Health

فرمان قتل عام مردم انقلابی ایران توسط علی خامنه ای و اجرای آن توسط دولت ابراهیم رئیسی - ناخدا محمد فارسی

تمرد در نیروهای سرکوبگر، کمبود نیروی سکوبگر، و فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آذر ماه سال ۱۴۰۱

انقلاب مردم ایران که با قتل مهسا امینی شروع شد، انقلاب «زن-زندگی-آزاد» نیروهای امنیتی رژیم را با شگفتی و مشگلات بسیاری مواجه کرده است. گروهی از نیروهای سرکوب بسیجی و پاسدار حاضر نیستند اسلحه خود را بروی مردم شلیک کنند، و رژیم به اندازه کافی نیروی سرکوب گر گوش بفرمان خود ندارد، از این روی فراخوان مشمولان را اعلام نموده است.

برابر با خبرگزاری ایرنا، شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱، سازمان وظیفه عمومی اعلام کرده مشمولانی که برگ آماده به خدمت به تاریخ آذر ماه سال ۱۴۰۱ دریافت کرده اند، باید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس برگ معرفی نامه به مراکز آموزش را دریافت کنند. در این فراخوان مشمولان را تهدید نموده اند در صورت عدم حضور به موقع در زمان و محل‌های تعیین شده، غایب محسوب شده و برابر ماده ۱۰ و ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد (۱).

با احتمال زیاد بسیاری از جوانان که بیش از دوماه است در کف خیابان ها تجمعات اعتراضی و اعتصابی دارند، شامل همین مشمولین آذرماه می شوند که تصمیم خود را گرفته اند تا رژیم اسلامی را سرنگون کنند. بنابراین نیازی نیست که این جوانان که در مقابل رژیم جنایتکار اسلامی قرار دارند به این فراخوان حکومتی گوش فرادهند؟ رژیم قبل از این هم فراخوان داده بود که سربازان و بازنشسته گان که خدمت خود را به اتمام رسانده اند خود را به نزدیکترین پادگان معرفی کنند، ولی کسی به آن فراخوان اهمیتی نداد و به این فراخوان هم اعتنا نخواهد شد.

انتظار ما نظامیان از پدر و مادران جوانان مشمول آذرماه این است، بخاطر داشته باشند که فرستادن فرزندان خود به خدمت سربازی پشت کردن به اهداف جوانان کف خیابان و انقلاب «زن-زندگی-آزادی» است، و باید با تمام قدرت از رفتن فرزندان خود به سربازی جلوگیری نمایند. نیروهای امنیتی-انتظامی رژیم در سردرگمی به سر میبرند و قادر به پی گیری این فراخوان نخواهند بود. پدر و مادران فرزندان مشمول سربازی میتوانند فرزندان خود را به شهرهای دیگر بفرستند تا برای مدتی با دوستان و نزدیکان خود زندگی کنند، و از دسترس امنیتی ها دور نگهدارند.

رژیم در همین رسانه اعلام کرده، در اعتراضات و اعتصاب روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان ۱۴ تن از نیروهای امنیتی رژیم در شهرهای مختلف کشور کشته شده اند. جوانان دختر و پسر معترض هرگز نه قصد کشتن هموطنان خود را داشته و نه هرگز مرگ جوانان هم سن وسال خود را خواستارند. در بعضی مواقع که سران جنایتکار، امنیتی بسیجی و پاسداران را برای سرکوب اعزام میکنند، جوانان با تأمل بسیار سعی دارند به آنها آسیبی وارد نشود. علارغم این خودداری ها به گزارش گروه سیاسی ایرنا، پنجشنبه ۲۶ آبان ۲ بسیجی در مشهد کشته شده اند. چهارشنبه ۲۵ آبان نیز ۳ نفر از نیروهای سرکوب گر رژیم در اصفهان که یکی از آنان از فرماندهان یگان ویژه فراجا بوده است جان خود را از دست داده است. افزون براین برابر با این گزارش سرهنگ پاسدار نادر بیرامی، مسئول اطلاعات سپاه شهرستان صحنه در استان کرمانشاه نیز کشته شده است. اطلاعات سپاه همچنین اعلام داشته که دو سرباز فراجا هنگام پایش و کنترل نوار مرزی در سراوان استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده اند (۲). نظامیان ارتش ایران کشته شدن این جوانان که توسط رژیم فاسد در مقابل مردم ایران قرار داده را به خانواده آنها تسلیت میگوید. یاد آور میشویم، پدران و مادران سربازان بسیجی و پاسداران ، فرزندان خود را از معرکه رژیم اسلامی خارج کنید. رژیم به پایان عمر خود رسیده، و دلیلی برای از دست رفتن جوانان و آینده سازان کشور نیست!

