Health

ناامیدی آیت الله خامنه ای از عملکرد سپاه، بسیج و نیروهای امنیتی سرکوبگر

خامنه ای برای بقای رژیمش از سپاه، بسیح و نیروهای امنیتی سرکوب گر قطع امید کرده و دست بدامان ارتش ایران شده است. خوشبختانه ارتش جواب دندان شکنی به خامنه ای داده است، ارتش وظیفه حفاظت از مرزهای کشور، تمامیت ارضی، استقلال کشور و حمایت از مردم در مواقع اضطراری را دارد و پشتیبانی از آخوندیسم حاکم برایران در دستورکار ارتش قرار ندارد.

مدت ۴۳ است که پرسنل ارتش ایران با طمأنینه و درایت،  انواع تبعیض ها و  بی مهری ها را در مقایسه با سپاهیان تحمل کرده است. با وجود این هرروزه به آموزش های نظامی برای حفاظت از مرز و بوم کشور را تمرین نموده و خود را آماده  انجام وظیفه نگه داشته است. لازم به توضیح است که عدم بودجه کافی برای بروز کردن تجهزات نظامی، ارتش ایران هرآنچه را که دارد را بنحو احسن نگهداری کرده تا در موقع اضطراری از آنها استفاده کند ، تا بنا  بر سوگندی که یاد کرده استقلال و دفاع از کشور را تأمین کند. سرکوب مردم که خامنه ای تبهکار و دیگر سران رژیم برای بقای رژیم در دستور کار دارند جزء وظایف ارتش ایران نیست.

فرمانده ارتش سردار سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی، سرسپرده علی خامنه، کوشش کرد تا زمینه را برای استفاده ارتش در سرکوب مردم آماده کند. یاداور شده ایم که نظامیان ارتش ایران از سرلشگر موسوی انتظار ندارند انقلاب جوانان ایران را برنامه و طراحی آمریکا و اسرائیل بداند. حرکت انقلابی مردم ایران بویژه جوانان توسط خود آنان در کشور طرح و برنامه ریزی شده است، نه بنا به تصور ایشان توسط دولت آمریکا و اسرائيل. یا هیچیک از کشور های جهان، با این وجود تاکنون از انقلاب مردم ایران پشتیبانی نکرده اند. کنشگران سیاسی درآمریکا،  بوضوح دولت آمریکا را بعلت عدم پشتیبانی از مردم به پاخاسته ایران تقبیح کرده اند. علت اینکه تاکنون کشورهای جهان دمکراتیک و آزاد از انقلاب مردم ایران پشتیبانی موثر نکرده اند، را عدم وجود یک نیروی بدیل رژیم اسلامی در ایران اعلام میدارند. با وجود اینکه تعدادی از پارلمان های کشورهای جهان دمکراتیک اقدامات سرکوبگرانه رژیم را محکوم کرده اند ولی پارلمان ها دولت ها را نمایندگی نمیکنند، بلکه نمایندگان مردم کشورشان هستند.

برابر با اطلاع از داخل کشور علارغم دستور فرمانده کل قوا خامنه ای، ارتش ایران دستور مقابله با مردم در کف خیابان را قبول نکرده و انقلاب کنونی جوانان ایران را حق شهروندی آنان میدانند. بنابراین هرگز لوله تفنگ خود را بطرف مردم ایران نشانه نخواهد گرفت. برقراری امنیت ملت ایران در دوران بحران از وظایف ارتش است و همواره برای حفظ امنیت کشور اقدام خواهد کرد.

در این رابطه فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب نزاجا، چنین گفته است. «ما در دوران دفاع مقدس ثابت کردیم که تهدیدات را با تمام قدرت پاسخ خواهیم داد. سرتیپ دوم ستاد «سلیمان طاهری» روز چهارشنبه، ۴ آبان ۱۴۰۱، در مراسم تودیع و معارفه فرمانده لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه سخن میگفت افزود: «امروز نیروی زمینی ارتش ایران به عنوان یکی از بازوان توانمند و پر قدرت در کنار سایر نیروهای مسلح ایفای نقش می‌کند». این فرمانده ارشد اضافه کرده است، «دشمن همواره می داند اگر فشنگی به سمت ما شلیک کند ما با موشک پاسخ خواهیم داد و دست آنها را از بازو قطع خواهیم کرد.» سخنان سرتیپ طاهری در زمنیه وظایف ارتش در حفاظت از مرزهای کشور خوبست (۱). جالب توجه است که دراین شرایط بحران، رژیم به چیدن سرسپردگانش در مقامهای کلیدی ادامه میدهد. در این مراسم سرتیب طاهری سرهنگ ستاد جلال صالحی را به جای سرتیپ دوم دکتر «حسین سبزی» منسوب کرد.

