Health

تحلیلی بر رزمایش دریایی در دریای سرخ (جنگ در سایه) – نیروهای نظامی آمریکا خاورمیانه را ترک نخواهند کرد! - ناخدا محمد فارسی

اسرائیل، امارات متحده عربی، بحرین، و آمریکا رزمایش بزرگی در دریای سرخ  انجام دادند که گفته شده برای آمادگی مقابله با تجاوز ایران در منطقه برگزار میگردد. برابر با شبکه خبررسانی تراک پرشیا (۱) یک مقام ارشد نیروی دریایی اسرائیل گفته است ناوهای اسرائیل، آمریکا، امارات متحده عربی و بحرین در واکنش به حضور و تجاوز ایران در آب های خاورمیانه، رزمایش مشترکی را آغاز کرده اند. این افسر که نخواسته نامش فاش شود میگوید اسرائیل باید تا حد امکان نفوذ ایران در منطقه را از مرز ها و منافع اسرائیل دور نگهدارد. این افسر ارشد شامگاه پنجشنبه به خبرنگاران گفته است «برای این کار باید مشارکت هایمان را تنگ تر کنیم.»

 

از ماه فوریه سال ۲۰۲۱ تا کنون، ایران و اسرائیل به آنچه تحلیلگران انرا «جنگ در سایه» دریایی نامیده اند متهم شده اند. تحلیل گران حمله تروریستی به کشتی های نفتی-تجارتی مرتبط به هر دو کشور در آب های خلیج فارس و دریای عمان را نتیجه این «جنگ در سایه» میدانند .لازم به توضیح است که رژیم اسلامی ایران پس از توقف جنگ با عراق،  مستقیماً وارد درگیری با هیچیک کشوری نبوده و اقدامات تروریستی رژیم توسط شبه نظامیان نیابتی جیره خوارش در منطقه انجام میشود. اما در دریا عملیات ایزایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران رژیم انجام شده است.

 

فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در خاور میانه (سنتکو) نیز روز پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ خبر داد که رزمایش آماده شدن برای اتخاذ تاکتیک های جستجو و ورود به کشتی های مشکوک در دریای سرخ انجام میشود. در این راستا آدمیرال براد کوپر فرمانده ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس گفته است، این بسیار جالب توجه و مهم است که نیروی دریایی آمریکا با نیروهای محلی رزمایش دارند تا آمادگی بهتری برای مقابله با اقدامات تروریستی دریایی داشته باشند. افسر اسرائیلی هم اضافه کرده است این رزمایش در سطح بسیار پایین عملیات دریایی انجام میشود و شامل پرتاب موشک نیست و همچنین در این رزمایش از زیردریایی هم استفاده نمی شود.

 

قابل توجه است که این اولین رزمایش دریایی اسرائیل با ناوگان پنجم آمریکا در خاورمیانه است. مهم آنکه تنها مدت یک سال از هنگام تعهد پیمان ابراهیم میگذرد که اسرائیل با کشورهای امارات عربی و بحرین روابط دیپلوماتیک برقرار کرد. بنابراین رزمایش دریایی با این کشورها با همراهی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه قابل تأمل است. به احتمال قوی این آخرین رزمایش هم نخواهد بود و ادامه خواهد یافت. آدمیرال کوپر اضافه کرده است که این تمرینات و رزمایش ها برای برقراری امنیت دریایی در آبهای خاورمیانه ضروری است، زیرا رژیم ایران با استفاده از شبه نظامیان نیابتی خود شناورهایی در دهانه باب المندب مستقر کرده که میتواند برای تردد کشتی رانی در دریای سرخ و ورود و خروج از دهانه باب المندب درد سر بوجود بیاورند. در این رزمایش تفنگداران ناوگان پنجم آمریکا نیز شرکت دارند.

