Health

جبهه ملی ایران خارج از کشور یادواره چهلمین روز قتل مهسا امینی را گرامی میدارد

چهل روز از قتل مهسا امینی میگذرد و مردم ایران کماکان به دادخواهی قتل مهسا در سراسر کشور به تظاهرات برعلیه رژیم سفاک ضّد بشری ادامه میدهند. دادخواهی مردم ایران در سراسر جهان در تمام رسانه های همگانی منتشر و در پارلمانهای کشورهای دمکراتیک بازتاب داشته است. رژیم اسلامی برای سرکوب تظاهرات از هر وسیله سرکوب از جمله سلاحهایی با گلوله جنگی، ساچمه ای و با ضربه توسط باتوم  به سر جوانان آنان را مضروب و به قتل میرساند. خاطره چهلم مهسا امینی، نیکا شاکرمی و دیگر جوانان به قتل رسیده، خون جوانان کشور را بجوش آورده است. فراخون و بیانیه ها، از سوی گروه ها و سازمان های فغال سیاسی به پشتیبانی از دادخواهی جوانان، حرکت انقلابی آنان را زنده نگاه داشته است. اعتراضات در سراسر کشور ادامه دارد و با شعار انقلابی ” زن ، زندگی ، ازادی ” بدادخواهی ادامه میدهند.

 

رژیم جنایتکار اسلامی برای جلوگیری از جمع شدن خانواده و مردم شهرهای کردستان به مزار مهسا امینی، در چهلمین روز قتل او، تمام راهای متصل به قبرستان را بسته بودند. ولی مردم دلاور شهرها از جمله شهر سقز اتوموبیل های خود را در فاصله از قبرستان پارک کردند و با پای پیاده یاد مهسا را گرامی داشتند. رژیم از همه گونه ترفندها استفاده کرد تا جلوی این کار را بگیرد ولی موفق نشد. فرماندار شهرستان سقز از خانواده مهسا خواست تا بیانیه ای صادر کنند که برای مهسا چله نخواهند گرفت، خانواده علارغم تهدید سرکوبگران قبول نکردند و فرماندار جنایتکار به دروغ در توئیت خود نوشت که خانواده مهسا نمیخواهند یادواره چهلمین روز قتل دخترشان را در مزار مهسا انجام دهد. ولی این دسیسه و دروغگویی فرماندار بلافاصله تکذیت و مردم با پای پیاده به مزار مهسا رفتند و در مراسم شرکت کردند. کلیپ ویدیویی گردهم آیی و هم آوایی مردم کردستان با خانواده مهسا در سوک فر زند عزیزشان در سراسر جهان پخش شد.

 

از سوی دیگر، جوانان محلات تهران نیز بمناسبت چهلمین روز قتل مهسا امینی در بیانیه ای از مردم خواستند روز چهارم آبان در خیابانها تهران اجتماع، تظاهرات و اعتصابات سرتاسری برگزار کنند. در بیانیه جوانان محلات آمده است که اعتصابات از این پس ادامه خواهد یافت. افزون براین دانشجویان در بسیاری از دانشگاه های کشور به تظاهرات پرداخته و شعار های ساختار شکن عبور از رژیم اسلامی سر داده اند. عوامل سرکوبگر رژیم بخصوص لباس شخصیهای موتور سوار به اجتماعات مسالمت آمیز شهروندان در دانشگاه ها، مدارس و خیابانها شهرهای کشور به مردم حمله، بسیاری را مورد ضرب و شتم قرار داد ه، با شلیک گوله های جنگی، ساچمه ای کشته، مضروب، و بسیاری را دستگیر و روانه زندان کرده است. دراین درگیری ها بسیاری جوانان زیر سن قانونی هستند. رژیم جنایتکار اسلامی هیچیک از قوانین بین المللی را رعایت نمیکند، و برای باقی مانندن در حاکمیت از هیچ جنایتی فروگزار نمیکند. جبهه ملی ایران – خارج از کشور جنایت رژیم برعلیه مردم به پاخاسته ایران را بشدت محکوم میکند.

 

افزون بر محکومیت رژیم، جبهه ملی ایران – خارج از کشور اطمینان دارد این قیام و مبارزه مردم ایران  برعلیه حکومتگران جنایتکار اسلامی چه در داخل و چه در خارج از ایران تا سرنگونی رژیم آخوندی ادامه خواهد یافت. مردم ایران به ویژه زنان و جوانان در میدان مبارزه باقی خواهند ماند، و از رژیم آخوندی عبور خواهند کرد. لازم است یادآور شویم پس از سرنگونی رژیم مسئولان و سرکوبگر در دادگاه های صالحه محاکمه و به جرایم آنها برابر با قوانین جزایی کشور رسیدگی خواهد شد.

جبهه ملی ایران – خارج از کشور

اکتبر ۲۰۲۲ برابر با ۴ ابان ۱۴۰۱