Health

نوار صوتی فساد و دزدی سران سپاه وابسته به علی خامنه ای که وی انرا به «دشمن» نسبت داد،

بار دیگر پرده از ریا و دغلکاریهایش بر افکند – دشمن واقعی مردم ایران کیست؟

 میتوان گمانه زد با انتشار این فایل صوتی کارنامه سیاه دزدیهای سپاه پاسدارن بیش از پیش عیان شد و هیئت حاکمه رژیم با رسوائی وسردرگمی بیشتری روبرو گردیده، و بدین علت خامنه ای پا به میدان گذاشته تا بنحوی جلوی این فضاحت بزرگ را بگیرد. چگونه؟ ، آیت الله خامنه ای بخوبی میداند که دشمن کیست؟ کافی است در آینه خود را بنگرد. برای سرپوش گذاشتن بر حقیقت انکار ناپذیر محتوای فایل صوتی وی انتشار آنرا به دشمنی نامرئی مرتبط میداند. لازم به توضیح است که با این سخنان، خامنه ای رسما سپاه پاسداران رژیم را دشمن قلمداد کرده است! سپاه پاسداران مهمترین پایگاه امنیتی رژیم است و با دشمن شمردن آن، شکاف داخل سپاه عمیقتر و فروپاشی ر‌ژیم سرعت بیشتری میگیرد. احتمال اینکه خامنه ای برای بقاء خود و نظام اسلامی به تصفیه در سپاهیان به پردازد نیز بسیار بالا است.

خبرگزاری رادیو فردا، روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰، خبری را منتشر کرد که رهبر جمهوری اسلامی به پخش نوار صوتی از طرف فرمانده پیشین سپاه پیرامون فساد در سپاه پاسداران را به «دشمن» نسبت داده است. این نوار صوتی شامل اظهارات سرلشگر محمدعلی عزیز جعفری فرمانده پیشین سپاه پاسداران و معاون وی است. آیا علی خامنه ای سرلشگر عزیزجعفری و معاون وی را دشمن نظام اسلامی میداند؟ خامنه ای در یک سخنرانی که به مناسبت ناآرامی‌های ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ تبریز، از طریق ارتباط تصویری با مردم تبریز سخن می‌گفت، مدعی شد که «دشمن برای انحراف فکر مردم» به دو عامل متوسل شده است: فشار اقتصادی بر مردم و لجن‌پراکنی علیه ارکان رژیم جمهوری اسلامی. خامنه ای فرصت را مناسب دانسته و از توافق محتمل و خفت بار قرار دارد هسته ای اشاره ای داشته و کوشید با دروغی دیگر توافق ننگین مذاکره کنندگان هسته ای با ۵+۱ در وین را لاپوشی نماید. در حالیکه برابر با بررسی های بیشماری توسط کنشگران سیاسی، رژیم به توافقی تن داده که به مراتب بدتر از توافقی است که تیم مذاکراه کننده دولت روحانی به آن دست یافته بود.

با وجود اینکه خامنه ای تنها تصمیم گیرنده نهائی توافق در مذاکرات است، همواره سعی دارد در سخنانش از جملاتی مبهم استفاده کند تا خود را از ماجرا برکنار نگاه دارد. وی در این سخنرانی میگوید «ما بدنبال ساخت بمب اتمی نیستیم» و گفته است درباره مذاکرات احیای برجام در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به برخی نکات تذکر داده بوده که به آنها توجه نشده است. روال خامنه ای همواره این بوده که موافقت یا مخالفت خود را به صورت علنی درباره هرگونه مذاکرات بین المللی و داخلی از جمله مذاکرات هسته‌ای بیان نکند و تنها پس از بروز مشکلات مدعی شود که به نکات مدنظر وی کم‌توجهی یا بی‌توجهی شده است.

در ارتباط با فایل صوتی افشا شده سران سپاه، اگر فرض را براین گذاریم که سخنان خامنه ای پیرامون فایل صوتی صحیح است، در آنصورت سرلشگر عزیزجعفری و معاون وی دشمن نظام اسلامی هستند. بنابراین میتوان گفت «سپاه پاسداران» که آیت الله خمینی برای حفظ رژیم اسلامی بنیاد گذارد، اکنون به دشمن رژیم مبدل شده است، و برابر با قوانین حاکم لازم است لااقل سرلشگر عزیزجعفری و معاون وی تا کنون به جوخه اعدام سپرده شده باشند. ولی میدانیم که اینطور نشده و خامنه ای تنها به تعویض سرلشگر عزیز جعفری، از فرماندهی سپاه بسنده کرد و وی را مسئول یک سازمان غیر امنیتی قرار داده است. این نوار صوتی ۵۰ دقیقه ای توسط رادیوفردا روز ۲۱ بهمن به طور اختصاصی منتشرشد (۱). بخش اعظم نوار به جلسه محرمانه و گفت ‌وگوی محمدعلی عزیز جعفری، فرمانده وقت سپاه پاسداران و صادق میرزاحسن ذوالقدرنیا، معاون سابق اقتصادی و سازندگی سپاه پاسداران در سال ۹۷، پیرامون فساد نیروهای مرتبط با نیروی قدس سپاه، بنیاد تعاون سپاه و شهرداری تهران اختصاص دارد.

