Health

خامنه ای تکیه بر تخت ضحاکی خون جوانان می ریزد و سازمان های سیاسی همچنان سرگرم رقابت با یکدیگر

خامنه ای تکیه بر تخت ضحاکی خون جوانان می ریزد و سازمان های سیاسی همچنان سرگرم رقابت با یکدیگر!!۰

بی عملی تا کی؟

با نگاهی به داستان استوره ای ضحاک که در شاهنامه آمده، حکومت ضحاک شباهت بسیاری به حکومت ولایی روح الله خمینی و بعد از او علی خامنه ای دارد. داستان ضحاک بین ایرانیان ضرب المثلی است از سبعیت و جنایت در حق جوانان. ‌ خمینی و خامنه ای طی ۴۴ سال گذشته در جنایت روی ضحاک را سفید کرده اند. اگز ضحاک، هرشب از مغز دو مرد جوان تغذیه میکرد، امّا خمینی و خامنه ای از خون جوانان ایران برای بقا خود تغذیه کرده اند.

از هنگام انقلاب مردمی سال ۱۳۵۷ حکومت ولایی از مردم ایران خون گرفته است. هنگامی که خمینی از سکوی هواپیمای ایرفرانس پایین می آمد در جواب خبرنگاری که پرسید چه احساسی دارد گفت «هیچ». جواب خمینی از آن هنگام تا کنون سئوال برانگیز بوده ولی بوضوح بیانگر رفتار و کردار او بود. چگونه امکان دارد شخصی بمدت ۱۵ سال در تبعید بسر برد، با آغوش باز مردم ایران بکشورش بازگردد و هیچگونه احساسی نداشته باشد؟ خمینی بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب مردم، خون ریزی را اغاز کرد. او هیچ احساسی نسبت به مردم ایران چه نظامی و چه غیرنظامی نداشت. او در سخنرانی های خود اعلام می کرد که انقلاب خون میخواهد. سئوال این جاست که او خون چه کسانی را می خواست؟ تا رؤیای ضحاکی خودش را ارضا کند؟ مردم ایران که با آغوش باز او را به کشور پذیرفته بودند، نظامیان ایران هم با اعلام بیطرفی، خود را در کنار مردم قرار دادند، پس برای چه انقلاب خون میخواست؟ بجز نفرت این شخص بیگانه که تصمیم گرفته بود خون مردم ایران را ضحاک وار بگیرد تا اهداف دد منشانه درونی اش ارضا شود. خون سران ارتش و دولت که خود را تسلیم کرده بودند را ریخت و از ریختن خون آنها احساس قدرت میکرد و لذت می برد. خامنه ای هم از همان شیوه خمینی پیروی میکند.

اگر نگاهی به اقدامات رژیم در چند ده بعد از انقلاب داشته باشیم سران رژیم اسلامی مرتب از مردم ایران با شیوه های مختلف خون گرفته اند. نظامیان، سیاستمداران و بخصوس جوانان ایران در جنگ هشت ساله ایران و عراق، و اکنون با عنوان ضدّ‌ انقلاب در دادگاه های اسلامی بعنوان مفسد فی الرض بودن محکوم و بدار آویخته می شوند؟ کلمات «مفسد فی الرض» فارسی نیست و عربی است. رهبران جمهوری اسلامی خود را ایرانی نمی دانند و بیشتر تعلق به فرهنگ سرزمین حجاز دارند. من هیچ مخالفتی با ایده اسلام ندارم و حنی برای کسانی که به آئین اسلام باور دارند احترام میگذارم، ، اما اگر سرگذشت استوره ای ضحاک آن است که او با وسوسه شیطان پدرش را کشت و بر تخت سلطنت جلوس کرد. ولی، خامنه ای پدر خودش را با راهنمایی اهریمن نکشت، بعوض جان دوست قذیمی و اهدا کننده رهبریت به او، هاشمی رفسنجانی را گرفت! خمینی اشخاص وطن دوستی مانند آیت الله عظمی شریعتمداری و منتظری را با حبس خانگی تا مرگ نگاه داشت و به شیوه خود جان آنها را گرفت.

بر اساس شاهنامنه حماسه سرای بزرگ ایران فردوسی، ضحاک تا هنگامی که سپاهیان خود را برقرار کند خودش را خدمتکار مردم اعلان میداشت و خیلی مسالمت آمیز حکومت میکرد. آیت الله خمینی هم همین کار را کرد. او تا تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفت به قم، و از اعتماد مردم ایران بخود سوء استفاده کرد و سپاه پاسداران را تشکیل و برای جلوس بر اریکه قدرت به تهران برگشت. ضحاک به سلطنت خود ادامه داد تا هنگامی که خواب دید بدست فریدون نابود خواهد شد. ضحاک علارغم کشت و کشتارهایی که انجام داد نتوانست فریدون را پیدا کند و عاقبت بدست فریدون از پای در آمد. این وضعیت هم اکنون در کشور ایران بر قرار است. این بار فریدون زمان جوانان ملت ایران هستند. خامنه رؤیای سرنگونی خود بدست جوانان ایران دیده است و با کشت و کشتار بیشتر جوانان میخواهد جلوی سرنگونی خود و حکومت جابرانه اش را بگیرد، تا شاید چند صباحی دیگر بر اریکه قدرت ننگینش بماند.

