Health

بیانیه جبهه ملی ایران پیرامون سخنان علی خامنه ای – ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

مردم شریف ایران هوشیار باشید. رژیم جنایتکار اسلامی با خیزش مردم و بخصوص جوانان شهر قهرمان آبادان به وحشت افتاده است، لازم است در کف خیابان باقی ماند و به جنایات ۴۳ ساله نظام اسلامی پایان داد.

سپاهی علی شمخانی، روز سه شنبه ۱۰ خرداد، در مسجد ولی عصر پیرامون کشته شدن بیش از ۴۰ نفر و مجروح شدن بسیاری  از مردم شریف آبادان براثر فروریختن برج متروپل بی شرفتنانه اظهار داشته «خانواده‌های داغدار آبادانی در این حادثه دهشتناک زیر بار دو آوار قرار گرفتند، نخست آوار فرو ریختن ساختمان و دیگری آوار روانی هدایت ‌شده از سوی بازماندگان ورشکسته‌های سیاسی که سال‌ها قبل فاجعه سینما رکس‌ آبادان را ایجاد کردند.» سپاهی شمخانی آتش سوری جنایتکارانه سینما رکس آبادان که در ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ رخ داد را به «سلطنت‌طلب‌ها»، «مجاهدین» و «تجزیه‌ طلب‌ها» نسبت داده درحالی که برابر با شاهدان عینی آتش سوزی سینما رکس توسط انقلابیون بخاطر ایجاد جلو انقلابی انجام و فرمان آن توسط آیت الله خمینی از نجف صادر شد. در آتش ‌سوزی این سینما هنگام نمایش فیلم گوزن‌ها اثر مسعود کیمیایی ۴۲۰ نفر در آتش سوختند. شمخانی با اشراق به این «جنایت علیه بشریت» دروغ میگوید و حرکت مردم به پا خاسته کشور برای عبور از رژیم را «آوار روانی» خوانده است.

شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت نظام یکی از اعضاء مافیای اقتصادی خوزستان است. مافیای اقتصادی خوزستان شامل علی شمخانی، محسن رضایی، محمد رضا مخبر و حسین عبدالباقی است. این باند در اکثر قراردادهای ساختمانی- اقتصادی خوزستان شرکت دارند. شمخانی  با سخنرانی در مسجد ولی عصر میخواهد در پشت شراکت موعود شمخانی، برادرزاده خود با حسین عبدالباقی، مالک برج متروپل، و وصلت خواهر عبدالباقی با خانواده شمخانی مخفی شود. ریختن برج متروپل جنایت است. مهندسین مشاور و دفتر مهندسی استان خوزستان بر ناامن بودن ساخت و ساز این مجموعه هشدار داده بودند، و بدون توجه به قواعد و قوانین ساخت و ساز، مجوز ساختمانی متروپل آبادان را با زد و بند باند خوزستان به حسین عبدالباقی واگزار کردند.

هموطنان: مسئولان رژیم بعوض اعزام نیروهای امداد برای نجات جان مردم، نیروی ویژه انتظامی-امنیتی کشور را به آبادان اعزام نمودند تا معترضین را سرکوب کنند. آیت الله علی خامنه ای با سه روز تأمل و تأخیر به خانواده جان باختگان تسلیت گفت!. درحالیکه اگر یکی از بستگان آخوندی به مرگ طبیعی مرده بود خامنه ای بلافصله تسلیت می گوید. خامنه‌ای، روز شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۱، که در سالروز مرگ خمینی سخن میگفت در باره اعتراضات مردم واکنش نشان داد و منکر هر گونه مخالفت و نارضایتی مردم از حکومت شد. این درحالی است که مردم در بیش از ۱۰۰ شهر ایران شعارهای ساختارشکن برای عبور از رژیم سر داده اند.

خامنه ای انقلاب دزدیده شده ۱۳۵۷ را با انقلاب فرانسه و روسیه مقایسه کرده و اظهار داشته که انقلاب فرانسه و روسیه با شکست روبرو شد زیرا بعد ازچندی مردم همان کسانی را که برعلیه آنها انقلاب کرده بودند را دوباره برگردانده اند. خامنه ای مردم ایران را تهدید کرد که انقلاب اسلامی همانند آن دو انقلاب نیست زیرا مردم در صحنه هستند تا جلو آن را بگیرند. پیام خامنه ای شباهبت زیاد به پیام او در هنگام انتخابات ۱۳۸۸ دارد که فرمان کشت و کشتار مردم را صادر کرد. این جنایتکار میخواهد اقدام جنایتکارانه رژیم در سال ۱۳۸۸ را تکرار کند.

هموطنان: نباید اجازه بدهیم که خامنه ای دوباره با استفاده از مأموران سرکوبگر داخل و خارج از ایران موفق شود و رژیم سرکوبگر وی باقی بماند. خامنه ای هنگامی موفق خواهد شد که مردم صحنه را ترک کنند. ولی خیزش سال ۱۴۰۱ با سال ۱۳۸۸ تفاوت بسیاری دارد. آن هنگام مردم شعار «رأی من کو» میدادند، اما اکنون شعار مرگ بر خامنه ای و رژیم سر داده اند.

در سخنرانی خامنه ای نکاتی مانند ‌«پاکی و پرهیزگاری»، «معنویت و حالات عرفانی»، «شجاعت»، «حکمت و عقلانیت»، «محاسبه گری»، «امید به آینده»، «صداقت»، «وقت شناسی و نظم»، «توکل و اطمینان به وعده الهی» و «اهل مبارزه بودن» دیده میشود. اگر چه خامنه ای این کلمات را در شأن خمینی بیان داشته ولی اگر بخوبی آنها را تجزیه و تحیل کنیم میتوان دید خامنه ای مجدداً فرمان سرکوب مردم را صادر کرده است. وی در سخنان خود ادامه داده قیام برای خدا در همه مراحل «اقامه حق»، «اقامه عدل و قسط» و «ترویج معنویت» جایز است. این جنایتکار برای باقی ماندن نظام اسلامی حکم جهاد بر علیه مردم ایران صادر کرده است.

جبهه ملی ایران خارج از کشور تهدیدها و شرارت های خامنه ای و سرکوب مردم به پاخاسته ایران را بشدت محکوم میکند، و اعلام میدارد تا سرنگونی نظام فاسد اسلامی در کنار مردم شریف ایران باقی خواهد ماند. پیروزی نزدیک است، باید در صحنه باقی بمانیم.

جبهه ملی ایران خارج از کشور

۵ ژوئن ۲۰۲۲

۱۵ خرداد ۱۴۰۱