Health

نظام اسلامی ایران را به یک کشور تروریستی و تروریست پرور مبدل کرده است - ناخدا محمد فارسی

رژیم اسلامی ایران ، در سطح منطقه وجهان با اجرای اعمال تروریستی، ارسال تجهیزات نظامی به گروه های تروریست در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان و حمایت از انان ، و نیز قاچاق مواد مخدر، شهرت جهانی یافته است. رژیم اسلامی ایران رئیس جمهور پیشین آمریکا و وزیر خارجه اش را تهدید به ترور کرده است. رسانه‌های اسرائیل ماه گذشته عکس و فایل صوتی منصور رسولی را منتشر کردند که در آن، رسولی اعتراف ‌کرده برای کشتن یک کارمند کنسولگری اسرائیل در استانبول، یک روزنامه‌ نگار یهودی در فرانسه و یک ژنرال آمریکایی در خاک آلمان ماموریت داشته است.

روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت نیروی دریایی آمریکا، توسط یک ناوشکن آمریکایی مامسن، در خلیج عمان یک کشتی ماهیگیری ایرانی که پر از مواد مخدر بود را توقیف کرد (۱). این محموله شامل ۶۴۰ کیلوگرم متاامفاتمین بوده که ۳۹ میلیون دلار در بازار تجارت قاچاق مواد مخدر ارزش داشته است. ناوشکن مامسون از نیروی متشکل امنیتی ۱۵۰ است که از منطقه پیرامون عملیات تروریستی حفاظت میکند. این نیرو از شروع سال ۲۰۲۲ میلادی تا کنون ۹ مورد قاچاق مواد مخدر به ارزش ۱۳۰ میلیون دلار را متوقف نموده است. نیروهای امنیتی-حفاظتی منطقه شامل ۳۴ کشور منطقه ای و جهانی است که تحت فرمان سازمان نظامی سنتکو که مرکز آن در بحرین است انجام وظیفه میکنند.

در روز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱  انفجاری مهیبی در شهر کراچی پاکستان رخ داد که برابر با بیانیه مقامات ضد تروریستی پاکستان توسط رژیم اسلامی ایران انجام گرفته است. این انفجار باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چند نفر گزارش شده است. گزارش خبر میدهد که انفجار توسط سه موتورسیکلت-سوار انجام شده که دو نفر آنها کشته شده اند ولی دیگری موفق شده فرار کند. رئیس این گروه تروریستی را شخصی بنام اصغرشاه که در ایران مستقر است عهده دار میباشد.

خروج قسمتی از نیروهای نظامی روسیه از سوریه و جایگزین شدن آنها توسط سپاه پاسداران رژیم اسلامی، باعث نگرانی شدید ملک عبدلله پادشاه اردن شده است. برابر با خبری در رسانه اینترنتی عرب نیوز، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، پادشاه اردن هشدار داده است پر شدن خلاء خروج نظامیان روس و جایگزین شدن آنها با نیروهای سپاه و گروهای تروریستی مرتبط با آن باعث مشکلات در مرزهای اردن گردیده است. پادشاه اردن نگرانی خود را در هنگام مصاحبه با انیستوی هوور در دانشگاه استانفورد ایالات متحده آمریکا بیان داشته است. در جواب خبرنگاری که سئوال کرد نظر ایشان در باره خاورمیانه چیست، گفت «خاورمیانه با چالش های بسیاری روبرو است و ما مرتب شاهد زد و خوردهایی در مرزهایمان هستیم و میدانیم چه کشوری در پشت این حملات میباشد.

در راستای شرارتهای رژیم اسلامی ایران در منطقه، فرمانده سنتکو، ژنرال اریک کوریلا، در مصابه ای با روزنامه ابوظبی اظهار داشت که ایران کماکان بزرکترین خطر برای امنیت منطقه خاورمیانه است. افزون براین خاطرنشان کرده است که افزایش قیمت غذا و مایحتاج زندگی مردم ایران بسیار نگران کننده است، وضعیت اقتصاد نابسامان ایران باعث نفوذ چین در ایران است، که به بی ثباتی و نا امن شدن هر بیشتر در منطقه خاورمیانه افزوده است.

