Health

نقدی بر سخنان علی شمخانی،‌ دبیر شورای عالی امنیت ملی، در مسجد ولی عصر تهران - ناخدا محمد فارسی

برابر با گزارشی در رسانه اینترنیتی رادیو فردا ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی پیرامون عدم هرگونه دخالتی در قرارداد ساخت و ساز برج متروپل آبادان از خود دفاع کرده و ارتباط با حسین عبدالباقی مالک برج متروپل آبادان را تلوحاً تکذیب و خیزش مردم داغدیده آبادان را «آوار روانی هدایت‌ شده» قلمداد کرده است. علی شمخانی ادعای خود را در سخنرانی خود در روز سه ‌شنبه، ۱۰ خرداد، در مسجد «ولی عصر» تهران بدین شرح بیان داشته است (۱): «خانواده‌های داغدار آبادانی در این حادثه دهشتناک زیر بار دو آوار قرار گرفتند، نخست آوار فرو ریختن ساختمان و دیگری آوار روانی هدایت ‌شده از سوی بازماندگان ورشکسته‌های سیاسی که سال‌ها قبل فاجعه سینما رکس‌ آبادان را ایجاد کردند.» علی شمخانی بصراحت دروغ میگوید!.

 

هنگامی که علی خامنه ای در سال ۱۳۶۸ علی شمخانی را به فرماندهی نیروی دریایی ایران منصوب کرد، مقاله ای پیرامون این انتساب در کیهان هفتگی لندن به چاپ رسید که عنوانش این بود: «دریادار دریا ندیده.» ۰ شمخانی مدت ۸ سال سرپرستی نیروی دریایی ایران را بعهده داشت. در آن هنگام پرسنل نیروی دریایی، شاید هم به اشتباه، علی شمخانی را انسان صادقی میدانستند، زیرا صادقانه اعلام کرد که از علوم نیروی دریایی کاملاً بی اطلاع است و در امور عملیاتی نیروی دریایی هرگز دخالتی نداشت، و از افسران نیروی دریایی درخواست کرده بود خود امور عملیاتی و راهبردی نیرو دریایی را هدایت کنند.

 

صداقت علی شمخانی برای افسران نیروی دریایی بسیار با ارزش بود زیرا نشان داده بود گویا با دیگر سرداران جنایتکار سپاه متفاوت است. وی در آن هنگام جوان بود و بنظر میرسید از دیگر سرداران سپاه پاسداران با هوش تر باشد. او کوشش داشت در نیروی دریائی ایران از پرسنل نیروی دریائی آموزش بگیرد. این دانش آموزی در نیروئی دریائی برای شمخانی بسیار مفید واقع شد و با تغییر پست توانست به دبیری شورای عالی امنیت ملی نظام اسلامی انتخاب شود. میتوان به جرأت بیان داشت که شمخانی تجربه و مدیریت را از افسران نیروی دریایی کسب کرد و توانست با نشان دادن تبحر همراه با سرسپردگی به خامنه ای به مقام های کشوری بسیاری منسوب شود ، از جمله ارتقاء به دبیری شورای عالی امنیت ملی نظام. در مقابل پرسنل نیروی دریایی ایران انتظار داشتند وی باهمان صداقت اولیه در مقام های انتسابی خود وظایف محوله را انجام دهد. ولی بنظر میرسد انتظار پرسنل نیروی دریای از شمخانی انتظاری واهی بوده باشد. زیرا برابر با مضمون دو بیتی از شاعر حماسه سرای ایران فردوسی بزرگ :

درختی که تلخ است وی را سرشت

گرش برنشانی به باغ بهشت

ور از جوی خلدش به هنگام آب

به بیخ انگبین ریزی وشهد ناب

سرانجام گوهر ز کار آورد

همان میوه تلخ بار آورد

 

در اوایل جنگ داخلی سوریه، ۱۳۸۹، شمخانی درمقام ریاست کمیسون دفاعی – امنیتی و شورای راهبری روابط خارجی، شرکت نظامیان ایران در سوریه را حفاظت از مرقد حضرت زینب اعلام داشت و نه شرکت در جنگ داخلی سوریه، و به مردم ایران و دنیا دروغ گفت. لازم است یادآور شویم بعد از مدتی تیپ و سپاه های مختلف فاطمیه، زینبیون و غیره را برای شرکت در جنگ داخلی سوریه به آن کشور اعزام نمودند. این تیپ ها را از مردم بیچاره افغانی تشکیل دادند، که بعلت جنگ داخلی افغانستان به ایران پناه آورده بودند. مردان و جوانان پناهنده افغانی مجبور بودند در این تیپ های اعزامی ثبت نام و داوطلب شوند تا به فرزندان آنها اجازه ورود به مدارس داده شود، که برابر با منشور حقوق بشر جهانی حق هرکودک و نوجوانی است. مردان و بخصوص جوانان را با پرداخت پولی ناچیز و قول قبول شدن به شهروندی ایران به جبهه های جنگ داخلی سوریه اعزام میکردند. این شرارت نظام اسلامی کماکان ادامه دارد.

