Health

تحلیلی بر اقدامات سپاه پاسداران و بسیج بمنظور سرپوش گذاشتن بر مذاکرات اتمی وین - نا خدا محمد فارسی

 این روزها که رژیم در حال مذاکرات اتمی ظاهرا غیر مستقیم با آمریکا (شیطان بزرگ) است، برای آنکه سرپوش بر ضعف هیئت مذاکره رژیم بگذارند، اقداماتی چه در داخل و چه در خارج از کشور توسط سپاه پاسداران و بسیج انجام گرفته است که قابل بررسی است.

 چند روز قبل، ۱۴ دیماه ۱۴۰۰، سامانه اینترنتی «دنبال کردن اخبار  ایران» (تراک پرشیا) از قول ایران اینترنشال نوشت که انفجار مهیبی در شهرقدس (نام قبلی قلعه حسن خان) در غرب تهران رخ داده که سپاه پاسداران فوراً لاپوشی کرده و گفتند که صدای آزمایش راکت بوده است ! (۱). این خبرگزاری خبرداده ساکین منطقه گفته اند که انفجار بر اثر انفجار سامانه موشکی بوده است و نه راکت. لازم به توضیح است علارغم پروپاگندای سپاه پاسداران که شعار میدهند منافع آمریکا و اسرائیل را در سراسر خاورمیانه هدف قرار خواهند داد، انفجارهای بسیاری در نقاط مختلف کشور گزارش شده است که به حملات موشکی و سایبری اسرائیل  نسبت داده میشود.

 

سپاهیان که بازوی سرکوب رهبر خامنه ای هستند کوشش دارند تمرکز افکار عمومی مردم ایران را از روی مذاکرات اتمی منحرف کنند. در مذاکرات دور هفتم و هشتم که هم اکنون در جریان است مذاکره کنندگان رژیم به ریاست علی باقری که از بستگان نزدیک خامنه ای است با بلند پروازی اعلام کرد که شش دوره مذاکرات در دوران دولت قبلی را قبول ندارند و برای برگشت به میز مذاکرات آمریکا اول باید تمام تحریم های ایران را بردارد وتعهد بدهد باردیگر از برجام خارج نمیشود. اما نه تنها نمایندگان کشورهای مذاکره کننده غربی به باقری خندیدند بلکه نماینده روسیه و چین هم به آقای باقری اعلام داشتند که رژیم باید دست از درخواست های غیرممکن بردارد و شروع مذاکرات برپایه مذاکرات قبلی، پایان دور ششم، را قبول و ادامه یابد زیرا راه دیگری وجود ندارد. از طرفی وضعیت اقتصادی رژیم  ورشکسته است و رژیم بیش از این قادر نیست امکانات معیشتی مردم را تأمین کند. در نتیجه میتوان به یقین تحلیل کرد خامنه ای به باقری دستور داده با ادعای بالا بروید ولی بهر نحوی که بشود به توافقی دست یابید.

 

از طرفی سپاه قدس در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی عملیات ایزایی در عراق را تشدید کردند. در این راستا خبرگزاری العربیه روز ۱۴ دیماه خبرداد به نیروهای ائتلاف آمریکا که در سوریه برعلیه داعش میجنگند، در منطقه دیرالذور با ۸ راکت حمله شده است (۲). در مقابل نیروهای ائتلاف هم خبر داده اند محل پرتاب این راکتها که در شهرک المیادین نزدیک به دیرالذور بوده را با توپخانه هدف قرار داده اند! حمله ای نیز به پایگاه هوایی عین الاسد در غرب عراق توسط شبه نظامیان تحت فرمان سپاه قدس انجام شد. فرمانده آمریکایی ائتلاف در عراق، ژنرال جان دبلیو برنان، این حملات را تأیید کرده است. ژنرال برنان میگوید اقدامات ایزایی شبه نظامیان نیابتی در عراق مزاحمت ایجاد کرده و شکست تروریستهای داعش به تعویق افتاده است. شبه نظامیان «قاسم الجبارین»، جدیدترین گروه تروریستی که توسط سپاه قدس در عراق تشکیل شده مسئولیت این حملات را بعهده گرفته است. «قاسم الجبارین» در بیانیه ای اعلام داشته که تعدادی از این راکت ها را از روی یک خودرو در باستانیه، ۲۵ کیلومتری غرب منطقه هیت از استان الانبار پرتاب کرده اند. جالب توجه است تمام این راکت ها در فاصله ۲ کیلومتری هدف در زمینهای اطراف پایگاه ها به زمین اصابت کرده است! نخست وزیر عراق این حملات را محکوم و بر خلاف استقلال و حاکمیت کشور عراق اعلام داشته و گفت این اقدامات سیستم امنیتی کشور عراق را تحت الشعاع قرارداده و از این پس نیروهای امنیتی عراق در تمام پایگاه هائی که نیروهای ائتلاف در آنها استقرار دارند مستقر خواهند شد.

