Health

جبهه ملی ایران -خارج از کشور ، اعدام دو معترض دیگر را شدیدا محکوم میکند

در نخستین شب پس از اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی شعارهای شبانه به‌ویژه در تهران و کرج افزایش یافته است. دامنه اعتراضات بین‌المللی نیز در روز شنبه گسترش یافت. بە دنبال اجرای حکم اعدام #محمد_مهدی_کرمی و #محمد_حسینی دو تن از معترضان بازداشت شدە توسط جمهوری اسلامی، امشب ساکنان چندین محلە تهران شعارهای ضد حکومتی سر دادند

گوفت‌وگو با کفیل سیاسی آلمانی محمد مهدی کرمی

هلگه لیمبورگ، نماینده پارلمان آلمان و کفیل سیاسی محمدمهدی کرمی، معترضی که اعدام شد در گفت‌وگو با دویچه وله اظهار داشت، از اعدام او شوکه شده است، زیرا با وجود این که حکم اعدام در دیوان عالی جمهوری اسلامی تایید شده بود، امیدوار بوده که حکم لغو شود.

لیمبورگ پس از تایید قطعی حکم، تلاش‌های زیادی برای نجات جان کرمی کرد. او در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال بود و در تظاهرات شرکت می‌کرد و برای گرفتن اطلاعاتی هر چند ناچیز به سفارت جمهوری اسلامی در برلین فشار می‌آورد.

عضو حزب سبزهای آلمان تاکید کرد، کشتن کرمی مانع ادامه فعالیت‌های او برای نجات جان دیگر معترضان دربند نخواهد شد.

لیمبورگ در ‍پاسخ به این پرسش که آیا با بستگان کرمی در تماس است گفت، در این مورد نمی‌توان صحبت کرد زیرا هر پاسخی می‌تواند برای بعضی‌ها دردسر ایجاد کند. او اما اظهار کرد که با فعالان حقوق بشری و سیاسی ایرانی در آلمان تماس دارد و آنها هم با نزدیکان یا بستگان بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری اخیر تماس دارند.

پیکر محمدمهدی کرمی تحت فشار نیروهای امنیتی در اشتهارد کرج بە خاک سپردە شد

هارالد تروخ، نماینده پارلمان اتریش و کفیل سیاسی محمد حسینی خواهان اقدام عملی در قبال جمهوری اسلامی شد. این عضو حزب سوسیال دموکرات در اینستاگرام نوشت:‌ ««فشار بر رژیم ملاها در ایران باید بیش از ‍پیش افزایش یابد.»

تروخ در این راستا به اتحادیه اروپا پیشنهاد داد، سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد، سفیران خود را از تهران فرابخواند، حساب‌های بانکی مقامات جمهوری اسلامی را تعلیق کند و “مراکز اسلامی که بازوهای سپاه هستند ” را ببندد.

برگرفته از سایت فارسی دوبچه وله

.

..