Health

حمله وحشیانه دو موتورسوار به گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی

به گزارش بنیاد ستار بهشتی در شبکه اینستاگرام، در ساعت ۱۱ صبح پنجشنبه ۱۸ آذر (۹ دسامبر) به وقت تهران، گوهر عشقی در مسیر رفتن به مزار فرزندش ستار بهشتی مورد حمله دو موتورسوار قرار گرفته و نقش بر زمین شده است. رهگذران او را به بیمارستان منتقل کردند.

یکی از شاهدان عینی به نماینده این بنیاد گفته است: «مادر گوهر عشقی ستاره درخشان رباط کریم است و اکثریت مردم وی را می شناسند بخصوص که سالهاست وی همه روزه در این ساعت برای دیدار فرزندش به امامزاده می رود.»

این شاهد عینی می‌افزاید: «من داخل مغازه بودم که صدای فریاد و کمک خواهی مردم بلند شد. وقتی من به نزدیک جمعیت رسیدم دیدم مادر ستار خونین بر روی زمین افتاده.»

شاهدان عینی در رباط کریم گفته‌اند، گوهر عشقی در راه رفتن به امامزاده بوده که یک موتورسیکلت با دو سرنشین از پشت سر آمده و یکی از آنها پیاده شده و گوهر عشقی را به سمت جلو پرتاب کرده است. خانم عشقی پس از این حمله بر روی میل‌گردهای کنار خیابان افتاده و پس از لحظاتی از هوش می‌رود.

هنگامی که گوهر عشقی به هوش می‌آید متوجه می‌شود که به بیمارستان منتقل شده است. او پس از معاینات سطحی و ابتدایی از بیمارستان مرخص می‌شود.

ستار بهشتی، یک وبلاگ‌نویس منتقد حکومت بود که به دلیل نوشته هایش  در نهم آبان ۹۱ از سوی پلیس فتا بازداشت شد و چهار روز بعد در بازداشتگاه پلیس جمهوری اسلامی زیر شکنجه کشته شد.

در پست اینستاگرامی دیگر بنیاد ستار بهشتی در این رابطه آمده است: «آتش به اختیاران ذوب در ولایت دست به چنان جنایتی زدند که لکه ننگش ‌تا ابد از دامان علی خامنه‌ای پاک نخواهد شد. ضرب و شتم وحشیانه گوهر عشقی هرگز وی را از دادخواهی خون فرزندش منصرف نخواهد کرد .گوهر عشقی استوارتر از همیشه در کنار مردم ایران ایستاده است.»

تهدید مقامات امنیتی جمهوری اسلامی

اکانت اینستاگرامی “بنیاد ستار بهشتی” می‌نویسد، یک ماه پیش و در جریان بازداشت خانوادگی گوهر عشقی، سحر بهشتی، و همسرش مصطفی اسلامی و فرزندان‌شان، مامورین رسماً اعلام می‌کنند که “همه در زندان و زیر شکنجه کشته نمی‌شوند، برخی در تصادف یا نزاع و یا حوادث از بین خواهند رفت”.

بنیاد ستار بهشتی تأکید می‌کند که قادر به تایید حمله سازمان یافته به گوهر عشقی نیست، اما شواهد نشان می‌دهند که این یک حادثه معمولی نبوده است.

گوهر عشقی پس از آزادی از زندان رسماً اعلام کرد با توجه به تهدیدات مکرر به ویژه تهدید به قتل دخترم سحر بهشتی و نوه‌ام بنیامین اسلامی، مسئولیت هر گونه پیش‌آمد و اتفاقی پیرامون خانواده ستار بهشتی ‌به عهده حاکمیت و مامورین امنیتی بازداشت‌کننده است.

برگرقته از سایت فارسی دوبچه وله