Health

فرمانده فراجا: ۸۱ درصد از دریافت کنندگان پیامک حجاب «متنبه» شدند

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بر ادامه مقابله این نیرو با زنان و دختران ایرانی به بهانه مبارزه با بی حجابی تاکید کرد و مدعی شد:  ۸۱ درصد از افرادی که در خودرو کشف حجاب کرده‌اند در همان پیامک بار اول پلیس، «متنبه» شده و دیگر تکرار نکردند.

اشتری، روز شنبه ۱۲ شهریور در جلسه‌ای با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره دریافت کنندگان پیامک «بی حجابی» گفت: این افراد اگر به تذکرات پلیس بی اعتنا و مجدداً تکرار کنند از آن ها تعهد گرفته می‌شود، در صورتی که برای بار سوم تکرار کنند خودرو توقیف، به پارکینگ منتقل و در مرتبه چهارم برای‌شان پرونده تشکیل و به دستگاه قضائی معرفی می شوند.

فرمانده فراجا در سخنانش همچنین از افزایش ۳۰ درصدی آمار سرقت در ایران خبر داد و دلیل آن را افزایش قیمت‌ها دانست.

وی گفت: از سال ۹۷ که قیمت ها افزایش یافت، آمار سرقت ها نیز ۳۰ درصد بالا رفت، این مهم نشان دهنده این است که مسائل اقتصادی بسیار تاثیرگذار است.

فرمانده فراجا همچنین مجازات سرقت در ایران را ناکافی دانست و افزود: برابر قوانین موجود برای سرقت های خرد با ارزش کمتر از ۲۰۰ میلیون ریال پرونده تشکیل نمی شود و سارق نیز به زندان نمی‌رود.

فرمانده فراجا در سخنانش نگهداری سگ و سگ گردانی را نیز «ناهنجاری» دانست و مدعی شد: اکنون فقط در تهران بیش از ۳۷۰ فروشگاه غذای سگ وجود داشته و قبلاً این غذاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شد.

به ادعای فرمانده نیروی انتظامی، امروز در کشور کلینیک‌های درمان سگ وجود دارد که امکاناتشان بیشتر از برخی بیمارستان‌هاست.

وی مدعی شد: مردم از فراجا انتظار برخورد دارند و بایستی علاوه بر دستگاه‌های دخیل، حوزه علمیه نیز در خصوص مالیت نداشتن سگ، نظر فقهی را بیان کند.

برگرفته از سایت ایران وایر