 

اما روی سخن من بیشتر بر سخنان دریابان علی شمخانی، روز سه شنبه ۱۰ خرداد، در مسجد ولی عصر تمرکز دارد. شمخانی در باره آتش سوزی جنایتکارانه سینما رکس آبادان که در ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ رخ داد و فروریختن برج متروپل آبادان دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ چنین اظهار نظر کرده است، «فروریختن ساختمان متروپل در آبادان و شورش مردم ادامه اقدامات «سلطنت‌طلب‌ها»، «مجاهدین» و «تجزیه‌طلب‌ها» است و اعلام کرد; «گسیل نیرو، محورهای این آوارسازی روانی هستند. آنها به کمک شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای وارد این معرکه شدند.» لازم است به شمخانی یادآور شویم برابر با شاهدان عینی آتش سوزی سینما رکس توسط انقلابیون بخاطر ایجاد جو انقلابی انجام شد، و فرمان آن توسط خمینی دجال که در آن هنگام در نجف بسر میبرد صادر گردید. در آتش‌سوزی این سینما هنگام نمایش فیلم گوزن‌ها اثر مسعود کیمیایی ۴۲۰ نفر در آتش سوختند. شمخانی با اشراق به این جنایت علیه بشریت بر آن بیشرمانه سرپوش می گذارد!.

همانگونه که جنایت سینما رکس پنهان نماند، راندخواری و سیستم اقتصاد مافیایی و عواقب آن که منجر به فروریختن برج متروپل آبادان شد هم پنهان نخواهد ماند. اعضاء مافیای اقتصادی خوزستان ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، محسن رضایی معاون اقتصادی و محمد رضا مخبر معاون اول رئیس جمهوری و حسین عبدالباقی هستند که در اکثر قراردادهای ساختمانی- اقتصادی خوزستان شرکت دارند. شمخانی با سخنرانی در مسجد ولی عصر میخواهد در پشت شراکت موعود شمخانی، برادرزاده خود با حسین عبدالباقی، مالک برج متروپل، و وصلت خواهر عبدالباقی با خانواده شمخانی مخفی شود. امّا چگونه میتوان پنهان شد هنگامی که مهندسین مشاور و دفتر مهندسی استان خوزستان بر ناامن بودن ساخت و ساز مجموعه ساختمانی متروپل آبادان هشدار داده بودند، و بدون توجه به قواعد و قوانین ساخت و ساز، مجوز ساختمانی متروپل آبادان را با زد و بند مافیایی به یکی از اعضاء باند مافیائی خوزستان حسین عبدالباقی واگزار کردند. افزون براین مسئولان رژیم بعوض اعزام نیروهای امداد برای نجات جان مردم، نیروی ویژه انتظامی-امنیتی کشور را به آبادان اعزام نمودند تا معترضین را سرکوب کنند. لازم به توضیح است که علی خامنه ای با مدت سه روز تأخیر، به خانواده جان باختگام ساختمان متروپل آبادان تسلیت گفت! خامنه‌ای، روز شنبه، ۱۴ خرداد ماه، در یک سخنرانی به اعتراضات مردمی اخیر واکنش نشان داده و منکر هر گونه مخالفت و نارضایتی مردم از حکومت جمهوری اسلامی شده است. این درحالی است که این بار مردم به پاخاسته در دهها شهر ایران، شعارهای ساختارشکن برای عبور از رژیم منحوس اسلامی خمینی-خامنه ای داده اند.

 

دریابان شمخانی مانند رهبر خامنه ای نمی خواهد فریاد مظلومانه مردم آبادان را که در کف خیابان آبادن و شهرهای دیگر خوزستان و استان های دیگر کشور بلند است را بشنود که فریاد میزنند دیگر این رژیم فاسد را نمیخواهند و باید برود و گم شود. مردم در کف خیابان به خاطر به کفایتی سران جنایتکار نظام اسلامی فریاد میزند. فریاد میزنند که دیگر بس است تا کی میخواهید سرمایه های ملی کشور ایران، چه انسانی و چه اقتصادی را ، برای هوا و هوس های بیهوده و بدون نتیجه در کشور های سوریه، لبنان، عراق، یمن، افغانستان و غیره بهدر بدهید، و همزمان حساب بانکهای اعوان و انصار را خود را پر کنید!. برابر با آخرین خبرها از درون ایران بسیاری از جوانان استان های فارس، لرستان و بویراحمدی به حمایت از مردم آبادان در تظاهرات مردم داغدیده آبادان شرکت نموده و از آنان پشتیبانی کرده اند.

 

من به دریابان شمخانی هشدار میدهم و به او توصیه میکنم که «میتوانی برای جبران مافات و در مقام و موقعیتی که قرار داری، بعوض سرپوش گذاردن به جنایت نظام اسلامی، با مردم ایران همراه شوی.» باشد تا پس از عبور از این رژیم فاسد و استقرار یک حکومت سکولار دمکرات با قانون اساسی که ضامن آن باشد برای خودت از مردم ایران پوزش خواسته و بخشیده شوی. هم قطار پیشین میتوانی نام خود را به نیکی در تاریخ کشور ایران ثبت کنی. دست از دروغگویی و جنایت بردار و با مردم ایران برای عبور از رژیم اسلامی همسو شو.

 

ناخدا محمد فارسی

۵ ژوئن ۲۰۲۲

 

1 – ttps://www.radiofarda.com/a/ali-shamkhani-s-reaction-to-the-news-of-his-family-relationship-with-hossein-abdolbaqi/31878020.htm