 

از طرفی یکی از فرماندهان ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه سرتیپ گریگوری گیلوت، روز شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰، در مصاحبه ای با خبرنگاران اظهار داشت که آمریکا علارغم افزایش حضور خود در آبهای جنوبی دریای چین، حضور  نظامی خود در خاورمیانه را حفظ خواهد کرد. خبر این مصاحبه در رسانه اینترنتی اسوشیدپرس نیز درج گردیده است (۲). وی اظهار داشته که پس از خروج از افغانستان نیروهای آمریکا در خاورمیانه ممکن است قدری تعدیل داده شود ولی نیروی هوایی آمریکا یک پایگاه بزرگ در نزدیکی قطر دارد که باتقویت آن میتواند عملیات در افغانستان، عراق و سوریه را به آسانی پوشش دهد. سرتیپ گیلوت اضافه کرده است که هیچگونه سناریوی نظامی در خاورمیانه وجود نخواهد داشت که آمریکا نخواهد در آن شرکت داشته باشد. و بزبانی دیگر فرمانده نیروی هوایی، دریایی و تکاوران (تفنگداران) مرتبط با این نیروها در خاورمیانه باقی خواهند ماند، و سناریویی که آمریکا میخواهد از خاورمیانه خارج شود را منتفی میداند.

 

لازم به توضیح است که بعلت اشتباهات پی در پی رئیس جمهور آمریکا در امور مربوط به سیاست خارجه وی در جهان، محبوبیت وی در آمریکا به زیر ۳۰ در صد سقوط کرده است، داده های مورد نظر پیرامون سقوط محبوبیت آقای بایدن در رسانه اینترنتی واشنگن پست بازتاب داده شده است. بررسی های مختلفی که انجام شده بیانگر آنست که حزب دمکرات آمریکا به نحوه اداره کشور توسط آقای جو بایدن رضایت ندارد، زیرا در حال حاضر حزب دمکرات قابلیت و رقابت انتخاب شدن را از دست داده است. داده های متفاوت نشان میدهد که حزب دمکرات آمریکا در انتخابات آینده  پیروز نخواهد بود. بنابراین آقای بایدن مجبور است بنحوی جبران مافات کند، و اشتباهات خود را  بنحوی جبران نماید. اخذ تصمیم تغییر سیاست خارجه برای باقی ماندن نظامیان آمریکا در خاور میانه میتواند یکی از آن راهکارهای دولت آقای بایدن باشد. سرتیپ گیلوت با شرکت در کنفرانس بین المللی و شرکت در نمایشگاه دفاعی دبی نیز اظهار داشته همکاری با کشور های منطقه کلید اصلی حضور درخاورمیانه است تا بتوان همیشه یک قدم از حریف (دشمن) جلوتر باشد.

 

نمایشگاه بین الملل دفاعی دبی که سرتیپ گیلوت از آن بازدید کرده است نیز قابل تأمل است، زیرا اینگونه بنظر میرسد روسیه و آمریکا قدرت هوایی خود را با ارایه جنگنده های جدید مانند سوخوی اس یو- ۷۵ روسی  و جنگنده های اف-۳۵ آمریکایی به نمایش بگذارند.

 

علارغم ادعا ها و اعمال سیاست های خارجی متفاوت، تنها مؤلفه قابل قبول برای کشورهای پیشرفته شرق و غرب تأمین منافع و امنیت کشورهای خود است. رفاه مردم کشورهای پیشرفته در صدر سیاست های داخلی و خارجی آنها قرار دارد، زیرا سیاستمداران احزاب مختلف برای انتخاب شدن به رأی مردم نیاز دارند. رئیس جمهور بایدن هم مجبور است نشان دهد چگونه منافع آمریکائیان را در داخل و خارج از آمریکا تأمین خواهند کرد تا بتواند محبوبیت حزب دمکرات را از سقوط آزاد نجات دهد. روسیه و چین هم بدنبال منافع ملت های خود هستند. لازم به یادآوری است، هیچیک از این کشور ها هرگز بفکر ملت های خاورمیانه نبوده و نخواهند بود۰

 

