Health

شمار جانباختگان سیل به ۶۱ نفر افزایش یافت

مهدی ولیپور، در گفتگو با ایسنا ، با اشاره به جان باختن ده ها تن در سیلاب های اخیر، اضافه کرد

«از این تعداد ۱۸ مورد مربوط به امام‌زاده داوود و ۱۴ مورد مربوط به زریندشتفیروزکوه است. ۲۸ نفر نیز در سراسر کشور مفقودند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.»

ولیپور، با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از وقوع بارش‌های رگباری تا روز دوشنبه دهم مرداد ماه، اظهارکرد:

« برابر پیش‌بینی هواشناسی تا روز دوشنبه هفته آینده وقوع بارش‌های شدید و رگبار باران در استان‌های سیستان و بلوچستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمان، یزد، فارس، بوشهر، سمنان، البرز، قزوین، قم، تهران، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، هرمزگان، خوزستان، مرکزی و خراسان شمالی پیش‌بینی شده که در پی آن نیز احتمال جاری شدن سیل و سیلاب وجود دارد که در همین راستا نیز سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر عوامل امدادی در تمام این استان‌ها و استان‌های مجاور آنها را به حالت آماده باش درآورده است. »

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به مردم توصیه کرد تا اواسط هفته جاری از صعود به ارتفاعات و همچنین اسکان در مجاورت رودها و مسیل‌ها پرهیز کرده و به هشدارهای ایمنی برای مقابله با سیل توجه داشته باشند.

محمد حسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران نیز در گفتگو با ایسنا، حجم سیل و میزان خسارات ناشی از آن در محدوده فیروزکوه را سنگین‌تر از آنچه که در امام‌زاده داوود رخ داد، دانسته و با بیان اینکه مدیریت بحران، طبق پیش‌بینی هواشناسی، تا روز دوشنبه هفته آینده در آماده‌باش کامل قرار دارد، گفـت:

« لازم است مردم نیز به توصیه‌ها و هشدارها توجه کنند. در همین سیل مزداران فیروزکوه حجم زیادی از آب ناگهان از کوه سرازیز شده و به این روستا که در دامنه کوه قرارداشت خسارات سنگینی وارد کرد. این نشان می‌دهد که سیل فقط در حاشیه رودها نیست و ممکن است در دامنه کوه‌ها نیز جاری شود، از این رو از مردم می‌خواهم که از صعود به ارتفاعات و همچنین حضور در حاشیه رودها و مسیل‌ها جدا پرهیز کنند.»