Health

نقدی بر عملیاتی شدن فرودگاه امام علی در جزیره تنب بزرگ در خلیج فارس

در خلاء مذاکرات اتمی و حمله روسیه به کشور اوکراین، نظام اسلامی ایران خود را برای آزاد شدن پول های بلوکه شده و هزینه کردن ان در صورت بفرجام رسیدن مذاکرات اتمی وین آماده می کند. خبری در خبرگزاری رجانیوز منتشر شده که فرمانده نیروی دریایی سپاه امیر سردار تنگسیری با حضور در مراسم بازگشایی فرودگاه (امام علی) در جزیره تنب بزرگ در خلیج فارس، که این پایگاه شروع به بکار کرده است (۱). وی اظهار داشته اکنون برابر با فرمان رهبر انقلاب، پیرامون مسکونی کردن  جزایر خلیج فارس، و برای سکونت مردم ایران در این جزایر و تامین امنیت منطقه آماده هستیم. فرمانده نیروی دریایی سپاه اشاره کرده است، برابر با دستور خامنه ای برای مسکونی شدن جزایر خلیج فارس، زیرساخت‌های مسکونی، اقتصادی برای اسکان مردم ایجاد گردیده است و فرمان فرمانده معظم کل قوا است که مردم در جزایر زندگی کنند!. تنگسیری در پیام رادیویی خود به مناسبت روز ملی خلیج فارس، گفته است جمهوری اسلامی همیشه حامل پیام صلح و دوستی به کشورهای مسلمان همسایه است و می‌توانیم در خلیج فارس با همگرایی امنیت لازم را برقرار کنیم.

جزیره تنب با وسعت  حدود یازده کیلومترمربع در جنوب جزیره قشم واقع ‌شده و طول و عرض آن ۳.۹ در ۳.۷۵ کیلومتر و مساحت آن ۱۰.۳ کیلومتر مربع است. سئوال براین است که با چه هدفی باید در این جزیره کوچک فرودگاه داشته باشیم در حالیکه این جزیره تنها در ۱۶۰ کیلومتری شهر بندرعباس واقع است. یکی از فرودگاه های معتبر نیروی هوایی ارتش ایران، پایگاه نهم شکاری، در شهر بندر عباس استقرار دارد. میتوان به یقین گفت رژیم جنایتکار اسلامی به دنبال ایجاد پایگاههایی در جزایر خلیج فارس بمنظور اعمال ایزایی و تروریستی در کشورهای شبه جزیره عربستان است. شرارتهای رژیم پایانی ندارد. لازم است یادآور شویم تنب بزرگ با کرانه امارات متحده عربی ، جزیره حمرا ( الحمراء ) از امیرنشین رأس‌الخیمه تنها ۶۹ کیلومتر فاصله دارد.

درصورت آزاد شدن پولهای بلوکه شده ایران، که پیرو مذاکرات وین احتمال آن  بسیار بالا است، شرارت های رژیم در منطقه نیز افزایش خواهد یافت. همانگونه که با توافق برجام اول در سال ۲۰۱۵ میلادی و آزاد شدن میلیاردها دلار پولهای بلوکه شده، درصد بسیار ناچیزی از آن برای رفاه مردم ایران در نظر گرفته شد، این بار هم وضعیت بهتر از آن نخواهد بود. یکی از خواست های استراتژیک علی خامنه ای استقرار تعدادی از شبه نظامیان نیابتی رژیم در عراق، لبنان، سوریه و یمن در جزایر خلیج فارس است. میتوان گمانه زد در متن توافق برجام جدید یکی از تعهدات رژیم کاهش نیروهای تروریستی نیابتی رژیم در منطقه خاورمیانه باشد، و بدستور علی خامنه ای این تروریستها را برای انجام عملیات تروریستی در جزایر خلیج فارس جای خواهند داد.