رژیم اسلامی حاکم بر ایران هم از هنگام بُروز انقلاب اسلامی سیاست جهانی کردن اسلام شیعی را سر لوحه برنامه های خود قرار داد. منافع مردم ایران نه تنها در صدر دستور کار رژیم قرار ندارد بلکه در انتهای لیست الویت ها واقع اند. برای رژیم امت مهم است و نه ملت. رژیم اسلامی هدف جهانی کردن اسلام شیعی را در سر می پروراند و آن توسط شبه نظامیان نیابتی در کشورهای همسایه باجرا گذاشته شده است  و مردم ایران بهای سنگینی برای این اهداف واهی پرداخته و می پردازند. هم اکنون بیش از ۶۰ در صد از مردم ایران زیر خط فقر زندگی میکنند. از طرفی رژیم اسلامی تصور میکند اگر به بمب اتمی دست یابد بهتر میتواند به هدف جهانی کردن اسلام شیعی برسد. البته این توهمی نا بخردانه و غلطی بوده و هست. تنها لازم است به کشورهای کره شمالی و پاکستان نگاه کنند، که با وجود داشتن بمب اتم مردمانشان زندگی فلاکت باری دارند. بخصوص مردم کره شمالی که اکثریت مردم در فقر مطلق زندگی میکنند.

 

نتیجه اینکه ملت ها بخصوص ملت های خاورمیانه باید سرنوشت خود را خود بدست بگیرند. جهان پیشرفته شرق و غرب هرگز بفکر ملت های ما نبوده و نخواهند بود. نیروهای مسلح آمریکا برای حفظ منافع خود در خاورمیانه باقی خواهد ماند، امروز نیروهای مسلح اسرائیل نیز به این معادله افزوده گردیده اند.

 

ناخدا محمد فارسی

۱۵ نوامبر ۲۰۲۱

https://www.trackpersia.com/israel-uae-bahrain-us-hold-major-red-sea-drill-to-counter-irans-aggression/ (۱)

https://apnews.com/article/afghanistan-donald-trump-united-arab-emirates-israel-

dubai-78bd51cd271be7242bbc3a3ee6d0a231-

 

پیام  نظامیان ارتش ملی ایران به مردم زلزله زده استان هرمزگان

 زلزله ای با قدرت ۶.۴ درجه ریشتر روز یکشنبه ۲۳  آبان ۱۴۰۰ در استان هرمزگان، در مناطق مسکونی کم جمعیت، در روستای گیشان غربی از توابع شهر فین رخ داد. پس زلزله های بیشماری هم رخ داد و لی خوشبختانه شمار تلفات و خرابی ها بسیار کم گزارش گردیده . سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دکتر فاطمه نوروزیان گفته است براثر  این زمین لرزه یک نفر در هرمزگان جان باخت و ۹۸ تن مصدوم شدند  (۱).

 

نطامیان ارتش ملی ایران هشدار میدهند که مردم ایران و بخصوص زلزله زدگان باید مراقب باشند زیرا برابر با گزارشات منتشر شده سپاهیان و بسیجیان بدون هرگونه همآهنگی، و بدون درخواست ستاد بحران هرمزگان، به منطقه هجوم برده اند تا با عنوان کمک و حمایت از زلزله زدگان باقیمانده ثروت مردم زلزله زده را به چپاول ببرند. تجربه گذشته نشان میدهد که سپاهیان و بسیجیان جنایتکار تنها برای منافع خود، بدون درخواست دولت، ورود میکنند تا از فقر و بیچارگی و سردرگمی مردم ستمدیده سوء استفاده کرده و باقی مانده ثروت و اعانات مردم  را غارت کنند. بعنوان مثال یادآور میشویم این جنایتکاران در هنگام سیلاب های استان لرستان و خوزستان در فروردین ۱۳۹۸ نه تنها به مردم ستمدیده کمکی نکردند بلکه به ناموس آنان نیز تجاوز کردند. و وقتی مردم معترض شدند، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شبه نظامیان جیره خوار نظام در عراق را وارد ایران کرد که جلوی اعتراضات مردم را بگیرند. فاجعه ای که سپاهیان ببار آوردند  بحدی جنایتکارانه بود که رهبر نظام مجبور شد به ارتش ملی ایران دستور دهد به یاری مردم سیل زده بروند. در این راستا نظامیان ارتش ملی ایران برابر با وظیفه ملی خود با هدایت دریادار حبیب الله سیاری به منطقه رفتند و به مردم ستمدیده کمک کرده و از آنان درمقابل سپاه و شبه نظامیان سپاه قدس وارداتی از عراق حمایت نمودند.

