Health

بیانیه جهه ملی ایران خارج از کشور - ایران اتمی چه منافعی برای مردم ایران خواهد داشت؟

هموطنان – رژیم اسلامی پس از شکست جنگ ایران و عراق و هزینه بسیاربالای انسانی و مالی آن، تصمیم استراتژیک گرفت که برای صدور انقلاب اسلامی به کشورهای خاورمیانه و بعبارتی دیگر برقراری امپراتوری اسلام شیعی به بمب اتمی نیاز دارد. رژیم تصور میکند با اتمی شدن هژمونی آن در خاورمیانه تثبیت و بقاء رژیم برای همیشه تأمین خواهد شد.
 
برای رسیدن به این هدف استراتژیک، رژیم شروع به غنی سازی اورانیوم کرد. این اقدام پنهانی تا سال ۱۳۷۴ ادامه یافت تا سازمان انرژی اتمی بین الملل از قصد رژیم باخبر و پرونده اتمی رژیم به سازمان ملل ارجاع، و تحریم های سنگینی برعلیه رژیم ایران از طریق شورای امنیت سازمان ملل برقرارشد. مذاکرات اتمی ایران بمدت ۱۲ سال ادامه داشت تا بلاخره در سال ۱۳۹۴ مذاکرات به تعهدنامه اتمی برجام منتهی شد. اما بعلت اهداف استراتژیک، علارغم استقرار بازرسان انرژی اتمی و نصب سیستم های مانیتور غنی سازی، رژیم با تزویر و نیرنگ، و شعار «انرژی اتمی حق مسلم ماست» به غنی سازی اورانیوم با غلظت بالا ادامه داد؛ از جمله به غنی سازی ۵، ۲۰، ۶۰، در صدی و غنی سازی فلزی.
 
هموطنان، مشخص است که انرژی اتمی حق ملت و کشور ایران است و کسی با آن منازعه ای ندارد. اکنون ایران از نیروگاه اتمی بوشهر بهرمند است و میتواند ده ها نیروگاه اتمی دیگر نیز تأسیس کند، در صورتیکه برابر با قوانین بین المللی اتمی و بدون ریا و تزویر باشد. عنی سازی اورانیوم با غلظت ۹۰ درصد و فلزی برای تولید سلاح اتمی است. اینگونه ریاکاری رژیم از دیدگاه سازمان انرژی اتمی بین الملل پوشیده نیست.
 
افزون بر برنامه استراتژیک اتمی، رژیم برای برقراری هژمونی در منطقه خاورمیانه، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، سپاه قدس، را تقویت و با هزینه میلیاردها دلار، از سفره مردم ایران برداشته و برای تأمین و نگاه داشتن شبه نظامیان تروریستی که توسط سپاه قدس تشکیل شده هزینه کرده و این پروسه ادامه دارد. با ادامه پروسه غنی سازی خارج از توافق برجام، تحریمهای کمرشکن اقتصادی برعلیه ایران برقرار و ادامه یافته و کشور ایران به انزوای کامل سیاسی در جهان کشانده شده است.
 
اکنون رژیم تلاش دارد برای جلوگیری از ورشکستگی کامل اقتصادی به تعهدات برجام برگردد تا شاید مقداری از تحریمها برداشته شود. به کشورهای روسیه و چین امتیاز میدهد تا رژیم را در مذاکرات اتمی یاری دهند. در این راستا رژیم به معاهده قزاقستان و از دست رفتن منابع سرزمینی کشور ایران در دریای خزر تن داد و در مذاکرات صلح ارمنستان و جمهوری آذربایجان به بازی گرفته نشد و مرز زمینی ایران با ارمنستان با ایجاد کریدور تجارتی بین ترکیه و جمهوری آذربایجان از دست رفت.

هموطنان – ستیزه جویی با امریکا و اسراییل در طول ۴۳ سال چه نفعی برای ملت ایران داشته است. مگر ایران با این کشورها همرز است تا خطری ما را تهدید کند. علارغم پروپاگنداها و هزینه چندین میلیارد دلاری، و حضور سپاه قدس در مرز اسرائیل رژیم نتوانسته در طول ۴۳ سال حتی یک فشنگ به طرف اسراییل شلیک کند؟ اگر نگاهی به سرفصل های بودجه پیشنهادی دولت رئیسی به مجلس داشته باشیم متوجه میشویم که رژیم لااقل ۴۰ در صد از بودجه کشور را برای تبلیغات اسلامی،‌ سازمان اوقاف، مرکز خدمات حوزه های علمیه، جامعه المصطفی، شورای عالی علمیه و غیره اختصاس داده است. درحالی که بیش از ۶۰ درصد از مردم ایران، کارگران، معلمان، کارمندان حتی قادر به تأمین غذای روزانه خانواده خود نیستند.
 
رژیم تصور میکند با ایجاد آشوب در منطقه و بی ثبات کردن کشورهای منطقه خاورمیانه با بکارگیری شبه نظامیان نیابتی، هژمونی رژیم در خاورمیانه حفظ خواهد شد، و اگر اورانیوم غنی سازی شده ۹۰ درصدی به مقدار لازم برای تولید سلاح اتمی داشته باشد، جهان غرب بدلیل منافغ اقتصادی خود در خاورمیانه با رژیم ایران مماشات و در نهایت به اتمی بود کشور ایران عادت خواهد کرد؛ همانگونه که با اتمی بودن پاکستان، کره شمالی و هند عادت کرده است! با توجه به ابعاد دخالت گرانه سیاست خارجی رژیم، شعار محو اسرائیل، تروریسم در منطقه خاورمیانه چنین اجازه ای به رژیم داده نخواهد شد، زیرا اگر فرض بر اتمی شدن ایران باشد، بلافاصله چند کشور منطقه هم برای توازن قوا به سراغ سلاح هسته‌ای خواهند رفت. و نه فقط امنیت منطقه خاورمیانه بلکه کل جهان در خطر رویارویی اتمی قرار خواهد گرفت. اسرائیل با اتمی شدن ایران موجودیت خود را درخطر می بیند و بیکار نخواهد نشست، و در صورتیکه ایران به ساختن بمب اتمی نزدیک شود با احتمال بسیار بالا ً «با» و یا «بدون» کمک آمریکا به تأسیسات اتمی ایران حمله نظامی خواهد کرد.

هموطن – هنگام آن رسیده است که پا به میدان گذاریم و تا دیر نشده خودمان را از شرّ این نظام حکومتی جنایتکار رها کنیم. گذار از رژیم اسلامی وظیفه ملی هر ایرانی وطن دوست است. رژیم از پروسه تولید سلاح اتمی دست بردار نیست و کشور ایران درخطر جنگی خانمان سوز قرارگرفته است. سرمایه های ملی ایران توسط حاکمیت مافیایی چپاول شده، مردم زحمت کش ایران نان شب برای زن و بچه خود ندارد. باید اقدام کنیم، اعتراضات سراسری را ادامه دهیم، کمیته های همیاری محلی و ملی تشکیل دهیم، کارها را خود در دست بگیریم، از این رژیم سفاک اسلامی عبور و کشورمان را نجات دهیم.
30 دسامبر 2021 برابر با 9 دی 140