یک روز پس از مناظره‌ای که با از کوره در رفتن وزیر بهداشت و عصبانیت وکیل مجلس همراه بود، نماینده زاهدان با توییتی تازه سعید نمکی را “وزیر هتاک” نامید و از او خواست، “مراقب بهداشت روان و دهانش باشد.”

در مناظره‌ای که به طور زنده از صدا و سیما پخش می‌شد و ستاد استانی کرونا برگزارکننده آن بود، نماینده زاهدان و وزیر بهداشت به یکدیگر پریدند. آنها سوابق و مسئولیت‌های خود را به رخ هم کشیدند و ادبیاتی جنجالی به کار بردند. سعید نمکی از واژه‌ای غیربهداشتی استفاده کرد و فداحسین مالکی هم او را کسی خواند که “عددی” نیست.

در بحث پیرامون شکایت از شرایط درمانی و بهداشتی استان، فداحسین مالکی ادعاهای وزارت بهداشت در باره ظرفیت بیمارستان‌ها را واجد پیامدهای قانونی و حقوقی دانست و به او هشدار داد. سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز از مالکی خواست او را مرعوب نکند و گفت: «ما را از این چیزها نترسانید. ما روی مین هستیم.»

نمکی گفت سی سال در استان در باره مالاریا کار کرده و از پشت کوه نیامده. مالکی هم جواب داد که سابقه چهل سال کار سیاسی و امنیتی دارد و از مسائل مطلع است.

در ادامه و در حالی که تعدادی از حاضران در جلسه  تلاش داشتند درگیری لفظی طرفین را فرو بنشانند،  نمکی از کوره در رفت و گفت گ… خورده هر کس به مردم توهین کرده.»

گلایه‌های نماینده سیستان و بلوچستان به گفته‌های نمکی باز می‌گشت که مدعی شده بود در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان ۵۰۰ تا ۶۰۰ تخت خالی وجود دارد و گزارش‌های مربوط به کمبود امکانات درمانی را “سیاه‌نمایی” دانسته بود.

وزیر بهداشت برای رسیدگی به شرایط بحرانی شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرده بود.  مهدی شمس‌آبادی، دادستان استان یک روز قبل از مناظره جنجالی گفته بود که سردخانه‌ها از جنازه‌ها پر شده‌اند و از سعید نمکی خواسته بود از اوضاع بازدید میدانی کند. شمس‌آبادی افزوده بود: «زمانی که شمار فوتی‌ها در یک شبانه روز در سیستان و بلوچستان به بیش از ۳۰ نفر می‌رسد، «نباید شب خواب به چشم وزیر بهداشت بیاید».

مالکی قبل از جلسه مناظره جنجالی در توییتی خطاب به نمکی نوشته بود: »آقای نمکی دیروز خبرنگاران استان ۳۰۰ تخت خالی شما را هم دیدند تخت‌های بدون اکسیژن و آن کسی که به شما اطلاعات غلط می‌دهد باعث شده حتی کادر مظلوم درمان از بیان حقایق و کمبودها بهراسد. لفاظی و لج‌بازی با مردم را بس کنید. به داد مردم برسید.»

 برگرفته از سایت دوبچه له فارسی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید