Health

دروغ بزرگ نفتکش ربایی – آبروریزی نیروی دریایی سپاه و پنهان شدن در پشت رزمایش ذولفقار ۱۴۰۰ - ناخدا محمد فارسی

مبنای سیاست رژیم اسلامی از روزهای اغازین انقلاب ۵۷ تا کنون دروغ پردازی و بلوف زدن بوده است. خبر گزاری ایرنا، یکشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰، خبر داده است که «تکاوران ویژه نیروی دریایی سپاه پاسداران چهارشنبه گذشته طی یک عملیات دریایی توانستند، اقدام نیروی دریایی ارتش آمریکا در سرقت نفت جمهوری‌ اسلامی را تلافی کرده و کشتی که محموله بنزین سرقت شده ایران با آن حمل شده بود را مصادره و وارد آبهای کشور کنند» (۱) . این تنها دروغی بیش نمیتوان بود و صحنه سازی برای انحراف افکار مردم ایران از بی کفایتی، بی لیاقتی  رژیم در جلوگیری از حملات سایبری به سیستم راهبردی تأسیسات  زیر ساختاری و امنیت سایبری کشور و مردم است.

 

فاجعه دروغ پردازی رژیم در خبر گزاری فارس و تسنیم بازتاب گسترده داشت که هر خواننده ای را بخنده می اندازد. برای مثال این خبرگزاری ها نوشته اند «قبل از عملیات مقتدرانه نیروی دریایی سپاه مشخص شد که چند روز قبل از آن گروهی از تفنگداران دریایی آمریکا در لباسی مبدل یک نفتکش حامل نفت ایران را که عازم ونزوئلا بوده، ربوده و بار آنرا در کمترین زمان ممکن به نفتکشی دیگر با پرچم ویتنام منتقل و کشتی حامل نفت سرقتی را به جای نامعلومی انتقال داده اند.»

 

در این راستا خبرگزاری فارس با محمد زارعی که گفته شده تحلیگر سیاسی! آسیای غرب است، مصاحبه ای انجام داده۰ زارعی نتیجه میگیرد که اقدام قهرمانه نیروی دریایی سپاه پاسداران نتایج بسیار خوبی ببار آورده از جمله، «اول نظامیان آمریکایی علارغم حداکثر تلاش ناگزیر و ناکام میدان را ترک کردند. دوم تو دهنی به سعودی بود که گمان می‌کرد می‌تواند در پناه نیروی دریایی آمریکا، موفقیتی بدست آورد و بر شکست‌های سریالی این روزهایش از پابرهنگان دلاور یمن سرپوش بگذارد. حالا با این شکست، یمنی ها روحیه تازه ای پیدا می کنند. سوم این واقعه در آستانه اجلاس وین، روحیه تیم آمریکا را ضعیف تر می‌کند چرا که باید در مقابل «قدرت تهاجمی» ایران صدایش را پایین بیاورد!. چهارم با توجه به دلخوری چین از آمریکا بابت زیر دریایی های اتمی فروخته شده به استرالیا، پکن را به ایران نزدیک‌تر می‌کند و موضع تهاجمی آن در برابر آمریکا را تقویت می‌کند. پنجم با توجه به شکاف اخیر بین فرانسه و آمریکا، اقدام نظامی ایران، فرانسه را در وین از آمریکا دورتر می کند. ششم با توجه به رجزخوانی‌های رژیم صهیونیستی علیه ایران ، اقدام تهاجمی سپاه علیه ارباب اسرائیل، توخالی بودن ادعاهای این رژیم را بیشتر برملا می نماید. هفتم با توجه به تحرک جدید ایران در صادرات، اقدام سپاه ، ضریب امنیت دریایی صادرات ایران را افزایش داده و به «نقطه اطمینان» رسانده است (۲)»۰

 

بیخردی، بی کفایتی و سیاست فاجعه بار رژیم اسلامی در ایران بدون حد و مرز است، ولی این گونه اقدامات رژیم باعث بی اعتباری ملت ایران در جهان متمدن نیز هست. یکی از کاربران و تحلیگر سیاسی نوشته است که این خبر سپاهیان بسیار شبیه طرح ویروس شناس کرونای آنها و یا تولید واکسن شرکت دارویی برکت است که علارغم هزینه بسیار دروغی بیش نبود. این صحنه سازی مفتضحانه سپاهیان هم دروغی بیش نیست و باعث آبروریزی هر چه بیشتر گردیده است!.

