Health

بیانیه جبهه ملی ایران در خارج از کشور پیرامون تروریست شناختن سپاه پاسداران توسط پارلمان اروپا

طرح تروریست شمردن سپاه پاسداران ابتدا از سوی یک فراکسیون از نمایندگان محافظه کار و اصلاح طلب پارلمان اروپا در نشستی، روز ۲۶ دیماه ۱۴۰۱، در استراسبورگ مطرح و به رای گذارده شد. از ۶۳۸ نماینده حاضر ۵۹۸ رای مثبت، ۹ رای منفی و ۳۱ نماینده رای ممتنع دادند. نتیجه این رأی گیری به روز بعد برای رأی گیری نهایی موکول گردید که مجدداً با اکثریت قاطع به تصویب رسید.

از سوی دیگر همزمان با نشست استراسبورگ، روز ۲۶ دیماه، ایرانیان از سراسر دنیا در شهر استراسبورگ تجمع و برای تصویب قطعنامه به تظاهرات پرداختند. برابر با گزارش پلیس محلی لااقل ۱۲ هزار نفر در این تجمع شرکت داشتند. در تجمع ایرانیان شخصیت هائی مانند خانم روبرتا متسولا رئیس پارلمان اروپا و علیرضا آخوند زاده نماینده ایرانی تبار پارلمان سوئد سخنرانی و پشتبیبانی خود از قطعنامه را اعلام نمودند. سخنرانی خانم متسولا بسیار مثبت بود، ایشان خطاب به مردم معترض ایران بیان داشت «شما در سمت درست تاریخ قرار دارید».

چارلی ویمرز نماینده سوئد در پارلمان اروپا نیز در مصاحبه ای اعلان داشت که اگر این قطعنامه پیشنهادی توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا مورد تصویب قرار گیرد، و سپاه پاسداران در لیست تروریستی اروپایی قرار داده شود هر فرد حقیقی یا حقوقی از هر کشوری که با سپاه پاسداران و زیر مجموعه های آن ارتباط و همکاری نماید مورد تحریم قرار خواهد گرفت.

جبهه ملی ایران در خارج ازکشور تصویب قطعنامه تروریست شمردن سپاه پاسداران توسط پارلمان اروپا را در راه رهایی مردم ایران از زیر سلطه رژیم ولایی مثبت میداند و امیدوار است که شورای وزیران خارجه اروپا شامل ۲۷ کشور که در 3 بهمن نشست دارند این قطعنامه را در دستور کار قرار داده و تصویب کنند،که سپاه پاسداران و زیرمجموعه های آن در لیست تروریسی اروپا قرار گیرد.

جبهه ملی ایران-خارج از کشور

۲۰ ژانویه ۲۰۲۳ برابر با ۳۰ دی ۱۴۰۱