Health

یاوه گوئی سردار اسماعیل قاآنی: «اسرائیلی ها باید سرزمین اسرائیل را ترک به آمریکا و اروپا مهاجرت کنند» - محمد فارسی

خبرگزاری العربیه روز شبنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ، خبری را از سخنرانی سردار قاانی فرمانده نیروی قدس سپاه منتشر کرده است که وی گفته اسرائیلی ها باید اسرائیل را ترک کنند و در آمریکا و اروپا «به خانه های خود بازگردند» (۱). البته اینگونه مهملات تنها میتواند از چنته بیخردی مانند سردار قاآنی بیرون بیاید. سخنان قاآنی همان شعارهای بی محتوای رژیم اسلامی را تداعی میکند که انحلال کشور اسرائیل را آرزو دارند. اسرائیل یکی از کشورهای عضو سازمان ملل است، تهدید به نابودی آن خلاف هرگونه عرف بین الملل می باشد و به کشور اسرائیل حق میدهد برای جلوگیری از نابودی کشور و مردم خود به هر گونه اقدام پیشگیرانه نظامی و امنیتی متوسل شود.

 پیش از حذف قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قُدس، وی مسئولیت شخصی نظارت بر مسلح کردن و آموزش های نظامی حماس و جهاد اسلامی را بعهده داشت. این امر منجر به بهبود قابل توجهی در توانایی نظامی حماس و جهاد اسلامی  برای ضربه زدن به اسرائیل شده است. در پیکار ۱۱ روزه اخیر، حماس و جهاد اسلامی توانستند بیش از ۴۰۰۰ موشک به بطرف اسرائیل پرتاب کنند که ۹۰ در صد آنها توسط چتر دفاعی اسرائیل شکار و منهدم شد ولی ۱۰ در صد از چتر پوششی گنبد های آهنین اسرائیل عبور کردند که باعث کشته شدن ۱۲ اسرائیلی و خرابی های بسیار در شهرهای اسرائیل گردید. در حالیکه این تعداد تلفات جانی و خسارات مالی بهیچوجه قابل مقایسه با تلفات جانی و خسارت عظیم حماس و فلسطینی ها در نوار غزه توسط بمباران هواپیمای های اسرائیل نمیباشد۰ سردار قاآنی این پیکار را پیروزی شبه نظامیان حماس و جهاد اسلامی تحت پشتیبانی رژیم میداند و تصور بی جایی دارد که اینگونه پیکار ها میتواند به نابودی اسرائیل منجر شود.

از هنگامی که آقای بایدن ریاست جمهوری آمریکا را بعهده گرفت، شبه نظامیان نیابتی رژیم اسلامی  حملات خود را علیه پرسنل و منافع ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق افزایش داده اند. در ۲۳ آوریل ۲۰۲۱ گروه کتایب حزب الله تحت نفوذ رژیم اسلامی و دیگر شبه نظامیان شیعه در داخل سازمان تروریستی حشد الشعبی، یا نیروی بسیج مردمی، رسماً امتناع خود را از رها کردن سلاح های خود اعلام کرده اند.  ابوعلی الاسکاری سخنگوی این گروه ها اعلام کرده است که «نیروهای بسیج مردمی هرگز منحل نمی شوند و کتائب حزب الله سلاح های خود را تنها در ظهور امام زمان تحویل می دهد.» سردار قاآنی که با این گروه های نیابتی در ارتباط مستقیم است، اعمال تروریستی شبه نظامیان نیابتی رژیم در منطقه را نیز به نابودی اسرائیل تعمیم داده است.

این در حالی است که در چند روز گذشته خبرگزاری ها از منابع امنیتی عراق خبر داده اند که روز چهارشنبه ۵ خرداد یکی ا ز رؤسای شبه نظامیان حشد الشعبی بنام قاسم مصلح توسط نیروهای امنیتی عراق بازداشت و روانه زندان گردیده است. علت این بازداشت اتهام پرتاب موشک به پایگاه نظامی عین الاسد که نیروهای نظامی آمریکا در آن مستقر هستند و قتل فعالان مدنی و روزنامه نگاران عنوان شده است. در پی این خبر شنیده شد آقای بایدن رئیس جمهور آمریکا در پی این موشک پراکنی به نظامیان آمریکا در عراق دستور داده به شبه نظامیان حشد الشعبی و دیگر شبه نظامیان در عراق حمله نظامی کنند. لازم به توضیح است که، بعید بنظر میرسد آقای بایدن چنین دستوری را صادر کرده باشد! سیاست خارجی آقای بایدن در خاورمیانه بر پایه دیپلماسی استوار است و دستور حمله ای بخاطر موشک پراکنی به طرف نظامیان آمریکایی – بدون خسارات جانی – صادر نخواهد کرد. بهمین علت است که از هنگام روی کار امدن آقای بایدن شبه نظامیان نیابتی رژیم اسلامی در عراق، سوریه، یمن و نوارغزه حملات تروریستی خود را بر علیه ائتلاف آمریکا و اسرائیل افزایش داده اند.

با اين حال در طول دو سال گذشته گروه های مسلمان  شيعه عراق برای ابراز ناخشنودی خود از دولت های فاسد  طرفدار رژیم اسلامی ایران،  پس از سقوط  صدام، همواره به خيابان ها آمده اند، تلفات جانی داده اند و انزجار خود را نسبت به نفوذ رژیم اسلامی ایران و دولت های فاسد عراقی سرسپرده رژیم اسلامی ایران نشان داده اند. این دولت ها تحت سلطه احزاب شیعه طرفدار رژیم ایران هستند که شبه نظامیان و باندهای سازمان یافته دارند. اعتراضات مردمی سراسری عراق نشان دهنده میزان نفرت مردم عراق نسبت به سیاست های رژیم اسلامی ایران در کشورشان به ویژه به دلیل کشتار بیش از ۸۰۰ جوان معترض و فعال مدنی و زخمی شدن هزاران نفر دیگر است که بیشتر آن ها به شدت آسیب دیده و از کار افتاده اند.