فایل صوتی را چندین بار گوش دادم، از جمله یکی از بخش‌های مهم فایل صوتی این است که صادق ذوالقدرنیا، معاون وقت اقتصادی و سازندگی سپاه، به صراحت اعلام می‌کند که محمدباقر قالیباف، شهردار وقت تهران، به شدت از برخورد با پرونده فساد مرتبط با شهرداری و بنیاد تعاون سپاه ناراحت بوده و پس از این ‌که تیم جمال‌الدین آبرومند در بنیاد تعاون سپاه «۸ هزار میلیارد تومان» معادل دو میلیارد دلار با نرخ دلار سال ۱۳۹۷ کم می‌آورند، قالیباف از او خواسته است که یک تفاهم‌ نامه هشت هزار میلیارد تومانی برای «رفع و رجوع کردن ماجرا» امضا کند. مشخص است که دزدی انجام شده و برای ماله کشی برآن قالیباف بدنبال ایجاد سند جعلی است. آقای خامنه ای هم دروغ میگوید و محتوای انکارناپذیر فایل صوتی را بدون اینکه به محتوا اشراف کند، کار دشمن میشمارد!

در این فایل، برای نخستین بار به صورت مستند به ارتباط قاسم سلیمانی با پرونده‌های فساد کلان اشاره دارد. بخش اعظمی از درآمدهای موسسات مختلف، صرف نیروی قدس سپاه تحت امر قاسم سلیمانی شده است. خامنه ای این افشاگری، از جمله ارتباط با قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، را دشمنی با سپاه و تهمت به سلیمانی دانسته است. خامنه دراین جا هم دروغ میگوید، خامنه ای و عمال رژیم پس از کشته شدن سلیمانی، سعی کردند که از وی قدیس بسازند، اما با افشارگری این فایل صوتی مشخص میشود که قاسم سلیمانی نه تنها قدیس نیست بلکه یکی از سران جنایتکار رژیم همراه با حسین طائب و قالیباف تحت نظر مستقیم خامنه ای دست به چنین جنایاتی زده است. لازم به تذکر است که خود سپاه پاسداران اصالت این فایل صوتی را تایید کرده و مدعی شده است که عده‌ای در سپاه مستوجب مجازات شناخته شده‌اند.

رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران، روز ۲۵ بهمن در واکنش به این فایل صوتی به «سوء‌مدیریت و تخلف در یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد تعاون سپاه» اذعان کرد! در این راستا رمضان شریف در گفتگویی با ایرنا به فایل صوتی اشاره میکند و میگوید مظنون بودن به پرونده سوءمدیریت و تخلف یکی از شرکت های وابسته به بنیاد تعاون سپاه، ۵ سال قبل، پس از بررسی دقیق و حرفه‌ای به محاکم قضایی ارجاع و قوه قضاییه با همکاری سپاه، احکام متخلفانی که هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود می‌باشند را صادر نمود. برابر با فایل صوتی متهمان اصلی این دزدی و خیانت، قالیباف، طائب و قاسم سلیمانی است، که هرگز تحت تعقیب قرار نگرفته اند. افزون براین سردار شریف پیرامون چرایی انتشار این فایل صوتی در شب ۲۲ بهمن، سالگرد انقلاب اسلامی، گفت «انتشار در راستای راهبرد ترمیم زخم‌های عمیق بر جای مانده در پیکره استکبار که حاصل مجاهدت ‌های سپاه و فرمانده شهید جاودانه‌اش سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی (ره) می باشد، صورت پذیرفته است».

قابل توجه است که خامنه ای پس از انتشار فایل صوتی چند روزی ساکت بود تا اینکه ابعاد گسترده آن در شبکه های احتماعی در سراسر جهان منجر به واکنش وی گردید. خامنه ای برای جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر آن پا به میدان گذاشت تا جلوی رسوایی بیشتر رژیم را بگیرد. محتویات این فایل صوتی و افشای فساد گسترده سپاه به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های نظام جمهوری اسلامی بدل شده است، بحدی که خامنه ای آنرا کار «دشمن» میداند. آیا سخنان روز پنجشنبه خامنه ای میتواند از اثرات منفی و مخرب افشاگری فایل صوتی جلوگیری نماید قابل تأمل است؟ این فایل، سند بی‌سابقه‌ از وجود فساد گسترده، نزاع بر سر قدرت، رقابت در پروژه‌های هزار میلیاردی، یارکِشی، باندبازی و لاپوشانی تخلفات در بالاترین سطح فرماندهی سپاه پاسداران پرده برداشته است. به احتمال قوی بیت رهبری و بخصوص ستاد اجرایی امام و سازمان مستضعفان در این فساد شراکت داشته اند و به یقین علی خامنه‌ای از ماجرای فساد فرماندهان سپاه واقف بوده است؟

خامنه ای بوضوح در این ماجرا نقش دارد و مسئول میباشد. رژیم جنابتکار اسلامی بدلیل نفوذ در کشورهای منطقه خاورمیانه از جمله عراق، لبنان، سوریه و یمن برابر با داده های تأیید نشده به ۷۰۰ میلیارد دلار در سال بودجه لازم دارد. این بودجه توسط بیانات ذکر شده در فایل صوتی، بصورت شرکت در تولید و قاچاق مواد مخدر از طریق حزب الله لبنان، قاچاق نفت و گاز و غیره تأمین میگردد. برای مثال چندین لابراتوار دارویی در کشور وجود دارد که دوسوم آن به قاچاقچیان سپاه پاسداران تعلق دارد، که انواع مواد مخدر مانند آمفیتامین ها را تهیه و ازطریق حزب الله لبنان به اروپا قاچاق میکند. نگرانی خامنه ای از آن است که بررسی و کنکاش در باره این فایل صوتی سیستم اداری مافیایی رژیم بیش از این برملا شود.

ناخدا محمد فارسی

۲۱ فوریه ۲۰۲۲

1-     https://www.radiofarda.com/a/sixth-hout-khamenei-and-irgc-corruption/31710541.html