در این راستا سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سرسپرده علی خامنه ای، روز پنجشنبه ۲۶ آبان، در اجلاسیه کنگره ملی ۶۰۹۰ که در محل جمکران شهرستان قم سخنرانی میکرد، یک مشت لاتائلات تحویل حاضرین داد، وی حرکت انقلابی «زن-زندگی-آزادی» جوانان ایران را به آمریکا نسبت داد و گفت «آمریکا دوست دارد جوانان ما در خیابان کشته و چهره مردم را پژمرده ببیند و ملت را متفرق و ایران را تجزیه کند و این رویاهای شیطانی دشمن هرگز تعبیر نمی‌شود چراکه ملت ایران قوی و مقاوم ایستاده است.» وی افزود زنان ایران از حجابشان به عنوان سنگری برای حفظ ارزش های والای خود، حفاظت و صیانت می کنند. این درحالی است که مدت ۴۳ سال است زنان مقاوم ایران زمین در مقابل حجاب اجباری ایستاده، کشته داده و بسیاری از آنها هم اکنون در زندانهای مخوف رژیم بسر می برند. این سردار بیخرد مکافات معیشتی مردم را مورد توجه قرار داده و گفت رژیم اسلامی اقتصاد ایران را شکوفا کرده!، و بلافاصله مغایر سخن خود میگوید «بر مشکلات اقتصادی فائق می آییم و معتقد هستیم، ایرانی آزاده مسلمان حتی غیر مسلمان، حاضر نیست کشور به خاطر مشکلات اقتصادی آسیب ببیند.»

سردار سلامی بیعت خود با خامنه ای را به مردم ایران گوشزد کرده و گفت «رهبر معظم انقلاب سفینه نجات امت در تلاطم امواج است. او با ایمانی آسمانی و حسینی ایستاده است و ملت با ایشان بیعت کرده و کنارش ایستاده است. این سردار نابخرد، دست از مجیزگویی خود برنداشته و بدون توجه به حرکت انقلابی مردم، سرسپردگی خود به علی خامنه ای را ابراز داشته است. سلامی کشته شدگان بسیجی و سپاهی را شهید فیض عظیم و معراج دانسته است! (۳).

سلامی به آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، اسرائیل و رژیم سعودی هم حمله کرده که در ائتلاف خود به جنگ خدا و رسول و شهیدان آمده اند و در دشمن، ژرفای یک توطئه عظیم علیه یک ملت را می بینیم. این سردار بیخرد اسلام سنی را یک پدیده تکفیری با هدف انتشار اسلام جعلی ساخته دست استعمار انگلیس و آمریکا دانسته که سعی دارد جلوی نفوذ انقلاب اسلامی را سد کنند. این در حالی است که اسلام شیعی، برابر با داده های معتبر تنها بین ۱۰ تا ۱۲ درصد مسلمان جهان را تشکیل میدهند. سپس سلامی از تحریم ها، برجام و موشک سازی و پرتاب هم اظهار دانش نموده و گفت که رژیم به شکافتن ذره اتمی دست یافته و اکنون به انرژی هسته ای دست یافته است!

