Health

  خیزش انقلابی که میرود تا تاریخ ساز شود - ناخدا محمد فارسی

آیت الله علی خامنه ای دستور قتل عام جوانان معترض و مبارز را صادر کرد، ابراهیم رئیسی هم مردم شجاع و به پاخاسته ایران را به مَگس تشبیه کرد.

امّا، جوانان غیرتمند ایران جواب دیگری برای علی خامنه ای، ابراهیم رئيسی و سیتسم سرکوب گر رژیم دارند!

خامنه ای در سخنرانی ای که در خبرگزاری ایرنا، روز ۱۸ مهر ۲۰۲۲، منتشر شد به نیروهای مسلّح دستور داد، مسئولیّت امنیّت عمومی کشور بر عهده آنها است. این بدان معنا است که نیروهای سرکوب گر رژیم خیزش مردم ایران را بهر قیمتی خنثی کنند. در سخنرانی خود خامنه ای دستور قتل عام مردم را در لفافه «امنیّت یعنی چه؟ امنیّت زیرساخت همه‌ ابعاد زندگی یک جامعه است، یک زیرساخت عمومی است؛ از مسائل شخصی بگیرید، تا مسائل اجتماعی، تا مسائل عمومی، تا مسائل خارجی؛ امنیّت زیرساخت همه اینها است»، صادر کرد. این درحالی است که مردم شجاع ایران برخاسته اند و در خیابانهای شهرهای بزرگ و کوچک از جمله تهران پایتخت کشور شعار میدهند  «این رژیم اسلامی ضدّ بشری و ضدّ ایرانی را نمی خواهند» و «مرگ بر دیکتاتور و مرگ برخامنه ای» سر میدهند. مردم ایران بیش از این تحمل وضعیت کنونی کشور را ندارند. حرکت اعتراضی مردم با قتل مهسا امینی به دست گشت ارشاد رژیم شروع شد و خون مهسا امینی خون مردم سراسر کشور ایران را بجوش آورده است و میگویند دیگر بس است. مردم ایران بدلیل مشگلات معیشتی، زیست محیطی، سلب آزادی و حقوق شهروندی مدتها در اعتراض بوده اند ولی رژیم توجهی به خواستهای آنها نکرد، و  خواست های آنها با سرکوب و کشتن پاسخ داد. مردم ایران جانشان بلب رسیده است. مردم میگویند، «مرگ بر تو خامنه ای» برو و دست از سر ما مردم ایران بردار‍‍! درغیر اینصورت مردم ایران سرنوشت تو و همگامانت را در دادگاه های مردمی رقم خواهند زد، و چه بسا سرنوشت شما نیز همچون دیکتاتور قذافی در لوله آب و یا صدام حسین پنهان در دخمه زیر زمینی کوچکی رقم بخورد!

پس از سخنان خامنه ای سران نیروهای مسلح هریک در فرصت های متناسب دستور خامنه ای را از دید خود بررسی کردند، از جمله سردار سرلشگر محمد باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح کشور، سردار سرلشگر عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش و سردار سرلشگر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران. سرداران موسوی و سلامی در سخنرانی های خود تنها به شعار و تعاریف جنگ ترکیبی بسنده کردند ولی سردار باقری  در سیزدهمین جشنواره مالک اشتر که در مکان ستاد کل ارتش تشکیل شده بود، با تأکید بر سخنان خامنه ای گفت «امروز با تهدیدات ترکیبی در زمینه‌های مختلفی مواجه هستیم که همزمان از سوی دشمنان علیه ما بروز می‌کند و باید خود را برای چنین صحنه و تقابلی آماده کنیم.» وی اظهار داشت امید است که همه ما بتوانیم با اجرای دقیق رهنمودهای ایشان (خامنه ای) مسیر رشد و تعالی را طی کنیم و در محضر پروردگار، روسفید باشیم (۱).» لازم به یادآوری است که رژیم پیش از خیزش همگانی مردم بعلت قتل مهسا امینی، پیش بینی کرده بود که مردم ایران در فرصت مناسب ممکن است برعلیه رژیم قیام کنند، لذا خود  را برای سرکوب مردم آماده کردند. رژیم از نیروهای امنیتی و انتظامی سازمانی را با عنوان یگان ویژه نیروهای انتظامی شامل قصی ترین جنایتکاران، از بین  خودفروختگان رژیم سازمان دهی کرده تا آنها را درمقابل مردم قراردهند؛ همان اقدامی که اکنون شاهد آن در کشورمان هستیم.