 

پیرو وقوع زلزله هرمزگان رئیس جمهور ابراهیم رئیسی با صدور دستوری از تمام دستگاه‌های مسئول استان هرمزگان و همچنین در صورت نیاز استان‌های مجاور و نیز وزارتخانه‌های مسئول خواسته در اسرع وقت و با اولویت امدادرسانی کرده و رسیدگی به وضعیت منطقه را پیگیری کنند. همزمان با صدور دستور رئیسی سپاهیان و بسیجیان به منطقه سرازیر شدند. این جنابتکاران برای مردم زلزله زده کاری انجام نخواهند داد. صانحه زلزله بم در سال ۱۳۸۳ و خرابی های آن هنوز هم مرمت نشده است که نمونه بارزی از جنایات سپاه پاسداران و بسیجیان مزدور  رژیم است. هنگام زلزله بم سازمان های بین المللی و مردم ایران کمک های فراوانی برای مردم ستمدیده بم ارسال کردند. در آن هنگام خبر گزاری ها خبر دادندکه اعاناتی که توسط مردم جهان و بخصوص ایرانیان مقیم خارج از کشور  برای هموطنان ستمدیده بم ارسال شد را سپاهیان دزدیدند و وسایل ارسالی شامل لباس، پتو و چادر و غیره را در بازار سیاه بفروش رسانیدند۰

 

نظامیان ارتش ملی ایران از مردم ستمدیده استان هرمزگان تقاضا دارند سپاهیان و بسیجیان را به منطقه خود راه ندهند و از دولت حاکم بخواهند که تنها نظامیان ارتش ملی ایران برای کمک، حمایت و همکاری با ستاد بحران استان به منطقه اعزام شوند تا با برقرای امنیت دولت و مردم بتوانند به هموطنان ستمدیده خود کمک رسانی کنند۰

 

نظر به اینکه این زلزله به بندرعباس نزدیک بوده، گفته شده دریادار پاسدار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه ، ماشین آلات مهندسی به مناطق زلزله ارسال داشته است. سوال  اینست که نیروی دریایی سپاه چگونه ماشین آلاتی مهندسی دارد که به محل حادثه ارسال کند؟ این خود قابل پرسش و تأمل است. در حالیکه اینگونه تجهیزات و ماشین آلات جزئی از تجهیزات مهندسی نیروی زمینی ارتش است. اینگونه وظایف اصولاً به قسمت مهندسی نیروی زمینی ارتش واگذار میشود. میتوان گمانه زد تنگسیری هم با سرعت خودش را به منطقه رسانیده تا از دیگر سپاهیان جنایتکار در چپاول مردم آسیب دیده عقب نماند.

 

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی هم اعلام داشته  ایجاد آرامش و تامین امنیت برای مردم زلزله زده به گونه ای برقرار شده که هموطنان عزیز هیچ دغدغه‌ای از این نظر نداشته باشند. مردم ایران به این رژیم فاسد جنایتکار اعتمادی ندارند و نمیتواند اینگونه قولها را باور داشته باشد. سخنگوی ناجا در مصاحبه ای در باره اعتماد مردم و همکاری آنان با گروه‌های امدادی و پلیس سخن راننده است، که بیانگر عدم اعتماد مردم به رژیم را نشان میدهد. مردم ستمدیده ایران به سخنان سران ، پاسدار و نیروی انتظامی رژیم گوش نمیدهند زیرا تجربه ۴۲ ساله به آنها آموخته است که مسئولان رژیم قابل اعتماد نیستند. از طرفی بیش از ۶۰ در صد از مردم ایران زیر خط فقر زندگی میکنند. چگونه میتوان از مردمی که فرزندانش سر گرسنه بر بالین میگذارد تقاضای کمک کرد؟ لازم است یاداور شد، همین مردم فقیر اگر اطمینان داشته باشند که همیاری آنها بدست مردم ستمدیده میرسد، علارغم محدودیت ها و مشگلات  معیشتی خانواده خود باز هم همیاری میکنند. اماّ باعث تأسف است که مدت بیش از ۴۰ سال است که رژیم به مردم ایران دروغ گفته، ثروت آنان را چپاول کرده، بنابراین مردم نمیتوانند به این رژیم دروغگو و چپاولگر اعتمادی داشته باشد!

