Health

بیانیه جبهه ملی ایران در خارج از کشور

جبهه ملی ایران در خارج از کشور همگام با ملت ایران از انقلاب «زن-زندگی-آزادی» پشتیانی و حرکت انقلابی جوانان از جمله دانشگاهیان و دانشجویان را ستایش و ارج می نهد

فراخوان کمیته های محلات و نیروهای مبارزبرای سه روز اعتصاب و اعتراض سراسری با موفقیت انجام شد، به ویژه اعتصابات وسیع در بیش از ۱۲۰ شهر در سراسرایران. مردم ایران بار دیگر در راه اتحاد با شعار انقلابی «زن-زندگی- ازادی» گامی بلند تر از پیش برداشتند.

دانشجویان و دانشگاهیان نیز سهم بزرگی در این جنبش انقلابی ایفا کرده اند، آنان با اعتصاب و تحصن وتظاهرات به ویژه در روز ۱۶ آذر، روز دانشجو، همگام با تمام اقشار مختلف از جمله کسبه و بازاریان به فرخوان اعتصاب و اعتراض انسجام بیشتری بخشیدند. لازم به یادآوری است که در روز ۱۶ اذر ۱۳۳۲ بعد از کودتای  ۲۸ مرداد، دانشجویان دانشگاه تهران بعلت دعوت از نیکسون معاون رئیس جمهور وقت امریکا، و زیر پا نهادن ملی شدن صنعت نفت تظاهرات کردند و سربازان ارتش شاه وارد دانشگاه شدند و ضمن تیر اندازی به طرف دانشجویان سه نفر از دانشجویان بی دفاع را به خاک و خون کشیده و کشتند.

از آن هنگام تا کنون، استقلال دانشگاه های ایران چه در رژیم شاهنشاهی و چه در رژیم فاسد اسلامی زیر پا گذاشته شده و عناصر و مزدوران هر دو حکومت و دولتها، بدون هرگونه احترامی به مقام استاد و دانشجو وارد محوطه دانشگاه می شوند، از جمله در ۱۸ تیر ۱۳۷۸ حمله به کوی دانشگاه تهران توسط انصار حزب‌الله در پی تظاهرات دانشجویان در اعتراض به توقیف روزنامه سلام و تصویب قانون جدید مطبوعات. در این حمله ضمن تخریب اموال دانشجویان درخوابگاه ها، آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و صدها نفر را بازداشت کردند. دانشجویان این روز را هم با نام روز دانشجو گرامی می دارند.

درحال حاضر ایران در تلاطم است، استبداد دینی بیداد میکند، رژیم اسلامی به مراتب بیرحم تر و فاسد تر از رژیم های گذشته ایران است. رژیم فاسد اسلامی به کودکان هم رحم نکرده است. برابر با آمارهای سازمان های حقوق بشری ۱۰ در صد از کشته شدگان انقلاب «زن-زندگی-آزادی » کودک بوده اند. آخرین آمار کشته شدگان ۴۵۸ نفر ثبت گردیده است.

از دیگر جنایات رژیم در چند هفته گذشته مسموم کردن عمدی دانشجویان، پرتاب گاز اعصاب و گاز اشک اور از هوا، حمله شبانه به خانواده ها و بازداشت جوانان بر خلاف قانون اساسی رژیم و حقوق بشر بین الملل است. علارغم این جنایات حرکت انقلابی مردم ایران با قدرت به جلو حرکت کرده و ادامه دارد. رژیم اسلامی درحال سقوط است، و جنایتکاران در محاکم عدالت ایران مجازات خواهند شد. گزارش گردیده که بعضی از مزدوران،  و سرکوبگران زمینه های فرار از کشور را اماده کرده اند، برابر با گزارشی در رسانه ایران-اینترنشال کشور ونزوئلا را برای خامنه ای، نزدیکان او، و خانواده هایشان درنظر گرفته اند. لازم است به این جنایتکاران هشدار دهیم «به هر نقطه از دنیا که بروید، جوانان مبارز راه ازادی ایران، فراریان را شناسایی و برابر با قوانین بین المللی در هر کجای دنیا که باشند محاکمه و مجازات خواهند کرد؛ همانگونه که یهودیان پس از جنگ جهانی دوم اس-اس-ها هیتلری را پیدا و محاکمه کردند.

جبهه ملی ایران در خارج از کشور همگام و همراه با مردم مبارز داخل ایران، حرکت انقلابی مردم از جمله دانشجویان و دانشگاهیان را ستایش و ارج می نهد. ما بر این باوریم که خیزش انقلابی بطور مداوم بسط خواهد یافت و تا سرنگونی رژیم فاسد اسلامی در ایران ادامه می یابد.

جبهه ملی ایران – خارج از کشور

۸ دسامبر ۲۰۲۲ – ۱۷ آذر ۱۴۰۱