اما امروز مشاهده میشود که رژیم از سپاه پاسداران و  بسیح نیز برای سرکوب مردم متعرض استفاده کرده است. لازم بیادآوری است که ۶۰  تا ۷۰ در صد از نیروی سپاه پاسداران را سربازان وظیفه تشکیل میدهند، بسیار محتمل است که تعداد کثیری از این سربازان که در مقابل مردم قرار میگیرند به صف مردم بپیوندند. سرلشگر باقری با اشاره به وقایع اخیر و بروز ناامنی‌ها در کشور، تصریح کرد: «در روزهای گذشته دشمنان به واسطه یک بهانه کوچک (این جنایتکار خود فروخته  قتل مهسا امینی را یک بهانه کوچک قلمداد میکند)، توطئه و فتنه بزرگی را علیه انقلاب اسلامی رقم زدند تا مسیر پیشرفت کشور را کند و ناهموار کنند.» این سردار بیخرد میداند که هیچ توطئه و فتنه ای درکار نیست، مردم ایران بعلت صلب حقوق شهروندی و معیشتی مدت ها است از رژیم بریده اند و قتل مهسا امینی،‌ آتش خشم آنان را شعله ور تر کرد تا برای همیشه رژیم اسلامی خمینی-خامنه ای را با تداوم اعترضات و اعتصابات سراسری به تاریخ بسپارند.

سردار باقری تأکید میکند «فضای مجازی نسبت به گذشته جلوه بیشتری پیدا کرده است و اطلاعات کافی از فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و مراقبت نسبت به آسیب‌های این فضا یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه شود». وی به فرماندهان نیروهای نظامی-انتظامی کشور تأکید می‌کند تمامی فرماندهان در سطوح مختلف نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند و با مسئولیت ‌پذیری کامل در این رابطه حرکت کنند. سردار باقری بخوبی واقف است قطع اینترنت نتوانسته بر جنایات و کشتار نیروی ویژه سرکوبگر که به میدان فرستاده اند سرپوش بگذارد. جوانان باهوش و دانش بالا از طرق مختلف توانسته اند جنایات سرکوبگران را ضبط و به خارج از کشور ارسال کنند. اگر نظر کوتاهی به رسانه های همگانی کشورهای دمکراتیک جهانی داشته باشیم، رسانه ای یافت نمیشود که جنایات رژیم را باز تاب نداده باشد. برای مثال رسانه اینترنتی بی بی سی ، روز ۱۱ اکتبر در سرمقاله اخبار خاورمیانه ۷ مقاله خبری متشر کرده که ۶ تای آن مرتبط به خیزش مردم ایران و جنایات رژیم است.

سردار باقری میداند که نمی توانند روی بدنه سپاهیان، و بسیجیان اطمینان داشته باشند و از رؤسای عقیدتی-سیاسی یگانهای نیروهای نظامی-انتظامی میخواهد و تأکید می‌کند فرماندهان با رؤسای عقیدتی-سیاسی همکاری کنند تا از احتمال ریزش در داخل نیروهای مسلح کشور جلوگیری شود. سرلشکر باقری افزود است «آنچه که بیش از گفتن و تأکید کلامی در این رابطه تأثیرگذار است، رفتار و عمل ماست؛ به واقع نیروها و همکاران و رزمندگان تحت امر ما به رفتار، عمل و نحوه زندگی و سلوک ما بیشتر از گفته‌های ما توجه می‌کنند و تأثیر می‌پذیرند؛ لذا باید تلاش کنیم تا رفتار، منش، عمل و کردارمان راهنمای خوبی برای همکاران و همرزمان ما باشد.» این سخنان سردار باقری بیانگر انست که نه تنها رژیم نمی تواند به بدنه نیروهای مسلح اعتمادی داشته باشند بلکه به فرماندهان میانی نیز نمیتوانند اعتماد کند. وی ادامه داده است، «امروز دشمنان تلاش می‌کنند تا در میان مجموعه نیروهای مسلح و در میان مردم و نیروهای مسلح، تفرقه، اختلاف و دو دستگی ایجاد کنند». سردار باقری بخوبی میداند که نیروهای مسلح کشور ایران، ارتش، سپاهی و بسیجی هم از رژیم بریده اند و در اولین فرصت به حرکت براندازی مردم خواهند پیوست. سردار باقری خطر نابودی رژیم را بالقوه احساس میکند و در پایان سخنانش میگوید «تحقیقات و پژوهش‌های ما باید به گونه‌ای باشد که ما را در برابر تهدیدات آینده مجهز و آماده کند؛ چراکه هزینه‌های غافلگیری و نداشتن طرح و برنامه لازم، قابل توجه و سنگین است».

