Health

شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور به سوی معترضان در آبادان

بر اساس خبر رسیده به ایران‌وایر، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در شامگاه روز جمعه، ۶ خرداد، در شهرهای آبادان و اهواز، اقدام به شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و گاز اشک آور به سوی معترضان کرده‌اند.

یک شاهد عینی از شدت درگیری در خیابان‌های پهلوی، شاپور و خیابان امیری آبادان به ایران وایر خبر داده و گفته در این خیابان به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک شده است. این شاهد همچنین از شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای خبر داده و گفته اینترنت نیز در این شهر دچار اختلال شده است.

ویدیوهای منتشر شده از آبادان نیز از ادامه اعتراضات مردمی با وجود جو سنگین امنیتی حکایت دارند. در یکی از این ویدیوها، نیروهای امنیتی اقدام به پرتاب اشیایی به سوی منازل و شیشه‌های خانه‌های مردم می‌کنند.
در دیگر شهرهای خوزستان از جمله اهواز و امیدیه نیز تجمعات اعتراضی برگزار شده و بر اساس ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در امیدیه معترضان شعار « توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» داده‌اند.

با فرارسیدن شب در آبادان، درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی به کوچه‌های این شهر کشیده است و ویدیوهایی منتشر شده که در ان ماموران حکومتی به شکل مستقیم به سوی مردم تیراندازی می‌کنند.

در خیابان کیانپارس اهواز نیز نیروهای امنیتی همزمان با شلیک گاز اشک آور به سوی معترضان حمله کرده و آن ها را پراکنده کرده‌اند. در ماهشهر نیز معترضان به خیابان‌ها آمده و شعار «این همه سال جنایت، مرگ بر ولایت» سر داده‌اند. تصاویر و گزارش‌هایی از اعتراضات مشابه در بوشهر و شاهین شهر اصفهان نیز منتشر شده است.

دور تازه اعتراضات ضد حکومتی در ایران پس از فروریختن برج‌ ۱۰ طبقه متروپل آبادان در ۲ خرداد امسال آغاز شده که در جریان آن تاکنون دست‌کم ۲۶ نفر کشته شده‌اند.

بر گرفته از سایت اخبار گویا