Health

تهدید حکومت کارساز نبود؛ ۷۰ سینماگر دیگر بیانیه «تنفگت را زمین بگذار»‌ را امضا کردند

محمد رسول‌اف، نویسنده و کارگردان شناخته شده، روز چهارشنبه ۱۱ خرداد اعلام کرد بیش از ۷۰ نفر دیگر از سینماگران به امضاءکنندگان بیانیه‌ «تفنگت را زمین بگذار» پیوسته‌اند تا ضمن ابراز همدردی با مردم آبادان، مخالفت خود را با هر نوع خشونت را اعلام کنند.

نام مسعود کیمیایی، ترانه علیدوستی، هانیه توسلی، پگاه آهنگرانی، مرضیه وفامهر و مانی حقیقی در میان امضاکنندگان جدید این بیانیه به چشم می‌خورد.

نزدیک به ۱۰۰ سینماگران ایرانی روز هشتم خرداد در بیانیه‌ای از نظامیانی که به نوشته آن‌ها «تبدیل به عامل سرکوب مردم شده‌اند»، خواسته بودند که سلاح‌شان را زمین بگذارند و «به آغوش ملت بازگردند».

دو روز پس از انتشار این بیانیه، محمد رسول‌اف در صفحه اینستاگرام خود نوشت که تماس‌های زیادی از سوی نهادهای مختلف با سینماگران امضاءکننده این بیانیه گرفته‌شده است و از آن‌ها خواسته شده که امضای خود را پس بگیرند یا با خبرگزاری‌ها برای «بی‌اعتبار کردن» این بیانیه گفت‌وگو کنند.

مجید برزگر، جعفر پناهی، لیلا حاتمی، پوران درخشنده، رضا درمیشیان، مهدی کرم‌پور، ابوالحسن داوودی، محمد رسول‌اف، کتایون ریاحی، مصطفی آل‌احمد، سامان سالور، علیرضا رئیسیان، بهتاش صناعی‌ها، مریم مقدم، علی مصفا و تهمینه میلانی از جمله امضاکنندگان بیانیه بودند.