Health

جبهه ملی ایران - خارج از کشور - از خواست های بر حق معلمان آموزش و پرورش پشتیبانی میکند

معلمان پرورش دهندگان نسل جوان و آینده سازان ایران فردا هستند. اماّ، با وجود این مسئولیت و بار سنگین ملی که بر دوش دارند، کوچکترین توجهی به وضعیعت نا متناسب صنفی، حقوق و مزایای آنان نشده و دغدغه معیشت زندگی کمر آنها را خم کرده است. در جامعه های پیشرفته به خدمات معلمان ارج‌ می نهند زیرا زیر بنای آینده  هرکشوری بدست معلمان پی ریزی میگردد، ولی متاسفانه در ایران معلمان از بسیاری حقوق صنفی و انسانی خود  محروم بوده اند.

 اعتراض های معلمان نسبت به وضعیت  نا متناسب صنفی و حقوقی از اسفند ماه سال ۱۳۹۹ به صورت مسالمت آمیز در بسیاری از  مراکز  استان ها و شهر های بزرگ کشور شروع شد. این گرد هم آیی ها به نام «تجمع سکوت » مشهور شد و همچنان ادامه دارد.

 بدلیل مداومت عدم توجه رژیم به وضعیت معلمان، روز پنج‌شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰، در اعتراض به تصویب‌ نشدن طرح رتبه‌بندی و سایر مطالبات صنفی در بیش از ۵۰ شهر کشور در مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع اعتراضی داشتند. نیروهای امنیتی رژیم چند تن از فرهنگیان معترض را بازداشت کرده  و به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.

 در اعتراضات کنونی افزون بر مطالبات صنفی، خواست به حق معلمان افزایش  حقوق  و مزایا آنان بوده است. با توجه به تورم لااقل دو رقمی و بهای روز افزون کالاهای مورد نیاز  زندگی، کاهش مداوم ارزش پول ملی و هزینه های بیمه های تکمیلی، حقوق کنونی معلمان  پاسخ گوی  تأمین زندگی  روزانه خانواده حتا در سطح بسیار پایین زندگی هم نمی باشد.

 معلمان تقاضا دارند حقوق و مزایا آنان بر اساس تخصص، رتبه بندی حرفه ای باشد، و نه بر مبنای اعتقاد به اصول دین و مذهب و باور به ولایت مطلقه فقیه!  همچنین معلمان خواستار آزادی همکاران زندانی و لغو احکام ناعادلانه علیه فعالان صنفی خود هستند .

 جبهه ملی ایران– خارج از کشور — قاطعانه از خواست های صنفی معلمان پشتیبانی میکند، زندانی کردن و عدم توجه به خواست های صنفی، حقوق و مزایای  بر حق این صنف زحمت کش کشور را بشدت محکوم میکند.

 جبهه ملی ایران – خارج کشور

15 نوامبر 2021 برابر با 26 ابان 1400

پیام  نظامیان ارتش ملی ایران به مردم زلزله زده استان هرمزگان

 

زلزله ای با قدرت ۶.۴ درجه ریشتر روز یکشنبه ۲۳  آبان ۱۴۰۰ در استان هرمزگان، در مناطق مسکونی کم جمعیت، در روستای گیشان غربی از توابع شهر فین رخ داد. پس زلزله های بیشماری هم رخ داد و لی خوشبختانه شمار تلفات و خرابی ها بسیار کم گزارش گردیده . سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دکتر فاطمه نوروزیان گفته است براثر  این زمین لرزه یک نفر در هرمزگان جان باخت و ۹۸ تن مصدوم شدند  (۱).

 

