Health

نگاهی به دروغ پردازی سیاستمداران و فرماندهان سپاه پاسداران رژیم اسلامی ایران - ناخدا محمد فارسی

در سیستم حکومتی رژیم جمهوری اسلامی هر که بتواند دروغ بزرگتر بگوید آسانتر در رأس امور قرار داده میشود و به مدارج بالاتر ارتقا داده میشود. در این روزها محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، سرآمد دروغپردازان در سیستم حکومتی رژیم است. به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف عصر پنج شنبه ۲۳ شهریور که در یادبود سرداران، فرماندهان و ۵۵۰ شهید از شهرستان صومعه سرا و ۲۳ شهید مدافع حرم استان گیلان سخن می گفت اظهار داشت مردمی که با آموزش چهار یا پنج هفته خود را برای حضور در میدان جنگ آماده می‌کردند و آموزش تخصصی نیز نداشتند،  از کسانی که چندین سال آموزش دیده بودند، کارآمدتر بودند !!. قالیباف با اشاره به کمبودهای دوران جنگ ایران و عراق، میگوید «سنت‌های الهی و ایستادگی باعث شد که امروز توان نظامی ما جز ۱۰ کشور اول دنیا شود» (۱). در این راستا خبرگزاری ایران- وایر به قالیباف درجه پیناکیو (بزرگترین دروغگوی جهان) را اعطا کرد. وی گفته است «با باور به اینکه جنگ ما جنگ حق علیه باطل است، ایستادیم، زخم زبان‌های زیادی خوردیم اما پس از گذشت زمان اثرگذاری قدرت انقلاب اسلامی و احیای مجدد اسلام در برابر اسرائیل و آمریکا مشهود شد». در رابطه توان نظامی، ایران-وایر با استفاده از رسانه «کردیت سوایس» فاکت هایی را پیرامون رتبه قدرت نظامی کشورها رصد کرده است. ۲۰ کشور بالای لیست به ترتیب ایالات متحده آمریکا، روسیه، چین، ژاپن، هندوستان، فرانسه، کره جنوبی، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه، پاکستان، مصر، تایوان، اسرائیل، استرالیا، تایلند، آلمان، اندونزی و کانادا است و نام ایران در این لیست دیده نمیشود. مشخص نیست قالیباف داده های خود را از کدام منبع بدست آورده است؟

 

قلیباف افزوده است «اگر بر اساس دو اصل مردم داری و فرصت دادن به آنها مسیر را ادامه می‌دادیم و در زمینه اداره داخل کشور در عرصه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مردم را در صحنه حفظ و با معنویت و برادری و تکیه بر سنت‌های الهی حرکت می‌کردیم، شاهد مشکلات فعلی نبودیم»!! لااقل ایشان قبول دارد که رژیم مدت ۴۳ سال است حقوق شهروندی مردم ایران را بکلی نادیده گرفته است. او میگوید نظام اداری و اجرایی ما به جای آنکه در خدمت مردم باشد برعکس بوده و مردم همیشه پشت درهای ادارات باید بدوند، و کارشان هم به جایی نمی‌رسد! این سخنان قالیباف حقیقت انکار ناپذیری است ولی چرا رئیس مجلس شورای اسلامی ایران کاری انجام نمیدهد و یا نمی تواند انجام دهد مورد سئوال است؟

 

قالیباف تاکید دارد امکانات مادی و ظرفیت‌های اقتصادی کشور بسیار بالا است، وی گفته است یک کشور برای حل مشکلات خود به منابع انسانی و مادی نیاز دارد که ما هر دو را داریم!۰ قالیباف مجدداً یادآور شده باید فرصت را در اختیار مردم قرار دهیم تا کشور بر اساس شایسته سالاری اداره شود نه رابطه بازی حزب و جناح بندی، و تنها افراد لایق امور را در دست بگیرند!!. باید اذعان داشت قالیباف که در رأس قوه مقننه رژیم قرار داده شده است بخوبی واقف است که خود او همراه با بقیه نمایندگان مجلس و دیگر سران رژیم دستچین شده آخوند خامنه ای هستند و با سیستم حکومتی که بر مردم ایران حکومت جابرانه دارد امکان شایسته سالاری وجود ندارد. دزدان و چپاولگران، مانند خود آقای قالیباف چنین اجازه ای را نخواهند داد که مردم سرنوشت خود را خود بدست بگیرند.

