Health

فرجام مذاکرات اتمی در وین ، صدور قطعنامه شورای حکام و مرگ برجام - ناخدامحمد فارسی

 در چند دهه گذشته کشور آلمان بالاترین حجم معاملات تجاری با رژیم اسلامی ایران داشته است. در تمام مذاکرات برجام المان با عنوان پنج کشور بعلاوه یک (۱ +۵) شرکت داشته و کوشش کرده تا با به نتیجه رساندن مذاکرات اتمی راهکاری برای برون رفت رژیم از تحریمها و معضل اقتصادی ایران کمکی باشد. امّا، در مقابل رژیم اسلامی، در راستای پیشبرد اهداف واهی خود، هژمونی در خاورمیانه و تلاش برای ساخت سلاح اتمی، کوشش کرده است تا اطلاعات تکنیکی لازم را از کشورهای اروپایی از جمله آلمان برای رسیدن به اهداف خود از راه جاسوسی مجازی بدست آورد. رژیم کوشش کرده توسط یک ایرانی که اکنون تابعیت آلمان را دارد، دانش و تجهیزاتی که بتواند سیستم موشکی حامل را دقیقتر و بعبارتی نقطه زن نماید را خریداری کرده و رژیم را هرچه بیشتر به ساختن بمب اتم و حامل آن نزدیک تر کند. در این راستا برابر با گزارش جامعی که ازطریق سازمان امنیت آلمان با هم اّهنگی کشورهای آلمان، انگلستان و فرانسه به شورای حکام آژانس ارایه گردید و نیز با توجه به این گزارش و گزارش سالیانه مدیر کل آژانس، شورای حکام با اکثریت آراء، ۳۰ رأی مثبت، ۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع، قطعنامه ای علیه رژیم را به تصویب رساند. اقدامات پنهانی رژیم، در مصاحبه ای در تلویزیون ایران-اینترناسیونال نیز مورد بررسی قرار گرفته است (۱).

 

همواره جهان شاهد آن است که رژیم تروریست اسلامی ایران نه تنها از اهداف واهی خود دست بر نداشته ، بلکه برای رسیدن به اهداف خود از هر فرصتی نیز استفاده میکند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بخصوص جنگ ۸ ساله ایران و عراق ، برنامه ساخت بمب اتمی برای رژیم ضروری و از الویت استراتژیک برخوردار بوده، زیرا سران رژیم از جمله خامنه ای و رفسنجانی براین باور بوده اند که اگر ایران در آن هنگام به سلاح اتمی مجهز بود هژمونی و ایجاد امپراتوری شیعی در خاورمیانه برای رژیم امکان پذیرتر می بود. البته این هدف در دنیای امروز و تکنولوژی پیشرفته جهانی هدفی بی معنا و اجرای آن غیرممکن است. از طرفی رژیم تصور دارد اگر به بمب اتمی مجهز باشد از حملات نظامی مستقیم و غیرمستقیم جهان دمکراتیک و آزاد در امان خواهد ماند، و رژیم میتواند بدون هرگونه تقابل به سرکوب مردم ایران، ایجاد و پشتیبانی از گروه های تروریست نیابتی در کشورهای خاورمیانه از جمله عراق، سوریه، لبنان و یمن، برای نفوذ در سیاست و باور های حکومتی این کشورها ادامه دهد!.

 