در طول انقلاب «زن-زندگی-آزادی» خامنه ای بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان ایران را کشته است و اکنون در دادگاه های ظالمانه خود جوانان برومند ایران را با اتهام فساد بر روی زمین محکوم و میکشد. تا کنون چهار نفر از جوان انقلابی را با اینگونه اتهامات نا مفهوم محکوم و کشته است، از جمله محسن شکاری، مجید رضا رهنورد، محمد مهدی کرمی و محمد حسینی. روز ۲۳ دیماه ۱۴۰۱ نیز شاهد بدار آویختن شخصی به نام علیرضا اکبری بودیم. علیرضا اکبری از سپاه پاسدار رژیم و دوتابعتی انگلیسی-ایرانی بود. او را بجرم جاسوسی برای سازمان امنیت انگلستان ام-آی-۶ محکوم و بدار آویختند. اکبری از دوستان نزدیک علی شمخانی و معاونت او را عهده دار بود. علی شمخانی دبیر کل سازمان امنیت ملی رژیم اسلامی است. مشخص نیست سرنوشت علی شمخانی چه شود و رژیم با او چه خواهد کرد! خامنه ای به تازگی فرمانده نیروی انتظامی کشور را هم عوض کرد و به جای سردار حسین اشتری، سردار رضا رادان جنایتکار را جا نشین کرد. رادان کپی قاسم سلیمانی است. برابر با اطلاعات واصله از ایران رادان میخواهد تعدادی از نیروهای نیابتی رژیم در عراق را آموزش جاسوسی-خبرچینی بدهد و وارد ایران کند تا در سراسر کشور پخش و برای رژیم خبرچینی کنند. با انتخاب سردار رادان به فرماندهی نیروی انتظامی کشور باید شاهد کشت و کشتار و خون ریزی بیشتری در سطح کشور باشیم!.

لازم است یادآور شویم بدار آویختن جوانان ایران در سراسر جهان بازتاب گسترده ای داشته است. ملت های آزاد جهان بخود آمده اند که رژیم اسلامی در ایران برای بقاء خود جوانان ایران را میکشد و بدلیل نقض حقوق بشر رژیم ایران را در سراسر جهان محکوم کرده اند. در روز ۲۲ دیماه پارلمان انگلستان سپاه پاسداران رژیم را بعنوان یک سازمان تروریستی شناخت و از دولت انگلستان خواست تا اقدامات لازم برای ورود سپاه به لیست تروریستی جهانی را انجام دهد. روز ۲۶ دیماه پارلمان اروپا نیز پیرامون تروریست شمردن سپاه پاسداران رأی گیری میکند که به احتمال بسیار رأی مثبت خواهد آورد. کنگره آمریکا نیز در سال ۲۰۱۷ قانونی وضع کرد که در آن سپاه پاسداران در لیست تروریستی قرار گرفت.

ولی این محکومیت ها برای عبور از رژیم اسلامی کافی نیست! هنوز دولت ها رژیم اسلامی را محکوم نکرده اند و لازمه آن این است که جریان های سیاسی با درک ماهیت و معنای واقعی جنبش انقلابی مردم ایران بویژه جوانان پای خود را کمی فراتر از اهداف و منافع سیاسی-ایدئولوژیک خود بگذارند. این راهی دشوار نیست، برای نجات مردم و کشور ایران لازم است و امکان پذیر. لازمه عبور از رژیم بریدن روابط دیپلماتیک کشورهای آزاد جهان از رژیم است. کشورها بدلیل منافع کشورشان تا هنگامی که برایشان ثابت نشود آلترناتیو رژیم در حال شکل گیری است، اقدامی نخواهند کرد. مردم ایران درخارج از کشور بسیار مؤثر و موفق بوده اند تا ماهیت جنبش انقلابی «زن-زندگی-آزادی» را به جهان آزاد نشان دهند که بسیار نتیجه بخش بوده، و شاهد آن هستیم که مردم آزاد جهان، آمریکا و اروپا، از طریق پارلمانهای خود رژیم و ماشین سرکوب آن را محکوم کرده اند.

امید است جریانهای سیاسی هرچه زودتر فرا حزبی-سیاسی عمل کنند و از بی عملی دست بردارند و از طریق گردهمآیی در یک کنگره ملی مکانیزم ایجاد آلترناتیو رژیم را به مردم ایران و جهان ارایه دهند.

ناخدا محمد فارسی

۱۵ ژانویه ۲۰۲۳