 

ایران-وایر پیرامون ادعای قالیباف که ایران از نظر نظامی رتبه دهم را دارد، تجهیزات نظامی کشورهای دنیا را نیز مورد مقایسه قرار داده است. این نشریه بطورکلی وضعیت نظامی کشور ایران را ناچیز قلمداد کرده است و بدلیل تحریمها کمرشکن یادآور شده که رژیم قادر نبوده تجهیزات نظامی پیشرفته ای از خارج وارد کند. این نشریه کشورهای صادر کننده تجهیزات نظامی را هم رده بندی کرده و ۲۰ کشور بالای لیست را به ترتیب آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، آلمان، انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، اکراین، هلند، اسرائیل، سوئد، کانادا، سویس، کره جنوبی، ترکیه، نروژ، بلاروس، آفریقای جنوبی و استرالیا نام برده است. نشریه اظهار میدارد در این لیست هم نامی از ایران برده نشده است!۰

 

از نظر تولید تجهیزات نظامی داخلی هم این نشریه پیرامون تولیدات داخلی ایران، بجز انواع موشک و پهپادها که اکثراً مهندسی معکوس شده است و رژیم در ساخت آنها پیشرفت هایی داشته است، مقایسه ای با تجهیزات کشورهای پیشرفته جهان دارد. اما میتوان گفت که رژیم در ساخت پهپاد ها بخصوص پهپاد ساعقه بسیار موفق بوده است. این نشریه از تولید جنگنده کوثر که مهندسی معکوس شده اف-۵ آمریکایی است نیز نام برده و نوشته است جنگنده کوثر علارغم پروپاگندای رژیم، قابلیت جنگندگی ندارد و ادعای صنایع دفاعی رژیم تنها جوکی بیش نیست! همچنین نشریه به تمرینات دریایی ارتش ایران که منجر به غرق شدن ناو کنارک توسط ناو اژدرافکن جماران شد اشاره کرده که بیانگر عدم کارایی تجهیزات ساخت صنایع دفاعی داخل ایران است. ایران در کپی برداری از هلیکوپتر های بل ۲۰۶ آمریکایی به نام شاهد ۲۸۵ هم موفقیت بسیار خوبی داشته است.

 

بطور خلاصه مؤسسه تحقیقاتی ایران-وایر بر پایه داده های بین المللی، بیانات قالیباف را دروغ محض قلمداد کرده و وضعیت نظامی ایران را بطور خلاصه بشرح زیر لیست نموده است:

 

  1. هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که ادعای قالیباف را ثابت کند.
  2. ایران بازیکر مهمی در بازار اسلحه جهان نیست. نه وارد کننده عمده است و نه صادرکننده تجهیزات نظامی.
  3. ایران یک قدرت هسته ای نیست.
  4. بودجه نظامی ایران به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی آن در حدود همان میانگین جهانی است. حتی در میان ۱۵ کشور برتر، بالاترین بودجه نظامی را ندارد.
  5. هیچ شرکت صنایع دفاعی ایرانی جزء ۱۰۰ شرکت صنایع دفاعی جهان نیست. در واقع تمام ۱۰۰ صنایع دفاعی جهان متعلق به ۲۰ کشور جهان است.
  6. ایران جزو ۱۰ کشور برتر در زمینه رادارها هم نیست.
  7. نیروهای مسلح ایران نمیتواند ادعا کند برای مردم ایران امنیت کامل ایجاد کرده است. از این نظر هم ایران در بین ۱۶۷ کشور جهان در رتبه ۱۳۱ قرار دارد.
  8. ایران-وایر ادعای قالیباف را صحیح نمیداند. بهمین دلیل قالیباب را پینوکیوی جدیدی (بزرگترین دروغگوی جهان) قلمداد کرده است.

 

در چند هفته گذشته وزیر دفاع جدید دولت رئیسی هم ادعا کرد که توان ارتش ایران دفاعی و تهاجمی است، اما در ۱۳ مهر ۱۴۰۰ فرمانده نیروهوایی ارتش، سرتیپ حمید واحدی، اعلام کرد که دکترین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و نه تهاجمی (۲).

 

باعث تأسف است که به دلیل بی کفایتی، دزدیها، دروغگویی ها، پروپاگنداهای بیخردانه سران رژیم، ایران در وضعیت بسیار بحرانی قرار گرفته است. اکنون نیز ناظر اقدامات بیخردانه و ایجاد درگیری احتمالی نظامی و تبعات آن در شمال غرب کشور هستیم. افزون براین سیستم دیپلماسی غیر مؤثر رژیم، فشار تحریم ها، بحران اقتصادی، بحران شیوع کرونا، ضعف دولت و کاهش اقتدار کشور در خارج، ثبات و حاکمیت ملی کشور ایران زیر سئوال رفته و درصورت هرگونه درگیری نظامی در مرزهای کشور امکان از هم پاشیدگی نظام  بسیار محتمل است.

 

ناخدا محمد فارسی

۷ اکتبر ۲۰۲۱

 

https://www.mehrnews.com/news/5311967/ (۱)

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/07/ (۲)