 

سامانه رصد کشتی های تجارتی جهانی، این واقعه را اینگونه تعریف کرده است: قایق های نیروی دریایی سپاه پاسداران در تاریخ ۲ آبان ۱۴۰۰، به طرف نفتکش «سوسی» که با پرچم کشور ویتنام در دریای عمان در حرکت بود حمله می برند. دو ناو نیروی دریایی آمریکا که در منطقه خلیج فارس و دریای عمان بمنظور امنیت کشتی رانی تجاری در حال گشت زنی بوده اند به نفتکش نزدیک می شوند و صانحه را نظارت میکنند. ولی حقیقت امر آنستکه این نفتکش هفتصد هزار (۷۰۰۰۰۰) بشگه نفت ایران را بطور قاچاق و دور زدن تحریمهای بین المللی، برای یک کمپانی چینی حمل میکرده و کشور چین بدلیلی اجازه تخلیه نفت را نمیدهد و نفتکش بلاجبار بدون تخلیه بار به ایران باز میگردد. میتوان گمانه زد که سامانه تحریم های بین الملل از این قاچاق باخبر شده و شرکت چینی بدلیل جریمه سنگین بین المللی از دریافت محموله کشتی خودداری کرده باشد. این نفتکش پرچم ویتنام را در اهتراز داشته و متعلق به یک شرکت ویتنامی است. سپاه پاسداران برای سرپوش گذاردن بر حمله سایبری اسرائیل از فرصت استفاده کرده و برای گمراه کردن اذهان مردم این گاف را طرح ریزی و اجرا میکند. ولی این اقدام بیخردانه نه تنها کمکی به سرپوش گزاردن به شکست حمله سایبری نکرده بلکه باعث بی آبرویی هرچه بیشتر  رژیم در جهان گردیده است.

 

پس از مشخص شدن بی آبروریزی سپاه پاسداران، رژیم از فرصت رزمایش ۱۴۰۰ سالیانه ارتش استفاده کرده  و با گسترش رسانه ای این رزمایش سعی دارد تا حدی افکار عمومی را از روی این بی ابروریی سپاهیان دور کند. خبرگزاری ایرنا از برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ در شرق استان هرمزگان تا پسابندر مرز مشترک ایران و پاکستان و قسمتی از دریای سرخ خبر داده است. این در حالی است که دریادار حبیب الله سیاری عصر شنبه در نشست خبری درباره برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ میگوید «مرحله اصلی  و فاز عملیاتی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران، با مشارکت بخشی از یگان‌های نیروهای زمینی، پدافند هوایی و  نیروهای هوایی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای به وسعت بیش از یک میلیون کیلومترمربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند (تا مدار ۱۰درجه) برگزار می‌شود.» توجه میشود که در سخنان دریا دار سیاری از دریای سرخ خبری نیست! و رزمایش دولفقار ۱۴۰۰ یک تمرین سالیانه نیروهای مسلح ارتش ملی ایران است که در  سواحل و آبهای سرزمینی جنوب شرق کشور انجام شده است (۳).

 

معاون هماهنگ کننده ارتش، براستی خاطرنشان میکند رزمایش ذوالفقار۱۴۰۰ با واقعیت‌های میدان رزم طرح‌ریزی شده است، آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران را برای رویارویی در عرصه‌های واقعی ارتقا می بخشد و در این رزمایش میزان آمادگی نیروهای چهارگانه ارتش در پشتیبانی و همپوشانی از ماموریت‌های یکدیگر ارائه خواهد شد.

 

سردار سیاری ارتقای توان دفاعی ایران را برای دفاع از تمامیت ارضی کشور و منافع ملی ایران دانسته و اظهار داشته است که همراه با کشورهای همسایه در منطقه، می‌توانیم امنیت منطقه را برقرار کنیم و نیازی نداریم که دیگران از هزاران کیلومتر دورتر به منطقه ما بیایند و بگویند که آمده‌ایم تا امنیت را برای شما برقرار کنیم؛ البته ثابت شده است که آنها هر کجا که بودند حضورشان موجب ایجاد ناامیدی شده است. لازم به توضیح است که قبل از انقلاب ۵۷ امنیت کشتی رانی در خلیج فارس و دریای عمان برعهده دریادلان نیروی دریایی ارتش ملی ایران بود. دریادار سیاری از افسران با تجربه ارتش ملی ایران است و در هنگام صوانح طبیعی مانند سیل، زلزله و کرونا که مردم ایران نیاز مبرمی به همیاری نظامیان داشته اند همیشه در صف اول قرار  گرفته اند. نظامیان ارتش ملی ایران از فداکاریهای دریادار حبیب الله سیاری برای یک پارچه نگاه داشتن ارتش ملی ایران قدردان و مباهات میکند.

 

ناخدا محمد فارسی

۸ نوامبر ۲۰۲۱

https://www.irna.ir/news/84532667 (۱)

https://www.farsnews.ir/news/14000812000886 (۲)

https://www.irna.ir/news/84531498 (۳)