شاید بتوان پراکنده گویی سردار قاآنی را در پی دخالت فاجعه بار ایران در سوریه که منجر به کشته شدن حدود نیم میلیون غیرنظامی و زخمی شدن و جا به جا کردن بیش از ۱۲ میلیون نفر دیگر شده دانست. استراتژی رژیم اسلامی در کشور سوریه دفاع از بشار اسد، قاتل دمشق، و تامین مسیر بین رژیم ایران و حزب الله لبنان برای تضمین افزایش نفوذ خود در منطقه و آمادگی هر چه بیشتر حمله به اسرائیل است.

در راستای نفوذ و بی ثبات کردن منطقه، یکی دیگر از اقدامات تروریستی رژیم، تهدیدات و عملیات تخریبی  به پادشاهی عربستان سعودی طی چند سال گذشته است. پیرو حمله به مقر دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران ، پشتیبانی از حوثی های یمن و حملات مکرر به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی که توسط تیم های یمن و شبه نظامیان شیعه عراق با استفاده از حملات موشکی و پهپاد انجام شده است. مشاهده میشود حمایت رژیم اسلامی از حوثی ها از پایان سال ۲۰۱۹ ، بویژه از هنگام روی کار آمدن آقای بایدن شدت بیشتری پیدا کرده است. مضاف براین از هنگام آغاز جنگ داخلی در لبنان، ۴۰ سال پیش، رژیم اسلامی ایران نقش عمده ای در بی ثبات کردن این کشور و جلوگیری از استقرار یک نظام سیاسی دموکراتیک داشته است. رژیم ایران از حزب الله لبنان برای بی ثبات کردن دولت لبنان میلیون دلار صرف حمایت از این سازمان تروریستی کرده است. حسن نصرالله رهبر حزب الله بارها علناً اعتراف کرد که تهران تمام هزینه ها و فعالیت های حزب الله را تأمین می کند.

افزون به مراتب یاد شده در بالا، معضل اتمی رژیم پوششی بر انجام اعمال تروریستی و بی ثباتی منطقه بوده است. برقراری تعهد برجام در سال ۲۰۱۵، و خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ فرصتی بوده است که رژیم با ترفندهای بسیار به غنی سازی اورانیوم ۲۳۵ با غلظت بالا تا حد ۶۰ در صد ادامه دهد. بارها یادآور شده ایم که برنامه اتمی رژیم ایران استراتژیک است و تا ساخت بمب اتمی از پای نخواهد نشست. برابر با گزارشات تأیید نشده، رژیم فاصله زیادی با آزمایش انفجار اتمی ندارد. اما کشورهای غربی حاضر در برجام از جمله انگلستان، فرانسه، آلمان و بطور غیرمستقیم آمریکا، اعمال تروریستی و بی ثبات کننده رژیم در خاور میانه را یا نادیده گرفته و یا چندان توجهی به ان معطوف نداشته اند.

با توجه به بی توجهی کشورهای غربی به اعمال تروریستی رژیم در منطقه، حمایت رژیم اسلامی ایران  از گروه های شبه نظامی تروریستی تحت عنوان «نیروی بسیح مردم» و بویژه حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی به اسرائیل، اسرائیل را بر آن داشته تا در استراتژیی دفاعی خود بر علیه رژیم فاسد اسلامی در ایران بازنگری نماید. این بازنگری و بویژه موشک پراکنی حماس و جهاد اسلامی و خطر حملات مجدد، به احتمال زیاد رژیم فاسد اسلامی، کشور ایران را درتقابل با کشور اسرائیل قرار خواهد داد. این سناریو میتواند نتایخ بسیار مخربی برای کشور و ملت ایران و اسرائیل داشته باشد.

کشور و مردم ایران، تحت سلطه رژیم اسلامی حاکم بر ایران، درخطر جدی است. تا هنگامی که رژیم فاسد اسلامی در ایران حکومت میکند مردم ایران و منطقه  خاورمیانه روی صلح نخواهد دید. مردم ایران باید اقدامات خود را بر علیه این رژیم فاسد افزایش دهند.

هم اکنون بازی مسخره انتخابات رئیس جمهوری در ایران برقرار است. خامنه ای دجال از پیش رئیس جمهور بعدی را  انتصاب کرده است و به دنبال یک پارچه کردن حکومت تمامیت خواه اسلام شیعی در ایران و منطقه است. در نتیجه در بین گروه های اصلاح طلب و حتی گروهای های اصول گرا شکاف عمیقی مشاهده میشود. مردم شریف ایران باید از فرصت استفاده کنند و با «نه به انتخابات» و «نه به جمهوری اسلامی» پا به میدان بگذارند، و خود و منطقه خاورمیانه را از نکبت حکومتگران نالایق رها سازند.

لازم به یادآوری است که ارتش ملی ایران در هنگام بروز بحران نجات کشور ،  برابر با وظیفه ملی خود در کنار مردم شریف ایران خواهد ایستاد۰

ناخدا محمد فارسی

۳۱ ماه می ۲۰۲۱

 

https://english.alarabiya.net/News/middle-east/2021/05/29/Iran-s-Quds-Force-chief-says-Israelis-should-return-to-US-Europe-  (۱)