پیرو این تغییرات در فرماندهان نیروی زمینی ارتش، و کمبود و عدم کارایی سرکوبگران سپاهی و بسیحی و دیگر نیروهای امنیتی در مهاباد، بدستور خامنه ای، فرمانده ارتش از فرمانده لشگر ۶۴، تیب ۳۴۶ ارومیه خواست تا به سرکوب مردم مهاباد بروند. فرماندهان میانی تیپ ۳۴۶ ارومیه نافرمانی  و دستور را اجرا نکردند و وظایف ارتش  یعنی حفاظت از مرز و بوم، استقلال کشور و مردم ایران در هنگام بحران های طبیعی است، را بازگو نمودند و از اجرای دستور امتناع کرده اند. برابر اخبار از داخل کشور بسیاری از این فرماندهان میانی بازداشت شده اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش شهرام ایرانی که در دانشکده علوم دریایی نوشهر سخن میگفت نیز بیان داشت «نمی‌گذاریم بیگانگان برای ما تصمیم بگیرند.» سخنان وی پیرو سخنان سرلشگر موسوی فرمانده ارتش در پایگاه هوایی بندرعباس است که از حملات ترکیبی دشمن سخن رانده بود. وی این سخنان را در پایان یک کنفرانس پیرامون تحول ارتقا و کارآمدی نیروهای مسلح ارتش بوده و مقداری هم در تأیید و تمجید علی خامنه ای (۱).

متأسفانه روز جمعه ۶ آبان ۱۴۰۱ در زاهدان و دیگر شهرهای بلوچستان، همچون سراوان، تربت جام و دیگر شهرها سرکوبگران سپاهی، بسیجی و امنیتی مردم معترض بیگناه را به گلوله بستند و دهها نفر از جمله کودکی را به قتل رساندند. البته مردم عزیز ایران انتظار دارند که در این مواقع ارتش بکمک مردم بیایند، ولی باید یادآور شویم ارتش در حال حاضر در مرحله نافرمانی است و به مردم عزیز ایران اطمینان می دهند که در هنگام بحران گذار از رژیم که، اعتراضات به اعتصابات سراسری مبدل شود ارتش در کنار مردم ایران خواهد بود.

رژیم کنترل اداره کشور را از دست داده است. حتی نمایندگان انتصابی مجلس فرمایشی رژیم هم صدای انقلاب مردم ایران را شنیده اند. روز جمعه ۶ آبان ۱۴۰۱ نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر صنایع، معدن و تجارت در شرایط کنونی به نفع کشور نیست گفت «قوه مجریه در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار گرفته است و مجلس نباید پشت آن را خالی کند.» امّا اینگونه خوش رقصی ها مشگل رژیم را حل نخواهد کرد. سرلشگر حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسدارن، هم در روز ۷ آبان به جوانان انقلابی در صحنه اولتیماتم داد که دیروز آخرین روزی بود که جوانان میتوانستند بیرون بیایند! اینگونه تهدیدات سپاهیان دیگر اثری نداشته و نخواهد داشت. مردم ایران بخصوص جوانان غیرتمند کشور تا عبور مردم از رژیم اسلامی صحنه مبارزه را ترک نمی کنند.

قبلاً یادآور شده ایم که زندگی مردم ایران در گرو همت خود مردم ایران است، در شرایط بحرانی امروز زمام امور از دست رژیم در رفته است و مردم به مقاومت مدنی ادامه میدهند. شیرازه این حکومت آخوندیسم از هم پاشیده است، بطوریکه رژیم حتی اقتدار درونی نیز ندارد. مردم ایران تکلیف خود را با این رژیم فاسد روشن خواهند کرد، ولی باید به فکر این نیز باشند که جایگزینی برای این حکومت پیدا کنند. ارایه آلترناتیو رژیم بر عهده فرهیختگان سیاسی کشور است؛ مردم ایران برای گذار از رژیم اسلامی به حمایت مجامع بین المللی نیز نیاز دارند که دیگر این حکومت را به رسمیت نشناسند. برای اینکار کنشگران سیاسی موظفند با ائتلافی تاریخی  چنین بدلیلی را ارایه دهند.

ناخدا محمد فارسی

۳۰ اکتبر ۲۰۲۲