 

افزون براین حملات رئیسی و رئیس سپاه قدس سردار قاآنی در سخنرانی ها پیرامون کشته شدن قاسم سلیمانی گفته اند از مسئولین قتل سلیمانی در هر کجا که باشد انتقام خواهند گرفت. رئیسی گفته است که رئیس جمهور وقت امریکا دونالد ترامپ و وزیر امورخارجه اش مایک پمپئو باید محاکمه شوند، درغیر اینصورت مورد غضب الهی واقع خواهند شد که منظور ایشان اقدام تروریستی و ترور آنان است. وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای در تلویزیون فاکس نیوز در روز ۱۴ دیماه به این تهدید ها واکنش نشان داد و گفت رژیم اسلامی بزرگترین پشتیبان تروریسم جهانی است، و نباید این تهدید ها نادیده گرفته شود. وی گفت تهدید سران تروریستی مانند رئیسی و قاآنی که بزرگترین شبکه تروریستی جهانی را هدایت میکنند، باید جدی گرفت. پمپئو افزوده است که حفاظت از جان آنها از مسئولیت ها رئیس جمهور بایدن و دولت او میباشد.

 

پمپئو اخطار میکند که اگر به زمان حذف قاسم سلیمانی و المهندس رهبر حشدالشعبی برگردیم هیچ تغییری در تصمیم رئیس جمهور ترامپ نخواهد بود. رژیم ایران در حال جنگ با آمریکا بوده و مرتب اعلام کرده منافع آمریکا را در سراسر جهان نابود خواهد کرد. پمپئو میگوید مماشات و ضعف دولت بایدن در مذاکرات برجام در وین منافع آمریکا در جهان را به مخاطره میاندازد. و مماشات و توافق با رژیم اسلامی را بدترین اقدام در تاریخ شمرده است.

از طرفی رژیم با صرف هزینه بسیاراقدام به بر پائی تندیس قاسم سلیمانی در بسیاری  از نقاط ایران و در بعضی از کشورهای خاورمیانه مانند لبنان و سوریه و عراق  کرده است که مورد تنفر و اعتراض مردم ایران و خاورمیانه بوده است. در این راستا خبرگزاری گویا نیوز خبر داده روز چهارشنبه ۱۵ دیماه تندیس قاسم سلیمانی را صبح در شهر کرد برپا کرده اند و بعد ظهر همان روز توسط مردم شهر کرد به آتش کشیده شده است (۳). به آتش کشیدن تندیس قاسم سلیمانی در یکی از میادین اصلی شهر کرد آنهم درست در روزی که این تندیس برپا شده، یک قدرت نمایی آشکار جوانان مخالف رژیم اسلامی در برابر پروپاگنداهای سرکوبگرانه رژیم است. از طرفی بیانگر اوج خشم و نفرت مردم از نمادهای حکومتی در گوشه و کنار شهرهاست.

 

برابر با رسانه مجازی رویترز، از دیگر اقدامات مسخره رژیم تحریم ۵۱ آمریکایی در مقابل کشته شدن قاسم سلیمانی و المهندس در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی است (۴). جالب اینکه بیانیه تحریم را بدلیل اعمال تروریستی آمریکا و نقض حقوق بشر اعلام کرده است. البته رژیم مشخص نکرده است کدام حقوق بشری را رژیم یادآور شده است؟ رژیمی که بیش از ۴۳ سال است مردم ایران را به اسارت گرفته، کشته و به زندان افکنده از کدام حقوق بشر صحبت میکند. لیست اشخاص تحریم شده توسط رژیم شامل اشخاص نظامی و سیاسی از جمله دونالد ترامپ، مایک پمپئو، ژنرال مارک میلر رئیس ستاد ارتش وقت آمریکا و رابرت اوبراین مشاور امنیتی قبلی کاخ سفید نیز میباشد.

 

با توجه به این اقدامات مفتضحانه روز ۱۷ دیماه ۱۴۰۰ فرمانده بسیج سردار غلامرضا سلیمانی هم اعلام نموده است که ۱۱۰۰۰ پایگاه بسیج در ۵۰۰۰۰ منطقه مسکونی کشور تا یک سال دیگر، قبل از نوروز ۱۴۰۲،  برقرار و شروع بکار خواهد کرد. سخنان سلیمانی در رسانه مجازی العربیه انتشار داده شده است (۲). این برنامه درصورتیکه اجرایی شود یک پنجم سطح منطقه های مسکونی کشور را پوش خواهد داد. این درحالی است که رژیم مرتب اعلام میدارد که از پشتیبانی مردم ایران برخوردار است. لازم به یادآوری است که بیش از ۹۰ درصد از مردم ایران از رژیم بریده اند و درحال حاضر کمتر شخص معممی قادر است پیاده در خیابانهای شهرهای کشور با لباس اخوندی رفت و آمد نماید و مورد حمله و اهانت مردم قرار نگیرد. این نیست مگر اوج بیزاری و خشم مردم نسبت به رژیم و حکومت اخوندی.

 

ناخدا محمد فارسی

۱۰ ژانویه ۲۰۲۲

 

https://www.trackpersia.com/loud-explosion-terrifies-people-near-tehran-as-irgc-refers-to-rocket-test/ (۱)

https://english.alarabiya.net/News/middle-east/2022/01/05/US-coalition-against-ISIS-says-Iran-backed-groups-hit-Syrian-base-in-latest-attack (۲)

https://www.reuters.com/world/middle-east/ (۳)

https://news.gooya.com/2022/01/post-60170.php (۴)