Health

محیط‌بان برومند نجفی در برابر مجتمع قضایی به قتل رسید

نوشا میرجعفری، وکیل محیط‌بان کرمانشاهی با اعلام خبر قتل موکل‌اش گفت که ظهر شنبه ۲۲ مرداد (۱۳ اوت) برومند نجفی پس از برگزاری جلسه دادگاهش و پیش از سوار شدن بر ماشین انتقال به زندان به قتل رسیده است. او افزود که قاتل فرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری شهر و شهروندی ایران (ایمنا)، خانم میرجعفری در تشریح جزئیات قتل برومند نجفی، گفته است: «حدود ساعت ۱۲ و نیم، یک ظهر امروز بود که پس از برگزاری جلسه دادگاه، پدر مقتول، محیط‌‌بان‌ برومند نجفی را هنگام سوار شدن به ماشین انتقال به زندان، به قتل رساند.»

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که قاتل دستگیر شد یا خیر، گفت: «تا جایی که ما دیدیم، قاتل پس از قتل، فرار کرد و رفت. خبری از دستگیری او نبود.»

وی با انتقاد از نبود نیروی کافی برای حفاظت از جان این محیط‌‌بان، گفت: «فقط یک مأمور بود که برومند نجفی را تا ماشین انتقال به زندان همراهی می‌کرد که قاتل با استفاده از این فرصت، این محیط‌‌بان را به قتل رساند. حالا بروند و ببینند می‌توانند قاتل را دستگیر کنند یا خیر.»

از نظر وکیل برومند نجفی، قتل وی برنامه‌ریزی شده بوده است: «فهمیده بودند که حکم قصاص در حال شکستن است به همین دلیل هم با برنامه‌ریزی قبلی این کار را کردند. امروز شرایط را فراهم کرده بودند چرا که خانواده مقتول مقابل دادگاه حاضر بودند. پدر مقتول که حالا قاتل شده هم پس از پایان جلسه دادگاه این کار را کرد.»

میرجعفری افزود: «امروز قاضی دادگاه پس از جلسه، حدود یک ساعت با پدر مقتول (قاتل برومند نجفی) صحبت کرده بود، ولی نتیجه‌اش شد قتل برومند نجفی.»

وکیل این محیط‌بان می‌افزاید: «دیوان عالی، قتل را شبه‌عمد اعلام کرده بود و جلساتی که برگزار می‌شد، پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی ما بود. امیدوار به شکستن حکم قصاص بودیم، اما این اتفاق افتاد و این محیط‌‌بان را به قتل رساندند.»

حادثه کشته شدن یک شکارچی فراری

در شامگاه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ حدود ساعت ۲۱:۳۰ در منطقه حفاظت‌شده بیستون کرمانشاه حادثه‌ای رخ داد.

با وصول خبری به مسئول منطقه مبنی بر حضور تعدادی شکارچی غیرمجاز در منطقه، محیط‌بان برومند نجفی به همراه سه محیط‌بان و مدیر حراست اداره کل، برای بررسی شرایط به منطقه مراجعه می‌کنند که با یک دستگاه خودروی پراید حامل ۶ مظنون به شکار غیرمجاز در حال خروج از منطقه مواجه می‌شوند.

گفته شده که بعد از عدم تمکین راننده خودرو به فرمان ایست مأموران و تلاش برای زیر گرفتن یکی از آن‌ها، درگیری رخ می‌دهد و تیر اسلحه برومند نجفی “سهواً” به جای لاستیک، به یکی از

سرنشینان به نام فلاحی برخورد می‌کند که در اثر خونریزی زیاد، منجر به فوت وی می‌شود

برگرفته از سایت فارسی دوبچه وله.