Health

ورود سپاه قدس رژیم اسلامی به جنگ اوکراین از طریق سوریه

 مردم عزیز ایران هوشیار باشید، تا زمانیکه این رژیم جنایتکار بر کشور و مردم ایران حکومت دارد، همواره امکان بروز فاجعه ای برای کشور وجود دارد. برابر با گزارشی در رسانه اینترنتی العربیه، ۷ ماه مارس ۲۰۲۲، تقا خالد گزارش داده است روسیه در منطقه دیرالذور مشغول استخدام مرسونری برای جنگ در اوکراین است (۱). همانگونه که خبر داریم روسیه در جنگ ۱۱ ساله سوریه حتی یک سرباز هم در سوریه پیاده نکرد. تمام عملیات زمینی کمکی به ارتش سوریه از طریق سپاه پاسداران شاخه برونمرزی آن، سپاه قدس انجام گردیده است.

 در ماه فوریه گزارش دادیم رژیم اسلامی ایران توسط نیروی قدس سپاه پاسداران برابر با گزارشی در واشنگتن پست (۲)، ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲، از مردم منطقه جنوب شرق سوریه سپاهی استخدام میکند و حقوقی که به آنها می پردازد دو برابر ونیم حقوق ارتش سوریه است. جوانان منطقه به دلیل فقر معیشتی به استخدام سپاس قدس در می آیند! افزون بر استخدام جوانان سوری در سپاه قدس، رژیم از طریق سپاه قدس برای جلب مردم منطقه مدرسه، بیمارستان و دیگر امکانات رفاهی بوجود آورده است. و بدین وسیله منطقه دیرالذور تحت فرمان سپاه قدس است، و دولت و نظامیان سوریه در این منطقه کنترلی ندارند.

 

خالد میگوید مقامات آمريکا به وال استريت ژورنال گفته اند روسيه، سوری های ماهر در نبرد شهری را برای مبارزه در اوکراين استخدام می کند چرا که تهاجم مسکو عميق تر و به شهرهای اوکراين گسترش می یابد. وزارت دفاع آمریکا به چهار مقام آمریکایی استناد کرده که «روسیه که از سال ۲۰۱۵ در داخل سوریه فعالیت می کند، در روزهای اخیر جنگجویان را از آنجا جذب می کند، به این امید که تخصص آنها در مبارزه شهری بتواند به اشغال پایتخت اوکراین کیف کمک کند.» یکی از مقامهای وزارت دفاع گفته است جنگجويان سوری هم اکنون در روسيه در حال آماده شدن برای ورود به اوکراين هستند. برای جلب شبه نظامیان تحت فرمان سپاه قدس و دیگر شبه نظامیان (تروریست ها) با تجربه مزایای بسیار خوبی در نظر دارند و برای خروج شبه نظامیان ساکن در دیرالذور، روسیه معادل ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار برای رفتن به اوکراین پرداخت میکند. به یقین هزینه وارد کردن شبه نظامیان تحت فرمان سپاه قدس رژیم به اوکراین را مردم فقیر ایران پرداخت خواهند کرد.

 

گزارش وزارت دفاع آمریکا سه روز پس از آن منتشر می شود که ولادیمیر پوتین ادعا کرد که نیروهای اوکراینی از سپرهای انسانی استفاده می کنند، و “مزدوران خارجی” برای شکست سپر کیف، همراه با نیروی زمینی روسی می جنگنند. لازم به توضیح است که حمله روسیه به اوکراین وارد روز ۱۴ می شود، و بنظر میرسد پیشرفت نظامیان روسی بسیار کند و بعضی خبرهای تأیید نشده حاکی از ان است که سربازان روسی بعلت نرسیدن غذا به انها بنزین تانک به مردم اوکراین میفروشند. این از انجا سرچشمه میگیرد که نیروی زمینی روسیه که طول آن در رسانه های جهانی به پیش از۶۰ کیلومتر برآورد شده است در راه به کیف متوقف شده اند.

 

در مقابل دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، روز یکشنبه ۶ مارس به سی ان ان گفت حدود ۲۰ هزار جنگجوی خارجی اکثراً از کشورهای اروپایی برای دفع تهاجم روسیه به نیروهای دفاعی اوکراین پیوسته و یا به نظامیان  خواهند پیوست. تا کنون این درگیری منجر به خسارات بیشمار و صد ها تلفات غیرنظامی  بوده است. کميسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۷ ماه مارس اعلان  کرد تاکنون ۴۰۶ کشته و ۸۰۱ مجروح شده اند. اما تعداد کشته شدگان و مجروحین بسیار بیشر از این آمار تخمين زده میشود. برابر با گزارش کمیسر عالی بیشتر تلفات غیرنظامی ثبت شده ناشی از استفاده از سلاح های انفجاری از جمله گلوله باران توپخانه سنگین، سیستم های راکتی چند پرتابی و حملات موشکی و بمباران هوایی بوده است. اخبار تأیید نشده شمار کشته شدگان طرفین را چند هزار قلمداد کرده اند.

 

لازم به یادآوری است بمنظور تأمین هزینه عملیاتی تروریست نیابتی در جنگ سوریه و یمن، حزب الله لبنان، و شبه نظامیان تروریستی رژیم در عراق، رژیم اسلامی به دنبال توافق هسته ای در وین است تا بعضی از تحریمها برداشته شود و با آزاد شدن پولهای بلوکه شده هزینه این جنایات را تأمین نماید. سرپرست تیم مذاکره کننده اتمی ایران، علی باقری کنی، روز دوشنبه ناگهانی به کشور بازگشت که نشانه ای از فشار فزاينده از جانب روسیه بر تهران است (۳). رسانه های رژیم سفر علی باقری کنى را «در چارچوب رایزنی های معمول در جریان گفتگوها» توصیف کرده اند ولی با توجه به وضعیت جنگی اوکراین و نیاز به هزینه تأمین مخارج جنگهای نیابتی و اقتصاد ورشکسته، رژیم راه دیگری بجز قبول پیشنهادات طرفین مذاکره کننده برنامه اتمی در وین را ندارد. انریکه مورا در توییتر خود نوشت، تمام مذاکرات تخصصی کارگروه های مذاکرات به اتمام رسیده است. وی افزوده است زمان آن رسیده که در چند روز آینده تصمیمات سیاسی خاتمه یافته و قرارداد اتمی امضاء شود!۰

 

این درحالی است که روز شنبه ۲ ماه مارس، سرگی لاوروف وزير امور خارجه روسيه از بلينکن وزیر امورخارجه امریکا درخواست کرد که آمریکا به روسیه تضمين کتبی در مورد ازادی مسکو در ادامه تجارت و توسعه فنی-اقتصادی  با ايران را بدهد، و باعث متوقف شدن آنها با توجه به تحريم های تنبيهی بر سر جنگ روسیه و اوکراين نشود. در این رابطه سخنگوی وزارت خارجه رژیم خبرداد که حسین امیر عبدالهیان، وزیر امور خارجه ایران، روز دوشنبه ۷ ماه مارس  تلفنی با لاوروف صحبت کرده و موضوع تهدید تحریم ها را مورد بحث قرار داده اند. نتیجه این گفتگو بطور کامل مشخص نیست ولی گفته شده است که تمهیدها دولت روسیه را قانع کرده است که تقاضای خود پیرامون تحریم های تنبیهی جهان غرب بدلیل جنگ روسیه و اوکراین را به موضوع برجام ارتباط ندهد. میتوان گمانه زد یکی از پیشنهادات امیرعبدالهیان حمایت نظامی رژیم از پوتین در جنگ اوکراین باشد، از جمله ارسال تروریستهای نیابتی رژیم از سوریه به اوکراین.

 

ملاحظه میشود استراتژی «نگاه به شرق خامنه ای» و پیروی او از حمله پوتین به کشور اوکراین نه تنها از نظر سیاسی باعث شرمندگی است، اکنون رژیم جنایتکار اسلامی با گفتن لبیک به در خواست پوتین کشور و مردم ایران را در جنگی که هرگز به مردم ایران ارتباطی ندارد وارد میکند. نقش مخرب پوتین در پشتیبانی از حکومت های خودکامه خاورمیانه مثل خامنه ای و اسد و مشارکت درفساد و جنایت آنها اکنون مورد استفاده قرار گرفته، و رژیم بدون توجه به خواست مردم ایران سیاست «نگاه به شرق» را با هزینه سیاسی و اقتصادی بسیار بالا دنبال میکند و با ورود به جنگی دیگر عملا کشور ایران  را به شبه مستعمره روسیه تبدیل کرده است. «نگاه به شرق» خامنه ای و حکومت وی باعت انزوای سیاسی و اقتصادی کشور ایران گردیده و پیروی از پوتین و پشتیبانی از تجاوز روسیه به اوکراین کشور و مردم ایران را با خطر بسیارجدی مواجه کرده است.

 

باز هم لازم است یادآور شویم به نتیجه رسیدن مذاکرات اتمی در وین، برداشته شدن بعضی از تحریمها و آزادشدن پولهای بلوکه شده، به دلیل استراتژی «نگاه به شرق» خامنه ای، تغییری در وضعیت رفاهی مردم عزیز ایران ایجاد نخواهد کرد. به یقین میتوان پیشبینی کرد بیش از ۸۰٪ بهای فروش نفت، گاز، میعانات پتروشیمی و سرمایه های آزاده شده، از طریق سپاه قدس، هزینه گروه های شبه نظامی نیابتی رژیم در خاورمیانه و دخالت رژیم در جنگهای داخلی سوریه و یمن خواهد شد. افزون براین بدلیل وابستگی و تبعیت خامنه ای به پوتین، هزینه ورود مزدور های سوری به جنگ اوکراین نیز توسط سپاه قدس از جیب مردم ایران پرداخت خواهد شد.

 

ناخدا محمد فارسی

۹ ماه مارس ۲۰۲۲

 

1.   https://english.alarabiya.net/News/world/2022/03/07/Russia-recruiting-Syrians-to-fight-in-Ukraine-Report-

2.   https://www.washingtonpost.com/world/2022/01/28/iran-syria-militias-deir-al-zour/

3.   https://english.alarabiya.net/News/middle-east/2022/03/08/Iran-nuclear-diplomat-flies-home-as-pressure-grows-on-Tehran