اگر چه رژیم تا کنون به این توانایی دست نیافته است، ولی برای پیشگیری، قانون گذاران آمریکا، روز پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱، لایحه دو حزبی در مجلس نمایندگان و سنا ارایه داده اند که بموجب ان از همکاری دفاعی اسرائیل با کشورهای مصر، اردن، عراق، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عمان، کویت و قطر برای یک برقراری سیستم یکپارچه دفاعی در مقابل تهدیدهای هوایی و موشکی ایران حمایت خواهد کرد (۲). لازم به توضیح است تاکنون این کشورها بصورت یکپارچه معاهدات دفاعی نداشته اند و به ویژه کشور عراق در مقابل مصوبه ای از مجلس عراق قرار دارد که هرگونه همکاری، عادی سازی و ایجاد رابطه با کشور اسرائیل را ممنوع میکند. همچنین با توجه به تاریخ همکاری های منطقه ای این کشورها، همکاری یکپارچه بین آنها بسختی امکان پذیر خواهد بود. امّا در ماه مارس سال گذشته در نشست وزرای امورخاجه این کشورها ، ایده یک سیستم مشترک دفاع هوایی بین اسرائیل و همسایگان عرب اسرائیل از جمله آمریکا، امارات، بحرین، مراکش و مصر مطرح شد. برابر با اطلاعاتی این موضوع در مذاکرات آمريکا و عربستان سعودی نيز مورد بحث قرار گرفته است، و واشنگتن اميدوار است با مسافرت آقای بایدن به رياض کامل شود.

 

برابر با این لایحه وزارت دفاع آمریکا موظف است ظرف ۱۸۰ روز پیرامون امکانات ایجاد چنین سیستمی در مقابل امکانات موشکی و پهپادی رژیم اسلامی گزارشی تهیه و به کنگره ارایه دهد. این لایحه یادآور میشود، با توجه به عدم تعهد رژیم ایران به مصوبات برجام و محتوای قطعنامه شورای حکام، رژیم ایران از مجهز بودن به سلاح اتمی فاصله چندانی ندارد، و ایجاد همکاری منطقه ای اسرائیل و همسایگان عرب خود حیاتی می باشد. لایجه تاکید دارد به اینکه توسعه دفاع یکپارچه هوایی و موشکی با نظارت و هدایت آمریکا، امنیت، ثبات و دفاع مورد نیاز منطقه را تأمین خواهد کرد. بنظر میرسد این مصوبه نمونه بارز همکاری از طرف دو حزب در کنگره امریکا باشد که در صورت اجرایی شدن احتمالاً صلح و ثبات منطقه خاورمیانه را تأمین خواهد کرد.

 

علارغم این اقدامات پیشگیرانه ، رژیم به اعمال تروریستی خود در جهان و به ویژه خاورمیانه ادامه میدهد ۰ بر اساس گزارش منتشره، آرژانتین یک هواپیمای باری شرکت هواپیمایی ماهان مرتبط به سپاه پاسداران را روز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ توقیف کرد. این گزارش در در رسانه های ایران بازتاب داده شده است. وزارت امنیت آرژانتین از پرواز این هواپیما به ونزوئلا جلوگیری نموده است. هنوز مشخص نشده که هواپیما حامل چگونه تجهیزات و موادی بوده است.

 

از طرفی خبرگزاری رژیم از برقراری سند همکاری ۲۰ ساله تجاری با کشور ونزوئلا پیرو مسافرت نیکلاس مادورا رئیس جمهور ونزوئلا به تهران، ۲۰ خرداد ۱۴۰۱، خبر داده است. قبل از اینکه این تفاهم نامه بخواهد اجرائی شود ابراهیم رئیسی از ساخت نفتکش ایرانی ۱۱۳ هزار تنی برای ونزوئلا سخن رانده است. بنظر میرسد تحویل این نفتکش هدیه ای به مادورا برای مسافرت به ایران و نگهداری او تحت نفوذ رژیم اسلامی ایران باشد. هدیه رژیم به مادورا را «کشتی آفراماکس» نام نهاده اند. کشتی توسط شرکت صدرا مرتبط به سپاه پاسداران رژیم ساخته شده است. مشخصات و مختصات این نفتکش چنین است: ۲۵۰ متر طول، ۴۴ متر عرض، ۲۱ متر ارتفاع، ۱۴.۸ متر آبخور، با سرعتی برابر با ۱۵ میل دریایی است که قابلیت حمل ۸۰۰ هزار بشکه نفت را دارد.

