Health

جبهه ملی ایران خارج از کشور درگذشت زنده یاد ابوالحسن بنی صدر را به خانواده محترم ایشان و تمامی مردم ایران، تسلیت عرض می‌کنیم

در مسیر زندگی انسانها، همیشه فراز و نشیب‌های وجود داشته و در بعضی از موارد هم خطاهایی، برخورد واقع بینانه و شجاعانه با اشتباهات و سختی‌های این راه تکاملی، محکی است برای انسان بودن.
 
زنده یاد دکتر ابولحسن بی‌صدر، یک چنین انسانی بود که در یک مسیر غلط، در ۵۷، ولی با حسن نیت، انسان دوستی و حس ملی، گام برداشت. او در همان ابتدای این مسیر حاضر نشد که تسلیم راه اشتباه انتخاب شده بشود. او در همان زمان که خمینی اقتدار کامل و مطلق داشت و فرمانها و فتواهایش بر مردم ایران چنبره زده بود، در برابر استبداد خمینی و نظام فکری او ایستاده و مسیر خود را از خمینی و شرکای جنایتکارش جدا کرد.
 
زنده یاد ابولحسن بی‌صدر در همان آغاز مهاجرتش به فرانسه، نشان داد که عهدی که با خود جهت صیانت و پاسداری از حقوق مردم ایران بسته را ارزش می‌نهد و حاضر نشد که برای ذره‌ای با نیروهای که مقابل ملت در جنگ عراق با ایران ایستاده بودند، سازش کند.
 
زنده یاد ابولحسن بی‌صدر، با اینکه دولت فرانسه آماده کمک‌های مالی و تبلیغاتی به او بود، حاضر نشد که از عنوان و امکانات یک پناهنده سیاسی ایرانی فراتر رود. پناهنده سیاسیی که تا آخرین نفس دل به ایران و ایرانی داده بود.

جبهه ملی ایران خارج از کشور درگذشت 
زنده یاد ابوالحسن بنی صدر را به خانواده محترم ایشان و تمامی مردم ایران، تسلیت عرض می‌کنیم.

جبهه ملی ایران-خارج از کشور
 
9 اکتبر 2021 برابر با 17 مهر 1400