Health

ترفندهای رژیم برای سرکوب انقلاب با شعار «زن-زندگی-آزاد» مردم ایران -  سرانجام و نتایج این اقلاب چه خواهد بود ؟ - ناخدا محمد فارسی

بیش از ۸ هفته از خیزش اعتراضی – انقلابی مردم ایران میگذرد. رژیم با تمام امکانات و ترفندها کوشش دارد این خیزش مردمی را هم مانند خیزش های پیشین سرکوب کند. امّا خیزش ۱۴۰۱ با خیزش های پیشین، از جمله جنبش سبز در سال ۱۳۸۸، حرکت اعتراضی برای کمبود آب و دیگر نیازمندیهای معیشتی در سال ۱۳۹۷ و خیزش ۱۳۹۸ که به دلیل افزایش قیمت بنزین بود تفاوت دارد. این حرکت با کشتن مهسا امینی کلید خورد و انقلابی خود جوش که از شهر سقز محل سکونت مهسا شروع شد به بسیاری از شهرهای کشور بسط پیدا کرد. سرکوبگران رژیم از تاکتیک های حمله، ضربه زدن و فرار استفاده میکنند. در بعضی مواقع مشاهده میشود که رژیم برای سرکوب حرکت انقلابی مردم از لات ها و اراذل بزهکار استفاده میکند و با استفاده از کلمات بسیار رکیک که براحساسات جوانان اثرگذار است، فحاشی میکند. با ایجاد جنگ روانی دختران جوان را می ربایند و پس از تجاوز به عنف رها میکنند که در بسیاری مواقع به خودکشی مورد تعدی منتهی میشود. این نمونه جنایت شاید در تاریخ ایران و جهان در زمرۀ نمونه های کمیاب باشد.

سرکوبگران رژیم با اینگونه ترفندها، کوشش دارند با ایجاد ارعاب و ترس در مردم حرکت انقلابی آنان را کند و یا متوقف کنند.

حکومت اسلامی در طی حیات ننگین ۴۳ ساله اش بارها از اعمال خشونت عریانِ فیزیکی، دستگیری وسیع و دست زدن به اعدام مبارزان استفاده کرده است. با استفاده از تاکتیک های جنگ روانی میخواهند بگویند حد وحشیگری و بیرحمی آنها مرزی ندارد. امّا، جوانان ایران تصمیم خود را گرفته اند و تا به ثمر رساندن انقلاب خود از پای نخواهند نشست. و در مقابل وحشیگری های مأموران آدم کش رژیم با شجاعت و شرافتمندی با دست های خالی به مبارزه ادامه داده، و در مواقع اضطراری از خود دفاع میکنند.

این در حالی است که رئیس قوه قضاییه غلامحسین اژه ای به کسانی که در جریات اعتراض‌ها «بی‌ادبی» کرده و به گفته او کلماتی بر زبان رانده‌اند که مصداق «بی‌حیایی» است، هشدار داد (۱). لازم است به این آخوند جنایتکار یادآور شویم بهتر آنکه نصایح خود را متوجه لاتها و اوباشی که به جان مردم ایران انداخته اید، بنمایند! این جنایتکارانی که به میدان فرستاده اید، برای ایجاد جنگ روانی، بدترین تهمت ها و فحاشی را به جوانان کف خیابان روا داشته اند. غلامحسین اژه ای این سخنان را روز پنجشنبه، ۱۹ آبان که به خراسان جنوبی سفر کرده بود ادا کرد. قابل توجه است که در این سخنرانی وی اظهار داشت «تصور می‌کردند که همه چیز تمام شده است و در این اثنا یک عده از خواص نیز تحت تاثیر قرار گرفتند». آخوند اژه ای به قضات وابسته به رژیم نیز اعلام داشته تا اشد مجازات را برای مردم معترض در نظر بگیرند. در این راستا رسانه‌ های وابسته به رژیم تاکنون نام ۹ نفر از بازداشت ‌شدگانی که اتهام «محاربه» و «افساد فی‌الارض» علیه آن‌ها اعلام شده را، منتشر کرده‌اند. بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، این اتهامات خطر صدور حکم اعدام را برای متهمان در پی دارد. برابر با گزارش حقوق بشر سازمان ملل تا روز ۱۴ آبان رژیم ۳۰۴ نفر از جوانان ایران از جمله ۴۱ کودک را به قتل رسانده است.

