Health

صدور ششمین حکم اعدام، ابراز همدردی احسان حاج صفی با داغداران

احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری جام جهانی که پیش از بازی با انگلیس برگزار شد در حالی که در کنار کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم نشسته بود سخنانش را با نام “خدای رنگین‌کمان” آغاز کرد.

او با تسلیت به “تمام خانواده داغدار ایران” گفت: «این را بدانند که ما کنارشان هستیم و با آن‌ها همدردی می‌کنیم.»

حاج‌صفی همچنین یادآور شد: «باید قبول کنیم که شرایط کشورمان خوب نیست. مردم شاد نیستند و همه ناراحتند. ما اینجاییم دلیل بر این نیست که صدایشان نباشیم و یا به آن‌ها احترام   نگذاریم.» کاپیتان ۳۲ ساله تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد که شرایط

کشور مطابق انتظارات مردم تغییر کندشعار در مراسم حمیدرضا روحی: راهت ادامه دارد

در مراسم سوم حمیدرضا روحی، از کشته‌شدگان اعتراضات تهران در روز یکشنبه ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) حاضران بر سر مزارش شعارش می‌دهند: در برخی ویدئوها در همبستگی با مردم مهاباد که تحت سرکوب شدید نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند این شعار به گوش می‌رسد: «مهاباد کردستان، سنگر کل ایران

گفته می‌شود که مأموران با شلیک گاز اشک‌آور و تیراندازی به حاضران  حمله صدور حکم اعدام   برای یک معترض در تهران

مرکز رسانه قوه قضائیه ایران اعلام کرد، یکی از شرکت‌کنندگان در اعتراضات خیابان ستارخان تهران به اعدام محکوم شده است.

عناوین اتهامی او از جمله شامل “در دست داشتن سلاح سرد، اقدام به بستن خیابان، متوقف کردن خودروها، درگیری با مامورین بسیج و جرح یکی از مامورین” می‌شود. هویت این معترض مشخص نیست.  پیش از این پنج معترض دیگر نیز به اعدام محکوم شده بودند.

میزان  نوشته که حکم صادرشده برای تمامی متهمان، بدوی و قابل تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور است.

جمع اعتراضی اساتید دانشگاه کردستان

در ادامه همراهی اهالی دانشگاه با خیزش سراسریایران اساتید دانشگاه کردستان در اعتراض به”هتک حرمت به دانشگاه و سرکوب شدید اعتراضات مردمی و دانشجویی” دست به تجمع زدند.

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور در پستی در این باره نوشت: «این تجمع در شرایطی شکل گرفته که دیروز نیروهای امنیتی مسلح به تجمع درون‌دانشگاهی دانشجویان حمله کرده و موجب زخمی شدن جمعی از دانشجویان و یک نگهبان شدند.»

دانشجویان نیز با پیوستن به اساتید آن‌ها را در این حرکت اعتراضی همراهی کرده اند

بر گرفته از سایت فارسی دوبچه وله