 

بنظر میرسد که فرمانده نیروی انتظامی بیشتر نگران شورش مردم است تا کمک به زلزله زدگان،‌ وی با بیان اینکه تمام یگان های امدادی و عملیاتی نیروی انتظامی در سطح استان در حالت آماده باش کامل هستند، تصریح کرده «افزایش گشت‌های خودرویی، موتوری و پیاده پلیس در سطح شهر و برپایی چادر در مناطقی از شهر برای استقرار زلزله زدگان از دیگر اقدامات پلیس در این حادثه است». معاون اجتماعی نیروی انتظامی نیز با اشاره به اینکه مردم به هشدارهای پلیس توجه کنند، افزوده است «تلاش همه ما این است که برای هیچ یک از مردم اتفاق ناگواری نیفتد لذا مردم با رعایت هشدارهای پلیس و ستاد بحران می توانند همیار ما  و ستاد بحران باشند». ۰

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان مهرداد حسین زاده هم گفته است ۷۰ درصد منازل مسکونی، صد درصد تخریب شده اند. حسین زاده افزوده است بیشترین خسارت‌ها به روستا‌های گیشان غربی، آب شیرین، رودشور، ذورتو پائین و بالا وارد شده است. وی افزوده خانوار‌های آسیب دیده از زمین لرزه اسکان اضطراری داده شده اند و لوازم بهداشتی، گرمایشی و مواد غذایی در اختیارشان قرار گرفته است. این سخنان بظاهر امیدوار کننده است درصورتیکه عملی شود و مردم از امنیت لازم برخوردار باشند. لازم است تأکید شود با وجود سپاهیان و بسیحیان جنایتکار  اقدامات استانی مؤثر نخواهد بود و همان سناریوهای صوانح طبیعی پیشین تکرار خواهد شد.

 

رئیس جمهور رئیسی تنها دستور صادر کرده و مشخص نیست نحوه کمک رسانی باید توسط چه سازمانی مدیریت شود. در صوایح طبیعی چند سال گذشته و بخصوص جلوگیری از سرایت و پخش ویروس کرونا شاهد جنایات سپاه پاسداران رژیم بوده ایم که واکسن های ارسالی از طرف سازمان بهداشت جهانی را دزدیدند، در بازار سیاه ایران فروختند و مقدار زیادی را هم به عراق قاچاق و در عراق به فروش رسانیدند. سپاهیان و بسیجیان این اقدامات جنابتکارانه را در دوران همه صوانح طبیعی در طول مدت حکومت ۴۳ ساله رژیم اسلامی انجام داده اند.

 

برابر با گزارشات رسیده تعدادی از راه های اصلی استان هرمزگان بعلت شکاف زمین براثر زلزله و ریزش سنگ از کوهای مجاور بسته هستند و مسئولین رژیم از مردم خواسته اند ضمن حفظ آرامش و خونسردی و رعایت توصیه های ایمنی، از ترددهای غیرضروری به ویژه در مسیر بزرگراه بندرعباس به حاجی آباد خودداری کنند.

 

نظامیان ارتش ملی ایران،  برابر با اعلام معاون اجرایی و رییس ستاد بحران ارتش سرتیپ محمد محمودی، که تمامی یگان‌های واکنش سریع، امدادی و درمانی ارتش در استان هرمزگان آماده اند تا در صورت نیاز به یاری هموطنان عزیز بروند، از خامنه ای میخواهد هر چه سریعتر به ارتش دستور بدهد تا به یاری مردم زلزله زده استان هرمزگان بشتابند۰

 

ناخدا محمد فارسی

۱۶ نوامبر ۲۰۲۱

 

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/08/24/2608001/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8-%D8%A7