمام است که برای دفاع از شرف و جان فرزندانِ خود و دیگر هموطنانمان با هر وسیله‌ای که می‌توانیم از خود دفاع کنیم.

همانگونه که در مقابلِ مغولها قیام کردیم و اگر داعش و طالبان به زنان و فرزندانمان تعرض می‌کردند، در مقابل آنان می‌ایستادیم، باید در برابر جمهوری اسلامی نیز بایستیم و پایدارانه مقاومت کنیم.

دیروز درد ما اصفهان و آبادان بود و امروز کردستان، این درد مشترک ما است که جدا جدا درمان نمی‌شود. امروز دیگر زمان شیون و گریه نیست، زمان ایستادگی و قیام است.

ملت بزرگ ایران

پیرو فراخوان‌های متعدد تشکل های سیاسی، دانشجویی، فعالانِ حقوق زنان، معلمان، کارگران و بازاریان… که در تمامی شهرها و استان‌ها به گونه‌ای سراسری با یکدیگر پیوند خورده‌اند، ما نیز اعلام می‌داریم که امروز پیوستن و حمایت از این اعتراض‌ها یک وظیفه ملی است.

 اینک ضمن تقدیر از هنرمندان و ورزشکاران مردمی که تا این لحظه حمایت و همدردیِ خود را از این اعتراض‌ها اعلام کرده‌اند، از دیگر شخصیت های برجسته کشور نیز انتظار می‌رود تا همصدا با مردم برای اعلام خشم و انزجار از این رفتار ضدانسانی و زن‌ستیزِ حکومت، به جمع معترضان بپیوندند.

امید است با تداوم این اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها زمینه برای حضور ملیونی مردم و ماندن آنان در خیابان‌ها تا سقوط این نظام ناکارآمد و تبهکار فراهم گردد.

پاینده و سرافراز باد ایران و ایرانی

جبهه ملی ایران – خارج کشور

به دبیریِ دکتر امیر هوشمند ممتاز

19/09/2022