 

لازم است توضیح داده شود قطعنامه شورای حکام درب مذاکرات هسته ای را باز گذارده است. امّا، رژیم پس از تصویب قطعنامه مقابله به مثل کرده دوربینهای مانیتور آژانس انرژی اتمی را از مدار خارج کرده است. خارج کردن دوربین ها افزون بر عدم پاسخگویی رژیم به سئوالات آژانس پیرامون کشف وجود ذرات اتمی در پارچین، ورامین و مریوان است. میتوان گمانه زد این اقدامات رژیم باعث شود معاهده برجام برای همیشه خاتمه یابد. توافق برجام و برداشته شدن بسیاری از تحریمها میتوانست تا حدی به نابسامانی اقتصادی کشور کمک نماید. هم اکنون بسیاری از مردم ایران نمیتوانند از عهده مخارج زندگی روزانه خود برآیند. معلمان و بازنشستگان هرروز در بسیاری از شهرهای کشور تظاهرات اعتراضی دارند، در مقابل رژیم فاسد اسلامی بجای رسیدگی به تقاضای مردم، که گفته میشود بسیاری از آنها سر گرسنه به بالین میگذارند، توجهی ندارد و تنها با ارسال نیروهای سرکوبگر به شهرهای مختلف کشور مانع از اعتراضات هستند.

 

انتظار این است که مردم ایران به صف معلمان، بازنشتگان، کارگران و مزدبگیران بپیوندند، اعتراضات را به مقاومت مدنی اعتصابات ارتقاء دهند. اعتراضات در بازار امین-حضور تهران، کسبه بازار اراک و بخش‌های دیگر این شهر مغازه‌ها را بسته و تجمع کرده اند. اقدام بازاریان بسیار قابل تامل است. گزارش‌ها حاکی از حمله ماموران امنیتی به تجمع بازار امین-حضور و همچنین تجمع بازنشستگان در شهرهای اصفهان شیراز و تهران است. ولی در بعضی تجمعات معترضین به حمله مأموران امنیتی واکنش نشان داده اند و از صفوف مأموران عبور کرده اند.

 

بسیاری از سازمانهای سیاسی در خارج از کشور از آخرین پیام شاهزاده رضا پهلوی پشتیبانی کرده اند. این همبستگی سازمانهای سیاسی با شاهزاده رضا پهلوی سازکاری برای رساندن صدای مردم عزیز ایران در جهان خواهد بود، و به عبور از این رژیم ضدّ بشری سرعت می بخشد. اکنون صدای مردم ایران در سطوح مختلف دولت های کشورهای دمکراتیک و آزاد جهان شنیده میشود.

 

پیام من به همرزمان نظامی ارتش ایران:

همرزمان گرامی هنگام آن رسیده است به محتوای پیام شاهزاده رضا پهلوی گوش فرا دهیم، من میدانم که گماردن سران فاسد سپاهی در بالای هرم فرماندهی و همچنین بسط و افزایش ارگان های سیاسی و ایده ئولوژی در بدنه ارتش باعث شده تعدادی خود فروخته حرکات ما را زیر ذره بین اطلاعاتی قرار دهند. امّا لازم است اطلاعات داخلی را با حفظ امنیت به دوستان خود خارج از ارتش چه در داخل و چه در خارج از ایران ارسال نمایید. لازم است هنگام خیزش همگانی مردم با داشتن اطلاعات آنالیز شده بتوانیم از مزدوران رژیم در داخل ارتش عبور کرده، از حرکات اعتراضی و اعتصابی مردم پشتیبانی کنیم و امنیت لازم در دوران بحران عبور از رژیم را برای مردم ایران فراهم آوریم. برابر با اطلاعات دریافتی محرمانه، پیش بینی میشود مردم ایران تا فصل پائیز سال آینده از رژیم عبور کنند. ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

 

پاینده ایران – سرفراز نظامیان ارتش ملی ایران

 

ناخدا محمد فارسی

۱۳ ژوئن ۲۰۲۲

 

1 – ttps://www.iranintl.com/video/ott_d0109512fadc4a138426d998812af4b8

2 – https://www.timesofisrael.com/us-legislation-aims-to-integrate-israel-arab-states-defense-systems-against-iran/?utm_source=The+Daily+Edition&utm_campaign=daily-edition-2022-06-10&utm_medium=email