نطامیان ارتش ملی ایران هشدار میدهند که مردم ایران و بخصوص زلزله زدگان باید مراقب باشند زیرا برابر با گزارشات منتشر شده سپاهیان و بسیجیان بدون هرگونه همآهنگی، و بدون درخواست ستاد بحران هرمزگان، به منطقه هجوم برده اند تا با عنوان کمک و حمایت از زلزله زدگان باقیمانده ثروت مردم زلزله زده را به چپاول ببرند. تجربه گذشته نشان میدهد که سپاهیان و بسیجیان جنایتکار تنها برای منافع خود، بدون درخواست دولت، ورود میکنند تا از فقر و بیچارگی و سردرگمی مردم ستمدیده سوء استفاده کرده و باقی مانده ثروت و اعانات مردم  را غارت کنند. بعنوان مثال یادآور میشویم این جنایتکاران در هنگام سیلاب های استان لرستان و خوزستان در فروردین ۱۳۹۸ نه تنها به مردم ستمدیده کمکی نکردند بلکه به ناموس آنان نیز تجاوز کردند. و وقتی مردم معترض شدند، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شبه نظامیان جیره خوار نظام در عراق را وارد ایران کرد که جلوی اعتراضات مردم را بگیرند. فاجعه ای که سپاهیان ببار آوردند  بحدی جنایتکارانه بود که رهبر نظام مجبور شد به ارتش ملی ایران دستور دهد به یاری مردم سیل زده بروند. در این راستا نظامیان ارتش ملی ایران برابر با وظیفه ملی خود با هدایت دریادار حبیب الله سیاری به منطقه رفتند و به مردم ستمدیده کمک کرده و از آنان درمقابل سپاه و شبه نظامیان سپاه قدس وارداتی از عراق حمایت نمودند.

 

پیرو وقوع زلزله هرمزگان رئیس جمهور ابراهیم رئیسی با صدور دستوری از تمام دستگاه‌های مسئول استان هرمزگان و همچنین در صورت نیاز استان‌های مجاور و نیز وزارتخانه‌های مسئول خواسته در اسرع وقت و با اولویت امدادرسانی کرده و رسیدگی به وضعیت منطقه را پیگیری کنند. همزمان با صدور دستور رئیسی سپاهیان و بسیجیان به منطقه سرازیر شدند. این جنابتکاران برای مردم زلزله زده کاری انجام نخواهند داد. صانحه زلزله بم در سال ۱۳۸۳ و خرابی های آن هنوز هم مرمت نشده است که نمونه بارزی از جنایات سپاه پاسداران و بسیجیان مزدور  رژیم است. هنگام زلزله بم سازمان های بین المللی و مردم ایران کمک های فراوانی برای مردم ستمدیده بم ارسال کردند. در آن هنگام خبر گزاری ها خبر دادندکه اعاناتی که توسط مردم جهان و بخصوص ایرانیان مقیم خارج از کشور  برای هموطنان ستمدیده بم ارسال شد را سپاهیان دزدیدند و وسایل ارسالی شامل لباس، پتو و چادر و غیره را در بازار سیاه بفروش رسانیدند۰

 

نظامیان ارتش ملی ایران از مردم ستمدیده استان هرمزگان تقاضا دارند سپاهیان و بسیجیان را به منطقه خود راه ندهند و از دولت حاکم بخواهند که تنها نظامیان ارتش ملی ایران برای کمک، حمایت و همکاری با ستاد بحران استان به منطقه اعزام شوند تا با برقرای امنیت دولت و مردم بتوانند به هموطنان ستمدیده خود کمک رسانی کنند۰

 

نظر به اینکه این زلزله به بندرعباس نزدیک بوده، گفته شده دریادار پاسدار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه ، ماشین آلات مهندسی به مناطق زلزله ارسال داشته است. سوال  اینست که نیروی دریایی سپاه چگونه ماشین آلاتی مهندسی دارد که به محل حادثه ارسال کند؟ این خود قابل پرسش و تأمل است. در حالیکه اینگونه تجهیزات و ماشین آلات جزئی از تجهیزات مهندسی نیروی زمینی ارتش است. اینگونه وظایف اصولاً به قسمت مهندسی نیروی زمینی ارتش واگذار میشود. میتوان گمانه زد تنگسیری هم با سرعت خودش را به منطقه رسانیده تا از دیگر سپاهیان جنایتکار در چپاول مردم آسیب دیده عقب نماند.

 

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی هم اعلام داشته  ایجاد آرامش و تامین امنیت برای مردم زلزله زده به گونه ای برقرار شده که هموطنان عزیز هیچ دغدغه‌ای از این نظر نداشته باشند. مردم ایران به این رژیم فاسد جنایتکار اعتمادی ندارند و نمیتواند اینگونه قولها را باور داشته باشد. سخنگوی ناجا در مصاحبه ای در باره اعتماد مردم و همکاری آنان با گروه‌های امدادی و پلیس سخن راننده است، که بیانگر عدم اعتماد مردم به رژیم را نشان میدهد. مردم ستمدیده ایران به سخنان سران ، پاسدار و نیروی انتظامی رژیم گوش نمیدهند زیرا تجربه ۴۲ ساله به آنها آموخته است که مسئولان رژیم قابل اعتماد نیستند. از طرفی بیش از ۶۰ در صد از مردم ایران زیر خط فقر زندگی میکنند. چگونه میتوان از مردمی که فرزندانش سر گرسنه بر بالین میگذارد تقاضای کمک کرد؟ لازم است یاداور شد، همین مردم فقیر اگر اطمینان داشته باشند که همیاری آنها بدست مردم ستمدیده میرسد، علارغم محدودیت ها و مشگلات  معیشتی خانواده خود باز هم همیاری میکنند. اماّ باعث تأسف است که مدت بیش از ۴۰ سال است که رژیم به مردم ایران دروغ گفته، ثروت آنان را چپاول کرده، بنابراین مردم نمیتوانند به این رژیم دروغگو و چپاولگر اعتمادی داشته باشد!