اعمال تروریستی رژیم در منطقه باعث عکس العمل و ترور سرهنگ دوم حسن صیاد خدایی گردیده است. پس از ترور سرهنگ خدایی، افسر سپاه پاسداران در تهران، ابراهیم رئيسی روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ اعلام داشته که بدون تردید انتقام خدایی را خواهند گرفت. این درحالی است که رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند سرهنگ حسن صیادی خدائی همراه با سردار شهابی فر از برنامه ‌ریزان و عملیات ایزائی برای کشتن اسرائیلی‌ها و یهودیان و ضربه زدن به منافع یهودیان در بسیاری از نقاط جهان از جمله در داخل اسرائیل بوده است (۲).

آیا تاکید ابراهیم رئیسی بر «انتقام‌گیری حتمی» را میتوان در راستای انتقام گیری رژیم در زمان کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، و همچنین ابومهدی المهندس، معاون پیشین فرمانده گروه حشد الشعبی، که در جریان حملات پهپادی ۱۳ دی‌ماه ۹۸ آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، بود دانست؟ احتمالاً جواب منفی است زیرا ترور خدائی در مرکز تهران انجام شده و نمیتوان آنرا به گروهی مشخص مرتبط دانست. برابر با خبری در رسانه رادیو فردا روعی شارون، گزارشگر امور نظامی شبکه تلویزیونی کان اسرائیل، تاکید کرد که اکثر سوء قصدهای هدفمند پیشین در ایران که از سوی منابع خارجی به اسرائیل نسبت داده شده است، در ارتباط با مهره‌های برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بوده و حال کشته شدن صیاد خدایی ممکن است که مرحله جدیدی از اقدامات علیه نفوذ منطقه‌ای تهران باشد (۳). به گفته شبکه کان، کسانی که برنامه ‌ریز این عملیات بودند، عامدانه این ساعت روز را در قلب شلوغ تهران انتخاب کردند تا نشان دهند که هیچ هدفی در ایران مصونیت ندارد.

رژیم، ترور خدایی را به موساد اسرائیل نسبت داده است. بنابراین اگر بخواهند اقدامی انجام شود باید برعلیه اسرائيل باشد. لازم به توضیح است که رژیم از هنگام ورود به جنگ داخلی سوریه تاکنون گلوله ای به طرف اسرائیل پرتاب نکرده، درحالی که اسرائيل مداوم پایگاه و انبارهای مهمات و تجهیزات نظامی سپاه در سوریه را بمباران کرده است. رژیم بخوبی واقف است که اسرائیل هرگونه اقدام شرورانه رژیم را بی جواب نخواهد گذاشت.

در پایان لازم است یادآور شویم ساختار حکومتی رژیم در حال فروپاشی است. رژیم قادر نیست کشور ایران را مدیریت کند و مردم ایران امنیت ندارند. سرهنگ سپاهی خدایی را در روز روشن در جلوی خانه وی در خیابان ژاله  تهران ترور کرده اند و رژیم قادر نیست حتی حفاظت و امنیت یک نظامی که برابر با سخن رهبران رژیم یکی از نظامی های کلیدی رژیم بوده را ایجاد نماید. اگر اشخاص کلیدی رژیم در خانه خود امنیت ندارند و رژیم قادر نیست امنیت جانی آنها را تأمین نماید، هیچیک از مردم ایران امنیت ندارند. افزون براین بدلیل بی کفایتی و بی لیاقتی رژیم، عدم مدیریت کافی برای تامین معیشت و امنیت مردم، دخالت بیجا در کشورهای خاورمیانه و اعمال تروریستی در منطقه، کشور ایران  در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد.

مردم ایران به پا خاسته اند تا از این رژیم بی کفایت عبور کنند، ولی تا کنون مدیریت لازم برای هدایت حرکت موثر و نهائی مردم برای گذار از رژیم شکل نگرفته است. تا هنگامی که سازمان های سیاسی مخالف داخل و خارج از ایران با خلوص نیت و باور برای نجات مردم از کابوس رژیم مافیائی اسلامی، یک اپوزیسیون متحد اثرگذار بوجود نیاورند، احتمال  هرج و مرج و جنگ داخلی به هنگام فروپاشی در کشور بسیار بالا است که ممکن است در  نهایت باعث تجزیه کشور ایران شود.

ناخدا محمد فارسی

۲۶ ماه می ۲۰۲۲

1 – https://english.aawsat.com/home/article/3653666/us-navy-seizes-drug-shipment-iranian-fishing-vessel-gulf-oman

2 – https://www.timesofisrael.com/fbi-says-it-thwarted-islamic-state-supporters-plot-to-kill-ex-us-president-bush/

3 – https://www.radiofarda.com/a/details-of-terror-in-tehran-revealed-by-israeli-media/31862530.html