رهبر رژیم علی خامنه ای روز شنبه ۲۸ آبان در دیدار جمعی از مردم اصفهان به مشگل آب در اصفهان پرداخت که این مسئله مهمی است و او این را پیگیری کرده و ادامه میدهد، تا از آنها دلجویی کرده باشد. وی همچین به جنگ ۸ ساله با عراق پرداخت و گفت در آن هنگام ناتو همراه صدام بود، آمریکا به خصوص همراه صدام بود، شوروی سابق همراه صدام بود، بعضی از کشورهای اروپا که خیلی وابستگی به شوروی نداشتند وابستگی به آمریکا هم نداشتند آنها هم همراه صدام بودند؛ مثل یوگسلاوی. یعنی همه‌ی دنیا یک طرف بود و جمهوری اسلامی یک طرف! به نظر میرسد خامنه ای با پریشانی خاطر رو به رو است و هزیان میگوید. مردم ایران بویژه جوانان بیش از ۹ هفته است با انقلاب خود سرنگونی رژیم را خواستارند و حتی یک کشور غربی دمکرات و آزاد از حرکت مردم ایران در مقابل سرکوبهای رژیم پشتیبانی نکرده است!. کشورها تنها به جنبه نقض حقوق بشر بسنده کرده و هشدار داده اند. خامنه ای در سخنرانی خود بطور تلویجی فرمان قتل جوانان بازداشت شده را صادر کرد.

رئیس جمهور رژیم ایراهیم رئیسی هم وحشت زده روز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱، سخنانی در یازدهمین اجلاسیه شورای‌عالی استان‌ها بیان داشت و گفت « اجرای عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از شئونات شوراهای اسلامی شهر و روستاهاست و باید سازوکار آن به ‌نحوی تعریف شود که از هرگونه تبعیض و فساد پیشگیری کند.» رئيسی میداند که کشور توسط یک مشت دزد مافیایی که خودیکی از سران آن است اداره میشود، و قادر نیستند راه کار مؤثری را ارایه دهند. رئيسی بخوبی دریافته که رژیم نفس های اخرش را می کشد.

وی افزوده است «نقش شوراها برای شکل‌دادن شهر و روستای سالم، بنیادین است. عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت باید در هر منطقه‌ای حکم‌ فرما باشد و اساس روابط در شهر و روستا، بر این مبنا باشد.» این آخوند بیخرد نمی داند معنای این لغاطی که برایش نوشته اند تا بیان کند چیست؟ این بیانات با حاکمیتی که با دزدان مافیایی اداره میشود مصداقی ندارد! رئیسی گفته است دشمن میخواهد چوب لای چرخ اقتصاد رژیم بگذارد و هرجا متخصصین ما وارد میدان شدند، آنان را در محدودیت و تحریم قرار داده است، دشمن حتی از اینکه داروی مورد نیاز بیماران ما وارد کشور شود هم جلوگیری کرده اند. رئيسی بوضوع دروغ میگوید، تا کنون هیچیک از تحریمهای اعمال شده شامل ورود دارو و مواد غذایی به ایران نبوده است! وی درباره مذاکرات هسته‌ای هم سخن گفته، «ما گفتیم مذاکره می‌کنیم و حرفمان را می‌زنیم؛ آن‌ها پیمان‌شکنی کردند و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ۱۵ بار اعلام کرد که فعالیت‌های هسته‌ای ایران انحراف نداشته است ولی الآن می‌گویند که “تردید داریم”.» همچنین رئيسی میگوید «ما نگفتیم کسانی که با نگاه تحولی کار نمی‌کنند از ادارات بیرون شوند، بلکه می‌گوییم این‌ها را از وسط راه کنار بزنید و در یک حاشیه قرار دهید تا کسانی که روحیه تلاش و «ما می‌توانیم» دارند به متن بیایند تا کارها انجام شود. سخنرانی رئیسی بیانگر شکاف ژرف بین مدیران و کارگردانان رژیم است و وی را بسیار نگران کرده است (۴).