رژیم در سرکوب اعتراضات انقلابی مردم عاجز مانده و سردرگم است. پس از اینکه اوباش سپاهی، بسیجی، امنیتی نتوانستند در سرکوب مردم اثری داشته باشند، رژیم میکوشد وضعیت جنگی در کشور ایجاد کند. برای اجرایی کردن این هدف شروع به موشک و پهپاد پراکنی به پایگاههای احزاب کرد ایرانی واقع در کردستان خودگردان عراق نمودند. ولی این حرکت مذبوحانه رژیم نیز با شکست مواجه شد، زیرا جنگجویان احزاب کرد ایرانی تا کنون حتی یک گلوله هم به طرف مزدوران سپاهی رژیم شلیک نکردند.

از دیگر ترفندهای رژیم تهدید جهان غرب و بویژه کشورهای همسایه ایران است. در این رابطه با بالاگرفتن تنش‌ها در روابط ایران با غرب، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، امیرعلی حاجی زاده، از ساخت موشک «بالیستیک هایپر‌سونیک پیشرفته» خبر داده است که در رسانه اینترنتی رادیو فردا (۲) بازتاب یافته است. حاجی زاده روز پنجشنبه ۱۹ آبان با بیان این ‌که این موشک می‌تواند از سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته عبور کند، مدعی شد «تا ده‌ها سال بعد هم فناوری‌ای پیدا نمی‌شود که بتواند با آن مقابله کند!». جاجی زاده پیرامون کارکرد این موشک توضیحی نداده است. ولی، در هفته گذشته نیروی هوافضای سپاه از پرتاب موشک «قائم ۱۰۰» ماهواره بر سه مرحله ای که از سوخت جامد استفاده میکند خبر داده بود. این موشک قادر است به کلاهک اتمی نیز مجهز شود. لازم به یادآوری است که پرتاب موشک قائم ۱۰۰ خلاف معاهده برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. این اقدام بلافاصله واکنش برخی مقامات دولت ایالات متحده را در پی داشت!

حسین سلامی، فرماندۀ سپاه پاسداران، در سخنرانی خود که در مراسم بزرگداشت حسن تهرانی مقدم در روز پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱، ایراد شد هدف از برنامۀ موشکی جمهوری اسلامی ایران را انهدام اسرائیل و حتی آمریکا اعلام کرد! از طرف دیگر فرمانده نیروی زمینی ارتش سردار کیومرث حیدری برای خشنود کردن خامنه ای رجزخوانی کرد و گفت «اگر آقا اجازه دهد، خیزش مردم ایران را محو خواهند کرد.» لازم است به این سردار یاوه گو یادآور شویم که نظامیان ارتش ایران هرگز بروی مردم ایران نشانه نخواهند رفت. و در صورتی که با فرمان نظامی آنان را در مقابل مردم ایران قرار دهید، بسیاری به مردم می پیوندند.

از طرفی دیگر دبیر شورای امنیت ملی روسیه نیکلای پاتروشف در تاریخ ۱۸ آبان سفری به تهران داشته و با همردیف خود علی شمخانی دبیر شورا عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ملاقات کردند. بنظر میرسد این سفر بخاطر دریافت موشک و پهپادهای بیشتر از جمهوری اسلامی باشد تا در جنگ روسیه با اوکراین استفاه شود. آقای پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه ۱۹ آبان در نشست خبری خود، با اشاره به ارسال تسلیحات از ایران به روسیه گفت «البته مردم اوکراین این را به عنوان یک تهدید عمیق می‌شناسند. آنان کسانی هستند که هر روز با این تهدید روبرو می‌شوند (۳)». پرایس افزوده است «رابطه ایران و روسیه رابطه ‌ای است که پیامدهایی خواهد داشت و می‌تواند پیامدهایی فراتر از هر کشور واحدی داشته باشد».