تنگسیری در پیام خود اظهار میدارد «متاسفانه برخی از سران کشورها که وابسته به بیگانه هستند، می‌خواهند بیگانه در منطقه باشد». و گفته است حضور بیگانه در منطقه ناامنی به وجود می‌آورد که شاهد آن هم چند تصادم دریایی از جمله ناوشکن آمریکایی با یک نفتکش ژاپنی، زیردریایی آمریکایی با نفتکش و تیراندازی ناوشکن آمریکایی به سمت یک قایق تفریحی در امارات است که منجر به کشته شدن چند نفر شد. این سردار پاسدار جنایتکار تمام شرارتهای رژیم در خلیج فارس در دهه گذشته را نادیده گرفته و با بی شرمی اظهار میدارد که، اقدامات تروریستی انجام شده در خلیج فارس، توسط نیروهای ائتلاف آمریکا که برای امنیت کشتی رانی در خلیج فارس گشت زنی دارند بوده است. افزون براین این سردار اظهار داشته که خلیج فارس یک خلیج بسته است!  که واقعیت ندارد. خلیج فارس با عرض لااقل دویست مایل دریایی و وسعت ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع یک آبراه بین المللی است. از طرفی سردار تنگسیری میگوید که اگر برای ناوهایی که با سوخت اتمی حرکت میکنند اتفاقی رخ دهد به مدت یازده سال اکوسیستم خلیج فارس از بین خواهند رفت. این درحالی است که تاکنون بندرت دیده شده  ناوی که تحرک آن با سوخت اتمی  تامین شود وارد خلیج فارس شده باشد. اینگونه ناوهای ائتلاف آمریکا معمولاً خارج از دهانه خلیج فارس به گشت زنی می پردازند.

سردار تنگسیری اضافه کرده برای اسکان مردم در این جزایر، ۵۰ موج شکن توسط نیروی دریائی سپاه و ۲ فرودگاه توسط شرکت دسا (شرکت صنعتی دیزل سنگین)،  در جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک، که وی آنرا فرودگاه بین المللی خواند، ایجاد کرده اند!. این بیخرد از کدام مردم صحبت میکند نامشخص است. کدامیک از مردم ایران قبول میکنند و یا میخواهند در این جزایر زندگی کنند. مسکونی کردن جزایر خلیج فارس تنها برای اسکان دادن تروریستهای نیابیتی رژیم و قاچاقچیان سپاه پاسداران بویژه سپاه قدس رژیم برای قاچاق مواد مخدر و تجهیزات نظامی است. بدیهی است که تعداد زیادی پهپاد تجسسی، و انتحاری هم در این جزایر مستقر خواهند کرد.

کاملاً مشخص است که رژیم جنایتکار اسلامی بفکر رفاه مردم ایران نبوده و نخواهد بود. تنها اهداف واهی خود یعنی برقراری امپراتوری شیعی در خاورمیانه را پیگری میکند. برقراری پایگاه های نظامی در جزایر سوق الجیشی در دهانه خلیج فارس صرفا برای ادامه عملیات تروریستی و قاچاق میباشد. این اقدامات در کنار کشورهای همسایه جنوب خلیج فارس، در کوتاه و دراز مدت، کشور و مردم ایران را با مشکلات بسیاری روبرو خواهد کرد.

در پایان لازم است یاد آوری و هشدار داده شود که آزاد شدن پولهای بلوکه شده ایران هرگز برای رفاه مردم ایران هزینه نخواهد شد و بیش از ۹۰٪ آن به سپاه قدس سپاه پاسداران تخصیص داده میشود تا مخارج شبه نظامیان نیابتی رژیم در خاورمیانه و جهان را تأمین و پرداخت نماید. افزون بر هزینه های شبه نظامیان نیابتی و ورود به جنگ داخلی سوریه و یمن، هزینه ایجاد پایگاه و فرودگاه در جزایر خلیج فارس می باشد.

حکومت اسلامی در ایران بر اساس اهداف واهی برقراری امپراتوری اسلام شیعی بنا شده و برای رسیدن به این اهداف از هر گونه اعمال تروریستی، ایزایی، و سرکوب مردم ایران ابایی ندارد. تنها راه برای جلوگیری از اقدامات سران رژیم اسلامی عبور از رژیم اسلامی است. مماشات جهان غرب با این رژیم واپسگرای اسلامی، عبور از رژیم توسط مردم ایران را کند میکند.

ناخدا محمد فارسی

۲۸ فوریه ۲۰۲۲

  • https://www.rajanews.com/news/336458/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D9%84-%D9%82%D9%88%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AC%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3