ابراهیم رئیسی همچنین روز ۲۹ آبان در جلسه هیئت دولت قتل عام اعلام شده توسط علی خامنه ای را مورد تأیید قرار داده و حرکت انان را به خارج از کشور ایران نیز ارتباط داد. وی با ناگوار دانستن انقلاب جوانان ایران، حرکت انقلابی را آشوب قلمداد کرده و بیان داشت ممانعت از آسیب ‌رسانی اغتشاشگران به جان و مال مردم، خواست همگانی وقانونی است که باید به فوریت به انجام برسد (۵). وی اخبار مرتبط به انقلاب جوانان را دروغین اعلام کرد. آمریکا، فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر را مسئول حرکت انقلابی مردم ایران دانست و هشدار داد که حمایت‌ از حرکت انقلابی قطعاً به نفع آنها نخواهد بود و وزارت امور خارجه را مکلف کرد از راههای دیپلماتیک و حقوقی، تمهیدات لازم را برای خنثی‌سازی و مقابله با فتنه‌هایی که از خارج کشور طراحی و پیگیری می‌شوند، به کار گیرد.

رژیم در مقابل حلّ مشگلات مردم و حرکت انقلابی جوانان که میرود پایه و اساس رژیم اسلامی را از جا برکند سردرگم است و برای انحراف حرکت مردمی دور جدید حملات توپخانه‌ ای، موشکی و پهپادی به‌ پایگاه های احزاب کرد ایرانی در کردستان عراق را، از سر گرفته است. پس از سخنرانی خامنه ای نیروهای امنیتی اقدامات سرکوبگرانه خود در مهاباد، سقز و سنندج را شدت داده اند. آخرین خبر آنست که تنها در دو سه روز گذشته بیش از ۲۲ نفر در درگیریهای کردستان جان خود را ازدست داده اند. پدران، مادران مشمولان آذرماه، رژیم سفاک جوانان شما را برای سرکوب مردم ایران به سربازی احضار کرده است! همانگونه که متذکر شدیم بهر نحو ممکن از اعزام جوانان خود به سربازی خودداری نمایید.

علارغم تهدید خامنه ای برای قتل عام مردم ایران و تأیید آن توسط رئيسی، و شدت درگیری در شهرهای مهاباد، سقز و سنندج و دیگر شهرهای استان کردستان، جوانان غیرتمند ایران به اعتراضات ادامه خواهند داد. لازم است اعتراضات با اعتصابات همراه شود تا بتواند چرخه اقتصادی کشور را متوقف نماید. برای اینکه انقلاب مردم ایران به ثمر برسد، کشورهای جهان دمکراتیک و آزاد غرب باید از انقلابیون ایران حمایت و پشتیبانی کنند. لازم است سفرای رژیم را از کشورهایشان اخراج و سفرای خود در ایران را فرا بخوانند. حرکت انقلابی مردم ایران و قطع رابطه با رژیم از طرف جهان غرب لازمه پیروزی مردم ایران است. امّا ساقط کردن رژیم بدون وجود یک الترناتیو جایگزین رژیم امکان پذیر نخواهد بود.

با احتمال زیاد تا ایجاد الترناتیو رژیم، ممکن است کشورهای جهان با ایران قطع رابطه نکنند! زیرا نگرانند منافع اقتصادی خود را از دست بدهند. بنابراین وظیفه فرهیختگان سیاسی ایران است که راه کار لازم برای عبور از رژیم اسلامی را تا دیر نشده ارایه دهند. ایجاد شورای انتقال قدرت لازم است با فوریت بوجود بیاید تا هم مردم ایران با امید به آینده ای بهتر در کف خیابان باقی بمانند و هم جهان غرب با اطمینان از حفظ منافع خود با رژیم قطع رابطه نماید.

ناخدا محمد فارسی

۲۱ نوامبر ۲۰۲۲

1 – https://www.irna.ir/news/84947183/

2 – https://www.irna.ir/news/84947034/

3 – https://www.irna.ir/news/84944453/

4 – https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/08/28/2806408/

5 – https://www.irna.ir/news/84948773/