شبکهٔ بریتانیایی اسکای‌ نیوز نیز گزارش داده روسیه در ازای دریافت نخستین محموله پهپادهای انتحاری از ایران، «۱۴۰ میلیون یورو پول نقد و مجموعه‌ ای از تسلیحات پیشرفتهٔ آمریکایی و بریتانیایی را که برای اوکراین ارسال شده و به دست روسیه افتاده بود، به ایران تحویل داده است. لازم به توضیح است که جمهوری اسلامی ایران در مهندسی معکوس تجربیات بسیار خوبی دارد، و احتمال بازسازی تسلیحات بیشرفته آمریکایی و بریتانیانی با نامهای جدید در ایران وجود دارد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره همکاری‌های تسلیحاتی مسکو و تهران تاکید کرد: «ما به اجرای قوی تمام تحریم‌ های آمریکا در مورد تجارت تسلیحات روسیه و ایران ادامه خواهیم داد».

علارغم تهدید و ترفندهای رژیم برای سرکوب خیزش انقلابی مردم، اعتراضات کماکان ادامه دارد. در سالگرد کشتار ۱۳۹۸ برای گرامیداشت جان باختگان، بسیاری از کسبه و بازاریان در بسیاری از شهرهای کشور از جمله گناوه،‌ بندرعباس، اراک، گرمسار، یزد، اهواز، کارکنان ذوب آهن اصفهان، تبریز، شیراز، پاوه، بجنورد، ساری، رشت، اشنویه، جوانرود، سقز، مهاباد، بوکان، سنندج، دیواندره، مریوان، بانه و کامیاران و دیگر شهرها دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند. حرکت اعتراضی و اعتصابی دانشجویان در اکثر دانشگاه های کشور کماکان ادامه دارد.

در حمایت و پشتیبانی از حرکت انقلامی جوانان کشور، دوستان سیاسی بنده چشم انداز این حرکت را مورد بررسی قرار داده اند که خلاصه آن چنین است «جوانان کشور به میدان آمده اند تا از رژیم جنایتکار اسلامی عبور کنند. آنها به اعتراضات خود ادامه میدهند، اما چشم انداز حرکت انقلابی آنان در ایران چگونه خواهد بود؟ آیا هنگام آن فرا نرسیده که سیاستمداران و فرهیختگان سیاسی داخل و خارج از کشور به خود آیند و یک نیروی آلترناتيو اثر گذار بوجود بیاورند تا این مبارزه و فداكاري را مديريت كنند تا به سرانجام مطلوبي برسد؟ و اگر آلترناتيوي شكل نگيرد، آيا نتيجه آن فرسودگي و سرخوردگي جامعه نخواهد بود؟ رهبران ميداني و سازمان دهندگان اعتراضات محله محور كارشان درخشان است اما به تنهايي آلترناتيو ساز نيستند. پس چه بايد كرد؟ اين پرسش نه تنها بين نيروهاي اپوزيسيون بلكه در لايه هايي از حكومت نيز بيش از پيش مطرح مي شود. تحليل عباس عبدي در روزنامه اعتماد كه ديروز منتشر شده چگونگی ايجاد يك آلترناتيو درون حكومتي را براي جلب اعتماد مردم و مديريت بحران مطرح مي كند. آیا نيروهاي اپوزيسيون دموكرات در داخل و خارج نبايد از فرصت هاي موجود استفاده نمایند؟»

نظر دوستان برای ایجاد الترنانیو بسیار قابل تأمل است. امیدواریم فرهیختگان سیاسی موضوع ایجاد آلترناتیو اثرگذار را مورد توجه عاجل قرار دهند و تا حرکت مردم درایران ادامه دارد الترناتیو رژیم را به مردم ایران و جهان دمکراتیک و آزاد ارایه دهند. تا این الترناتیو و بدیل رژیم اسلامی شکل نگیرد، کشورهای دمکراتیک و آزاد تنها به محکومیت اقدامات سرکوبگرانه رژیم بسنده خواهند کرد. مردم ایران به حمایت جهان نیاز دارد تا بدیل جمهوری اسلامی را بطور عملی مورد ارزیابی قرار دهند، تا اطمینان حاصل کنند رژیم اسلامی رفتنی است و بخاطر حفظ منافع خود در ایران با رژیم اسلامی قطع رابطه نموده و به حمایت مردم از طریق نیروی الترناتیو بپردازند.

مردم ایران پیروز خواهند شد

ناخدا محمد فار سی

۱۶ نوامبر ۲۰۲۲

1 – https://www.radiofarda.com/a/head-judiciary-iran-threat-protesters/32125552.html

2 – https://www.radiofarda.com/a/the-construction-of-a-new-missile-by-iran/32123848.html

3 – https://www.radiofarda.com/a/iran-russia-ned-price/32125369.html