Health

تارنمای روایت‌های پرستو فروهر

این تارنما گزیده‌ای‌ست از کارهای نوشتاری و شنیداری‌ام در چهاربخش 

 پادکست‌ها پاره‌های کتاب «بخوان به نام ایران» هستند که به همت نشر آسو به‌مرور منتشر می‌شوند. این کتاب را نخست در سال ۱۳۹۰ با یاری نشر فروغ منتشر کردم. در نسخه‌ی شنیداریْ متن را بازبینی کرده‌ام، چیزهایی به آن افزوده‌ام و چیزهایی از آن کاسته‌ام.

 
تا کنون فصل اول کتاب و چهار پاره از فصل دوم آن منتشر شده‌ است. در تارنمای نشر آسو و نیز در ساوندکلاود و کست‌باکس آن هر پاره را می‌شود گوش داد.
هر پاره نیز صفحه‌ای در تارنمای روایت‌های پرستو فروهر دارد با عکس‌ها و روایت‌های مربوط به آن و لینک پادکست. امیدوارم که همراهی تصاویر و اسناد و یادگارها موقعیت‌های تاریخی را ملموس‌تر کنند. یادداشت‌ها گزیده‌ای از متن‌هایی هستند که در این سال‌ها  برای  پیشبرد دادخواهی و پافشاری بر حق یادآوری نوشته‌ام. هرچند همه‌ی متن‌ها به هنگام خود در رسانه‌ها منتشر شده‌اند، اما اینجا یک‌جا جمع آمده‌اند تا قدم‌های این راه رفته را نشان دهند:
 


گفتگوها را نیز بر اساس همین دو محور دادخواهی و یادآوری دست‌چین کرده‌ام:
 


نامه‌ها سه بخش دارند که یکی از آنها ــ که خطاب به مقام‌های رسمی‌ست ــ هنوز راه‌اندازی نشده‌ است.
بخش دیگر نامه‌نگاری با دوست جوانی‌ست به نام آیدین. در یک برهه‌ی زمانی دوساله از بهار ۹۲ تا زمستان۹۳ با او مکاتبه کردم و این مکاتبات در سال ۹۵ در بخش کتاب زمانه با نام «ما و آنها» منتشر شد:
 


سومین مجموعهْ نامه‌نگاری من و سوسن شریعتی‌ست گِرد مبحث‌هایی چون حافظه، سوگواری و چالش تبیین موقعیت خویش. این نامه‌ها را میان سال‌های ۹۳ تا ۹۶ نوشته‌ایم و اینجا برای نخستین بار منتشر می‌شوند. سخت کنجکاو و مشتاق بازخوردهای خوانندگان هستم. 
 


امیدوارم این روایت‌ها مورد توجه شما قرار گیرد و از همراهی‌تان در بازپخش آنها پیشاپیش سپاسگزارم.


با امید به روزهای بهتر،
پرستو فروهر