سرلشگر موسوی در سخنرانی خود که در  صبحگاه مشترک “عهد سربازی” در دانشگاه خاتم‌الانبیا نیروی پدافند هوایی ارتش صحبت میکرد بیان داشت «نیروهای مسلح در راه پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی، حفظ دستاوردهای انقلاب، دفاع از مستضعفان عالم، مقابله با ظالمان و مستکبران و حفظ امنیت و آرامش و سربلندی ملت بزرگ ایران و برای برافراشته نگه داشتن پرچم ایران جان خود را فدا خواهند کرد. ما برای حفظ این ارزش‌ها به خداوند بزرگ و قرآن کریم سوگند یاد کرده‌ایم و تا آخرین قطره خون، دست در دست هم، در خط مقدم ملت، متحد و یکپارچه ایستاده‌ایم».

نظامیان کشور ایران که برای استقلال، تمامیت ارضی و حفظ امنیت سوگند یاد کرده اند، هرگز در مقابل مردم ایران نخواهند ایستاد. همین سوگند نظامیان است که خامنه ای و سردار باقری جنایتکارش را به هراس وا داشته است. سران رژیم اسلامی به وحشت افتاده اند. ما نظامیان ارتش ایران به وظیفه خود برابر با سوگندمان عمل خواهیم کرد. مردم ایران از سیاستمداران فرهیخته ایران هم انتظار دارند که با آنها همگام و برای عبور از رژیم صدای مردم ایران شوند. متأسفانه تا کنون  سامانه اثر گذاری در بین سیاستمداران مشاهد نشده است. بدلیل اینکه تاکنون سیاستمداران اثر گذار نتوانسته اند راه کار مؤثری ارایه دهند، تعدادی فرصت طلب اقدام به کارهایی میکنند که تنها مبارزین در میدان را نا امید میکند. در این راستا خبردار شدیم که تعدادی بازیگر سیاسی، ستاد تشکیل دولت در تبعید ایران را تشکیل داده و پیمان نامه ای هم برای خود نوشته اند. این خبر در رسانه اینترنتی اخبار روز (۲) منتشر شده است. همچنین یکی از امضا کنندگان این ستاد، خود یکتنه در داخل ایران «شورای ملی ایران برای ایران آزاد» را تشکیل داده و خودش را سخنگوی این ستاد میداند. به احتمال بسیار بالا این شخص تنها خودش هم ستاد است و هم سخن گو!!

باعث تأسف است که مردم ایران در کف خیابانهای ایران کشته و مجروح میشوند و به زندان میروند، ولی تعدادی معلوم الحال از فرصت استفاده کرده و تصور میکنند که میتوانند بر موج اعتراضی مردم عزیز ایران سوار شوند. در فراخوان این ستاد تشکیل دولت در تبعید هیچ یک از فرهیختگان سیاسی دیده نمیشود. تنها نگرانی آنست که این نوع بیخردی باعث دلسردی جوانان کشور که به پاخاسته تا رژیم فاسد اسلامی را کنار بزنند، شود.

مردم ایران پیروز خواهند شد، و ارتش ایران هم درکنار آنها باقی خواهد ماند. سران میدانی اعتراضات و اعتصابات، خود همراه با سازمانهای سیاسی که دل در گرو رهایی کشور دارند شورای رهبری برقرار خواهند کرد و دولت موقت تشکیل خواهند داد و نه مانند فرصت طلبان مسخره که میخواهند دولت در تبعید تشکیل دهند. این بی خردان غافلند از این که هیچگونه پایگاه مردمی در داخل کشور ندارند، که اکنون میخواهند دولت در تبعید باشند!

ناخدا محمد فارسی

۱۲ اکتبر ۲۰۲۲

1 – https://www.irna.ir/news/84906517/

2 – https://www.akhbar-rooz.com/173278/1401/07/19/