 

بنظر میرسد که فرمانده نیروی انتظامی بیشتر نگران شورش مردم است تا کمک به زلزله زدگان،‌ وی با بیان اینکه تمام یگان های امدادی و عملیاتی نیروی انتظامی در سطح استان در حالت آماده باش کامل هستند، تصریح کرده «افزایش گشت‌های خودرویی، موتوری و پیاده پلیس در سطح شهر و برپایی چادر در مناطقی از شهر برای استقرار زلزله زدگان از دیگر اقدامات پلیس در این حادثه است». معاون اجتماعی نیروی انتظامی نیز با اشاره به اینکه مردم به هشدارهای پلیس توجه کنند، افزوده است «تلاش همه ما این است که برای هیچ یک از مردم اتفاق ناگواری نیفتد لذا مردم با رعایت هشدارهای پلیس و ستاد بحران می توانند همیار ما  و ستاد بحران باشند». ۰

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان مهرداد حسین زاده هم گفته است ۷۰ درصد منازل مسکونی، صد درصد تخریب شده اند. حسین زاده افزوده است بیشترین خسارت‌ها به روستا‌های گیشان غربی، آب شیرین، رودشور، ذورتو پائین و بالا وارد شده است. وی افزوده خانوار‌های آسیب دیده از زمین لرزه اسکان اضطراری داده شده اند و لوازم بهداشتی، گرمایشی و مواد غذایی در اختیارشان قرار گرفته است. این سخنان بظاهر امیدوار کننده است درصورتیکه عملی شود و مردم از امنیت لازم برخوردار باشند. لازم است تأکید شود با وجود سپاهیان و بسیحیان جنایتکار  اقدامات استانی مؤثر نخواهد بود و همان سناریوهای صوانح طبیعی پیشین تکرار خواهد شد.

 

رئیس جمهور رئیسی تنها دستور صادر کرده و مشخص نیست نحوه کمک رسانی باید توسط چه سازمانی مدیریت شود. در صوایح طبیعی چند سال گذشته و بخصوص جلوگیری از سرایت و پخش ویروس کرونا شاهد جنایات سپاه پاسداران رژیم بوده ایم که واکسن های ارسالی از طرف سازمان بهداشت جهانی را دزدیدند، در بازار سیاه ایران فروختند و مقدار زیادی را هم به عراق قاچاق و در عراق به فروش رسانیدند. سپاهیان و بسیجیان این اقدامات جنابتکارانه را در دوران همه صوانح طبیعی در طول مدت حکومت ۴۳ ساله رژیم اسلامی انجام داده اند.

 

برابر با گزارشات رسیده تعدادی از راه های اصلی استان هرمزگان بعلت شکاف زمین براثر زلزله و ریزش سنگ از کوهای مجاور بسته هستند و مسئولین رژیم از مردم خواسته اند ضمن حفظ آرامش و خونسردی و رعایت توصیه های ایمنی، از ترددهای غیرضروری به ویژه در مسیر بزرگراه بندرعباس به حاجی آباد خودداری کنند.

 

نظامیان ارتش ملی ایران،  برابر با اعلام معاون اجرایی و رییس ستاد بحران ارتش سرتیپ محمد محمودی، که تمامی یگان‌های واکنش سریع، امدادی و درمانی ارتش در استان هرمزگان آماده اند تا در صورت نیاز به یاری هموطنان عزیز بروند، از خامنه ای میخواهد هر چه سریعتر به ارتش دستور بدهد تا به یاری مردم زلزله زده استان هرمزگان بشتابند۰

 

ناخدا محمد فارسی

۱۶ نوامبر ۲۰۲۱

 

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/08/24/2608001/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8-%D8%A7