Health

نظامیان ارتش ایران در انتخابات فرمایشی رژیم، در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ، شرکت نخواهند کرد - محمد فارسی

 سرلشگر موسوی فرمانده ارتش، روز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰، نظامیان ارتش و خانواده های آنان را به رآی دادن در انتخابات فرمایشی تشویق کرده و آن را «سپری مستحکم، کشور را در برابر توطئه‌های دشمن مصون ساخته و فرصتی برای تقویت قدرت نرم نظام و اعتلای موقعیت کشور در منطقه است» دانست (۱). این در حالی است که از هنگام شروع نظام ولایی به دلیل وحشت از نظامیان،  رژیم همواره به سرکوب و کشت و کشتار سران ارتش ملی ایران ادامه داده و  حقوق قانونی آنان را نا دیده گرفته  و در مقابل به حقوق و مزایای سپاهیان حامی  رژیم اخوندی افزوده اند، تا حدی که پرسنل و خانواده نظامیان ارتش ملی  با مشکلات معیشتی مواجه هستند.

 بسیار محتمل است، خامنه ای و بیت رهبری سردار سرلشگر موسوی را مجبور به مصاحبه کرده تا نظامیان ارتش را تشویق به شرکت در انتخابات فرمایشی نمایند !!۰

نظامیان ارتش ایران در انتخابات فرمایشی رژیم، در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ، شرکت نخواهند کرد

 

فرمانده ارتش و معاون هماهنگ کننده ارتش بارها بصلاح نبودن ورود نظامیان به سیاست و اقتصاد را در سخنرانی های خود یاد آور شده و تأکید بر این داشته اند که ارتش برابر با مقررات و وظایف محوله وارد فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی نمی‌شود. سرلشگر موسوی گزینه رآی دادن را حق فردی میداند، و بهمین دلیل ما نظامیان ارتش ملی ایران در ارتباط با عدم مشارکت در مسایل سیاسی و اقتصادی با نکته نظر  فرمانده ارتش همراه هستیم، و با توجه به نا دیده گرفتن و حتی پایمال شدن حقوق شهروندی مان،  از این فرصت استفاده کرده وانتخابات نمایشی رژیم در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ را تحریم نموده و در آن شرکت نخواهیم کرد.

 

پیرامون وضعیت معیشتی نظامیان ارتش ملی ایران، رئیس ستاد و معاون همآهنگی ارتش، با حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دیماه ۱۳۹۸، و مصاحبه های بسیاری در رسانه های همگانی رژیم با ارائه گزارش از عملکرد و نقش ارتش در تامین امنیت مرزها و حوادث طبیعی، مسائل آمادی و عمرانی ارتش در سال ۱۳۹۹ را تشریح کردند. در جریان این مصاحبه ها بود که وضعیت نابسامان پرسنل و بودجه ارتش ملی ایران گزارش شده است. گزارشات بیانگر آن است که پرسنل ارتش نسبت به مخارج زندگی روزه مره خود درمضیقه معیشتی بسر برده و در شرایطی دشوار زندگی میکنند.

 

وضعیت معیشتی بازنشستگان ارتش ملی ایران به مراتب بدتر از نظامیان شاغل است. بازنشستگان ارتش ملی ایران پس از باز نشستگی بالاجبار باید چندین کار انجام دهند تا نان و آبی برای زن وفرزندان خود تهیه کنند. بازنشستگان ارتش ملی ایران  در فقر معیشتی بسر میبرند و گرسنه اند در حالی که رژیم جنایت پیشه در سال گذشته وعده تو خالی ساختن هتل و ایجاد اماکن رفاهی به آنان داد!!۰

 

فرزندان و همقطاران نظامی من،

هیچ سرباز شریفی هرگز ابزار باقی ماندن این نظام ولایی خانمان برانداز و منابع ایران بر باد ده  نخواهد شد، «نه»، هرگز! ما هرگز در برابر مردمان میهن عزیز خود قرار نخواهیم گرفت ، و اکنون که اکثر مردم شریف ایران تصمیم گرفته اند که به موجودیت رژیم ولایی «نه»‌ بگویند،  همگام با مردم ستمدیده ایران به این انتخابات فرمایشی «رأی بی رأی» خواهیم گفت.

 

فرزندان و همقطاران نظامی من،

افسران، درجه داران،  سربازان و جانبازان! «رای بی رای». مگر نه این که سوگند خورده ایم تا پای جان پاسدار ایران و ایرانی ‏باشیم؟ نپذیرید که رهبران نظام ضد ایران و ایرانی  ما را به سرکوب و کشتار هم میهنانمان بفرستند، که از تنگدستی و فشار و تقلب به ستوه ‏آمده و خواستار دادخواهی‌اند. رای ندهید و سینه خود را برای پشتیبانی از برادران و خواهران سپر کنید.

 فرزندان و همقطاران نظامی من،

جان شما و جان هموطن!۰

پاینده مردم ایران

 ناخدا محمد فارسی

۱۳ ماه ژوئن ۲۰۲۱

 https://www.irna.ir/news/84364424