Health

بیانیه جبهه ملی ایران - خارج از کشور

هموطنان: نظام اسلامی در ایران قادر به تأمین منافع ایران حتی جان و مال مردم نیست!

برای رهایی از این رژیم جنابکار تروریست و تروریست پرور درنگ جایز نیست.

 

رژیم اسلامی ایران، در سطح منطقه وجهان با اجرای اعمال تروریستی، ارسال تجهیزات نظامی به گروه های تروریست در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان و حمایت از انان، و نیز قاچاق مواد مخدر، شهرت جهانی یافته است. خامنه ای جنایتکار اداره و مدیریت کشور را بطور کامل در اختیار پوتین قرارداده است. اجازه داده شده مأموران اقتصادی-امنیتی روسیه در تار و پود کشور ایران رخنه کرده و بر اداره کشور ایران تسلط یابند. پوتین به خامنه ای اجازه نمی دهد در سطح بین الملل بدون مشورت با وی تصمیمی بگیرد.

 

تورم و گرانی در کشور بیداد میکند و در راستای حلّ مشکل اقتصادی رژیم قادر نیست راه حلّ مؤثری ارایه دهد. مذاکرات اتمی ایران در وین بدلیل دیکته شدن راهکار از طرف پوتین به حالت تعلیق درآمده است. کشورهای اروپایی و آمریکا کوشش می کنند با رژیم ایران به توافقی برسند، تحریم ها برداشته شود، پولهای بلوکه شده ایران آزاد شود، تا شاید مقداری از فشار معیشتی روی مردم کاهش یابد. امّا، پوتین جنایتکار به خامنه ای اجازه نمیدهد معاهده جدید اتمی برجام را امضا کند. زیرا درآن صورت نفت و گاز ایران به بازار اروپا روانه خواهد شد که میتواند تا حدودی جبران کمبود نفت و گاز اروپا که براثر جنگ روسیه با اوکراین بوجود آمده را جبران کند. این درحالی است که پوتین جلوی صادرات نفت ایران به چین را با صدور نفت روسیه با قیمتی بسیار نازل، نیز گرفته است.

 

از طرفی بدلیل رانتخواری سران رژیم از جمله خامنه ای و بیت امام اداره امور اقتصادی و امنیتی کشور را به چندین گروه مافیایی تقسیم کرده اند. از جمله مافیای اقتصادی خوزستان شامل عضویت سردار محسن رضایی، معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی، سردار علی شمخانی دبیرشورای امنیت ملی در این باند اقتصادی است. علارغم هشدار مهندسین مشاور و دفتر مهندسی استان خوزستان بر ناامن بودن ساخت و ساز مجموعه ساختمانی متروپل آبادان، بدون توجه به قواعد و قوانین ساخت و ساز، مجوز ساختمانی متروپل آبادان را به یکی از اعضاء باند مافیائی خوزستان حسین عبدالباقی واگزار کردند. بقرار اطلاع معاون اول رئیس جمهور محمد مخبر دزفولی نیز عضو همین باند اقتصادی است. بدلیل عدم توجه به نا امن بودن ساختاری مجموعه، ساختمان نیمه تمام فروریخت و برابر با آخرین اطلاعات، تاکنون لااقل ۲۹ نفر جان خود را بر اثر ماندن زیر آوار از دست داده اند، و تعداد مجروحین بسیار بالا است. گفته می‌شود ده‌ها نفر هنوز در زیر آوار مانده اند. نظام جنایتکار بعوض اعزام نیروهای امداد برای نجات جان مردم، نیروی ویژه انتظامی-امنیتی کشور را به آبادان اعزام نموده تا معترضین را سرکوب کنند.

 

هموطنان: ساختار حکومتی رژیم در حال فروپاشی است. دولت منتخب خامنه ای قادر نیست کشور ایران را مدیریت کند و مردم ایران امنیت ندارند. سرهنگ سپاهی خدایی را در روز روشن در جلوی خانه وی در خیابان ژاله  تهران ترور کرده اند و رژیم قادر نیست حتی حفاظت و امنیت یک نظامی که برابر با سخن رهبران رژیم یکی از نظامی های کلیدی رژیم بوده را ایجاد نماید. اگر اشخاص کلیدی رژیم در خانه خود امنیت ندارند و رژیم قادر نیست امنیت جانی آنها را تأمین نماید، هیچیک از مردم ایران امنیت ندارند. در هفته جاری نیز انفجاری در تأسیسات موشکی پارچین تهران رخ داد که برابر با خبرهای رسیده توسط پهپاد مسلح انتحاری کوچکی که از منطقه تهران به پرواز در آمده انجام شده است. هرروزه مردم ایران شاهد اینگونه صوانح امنیتی-تروریستی هستند. مردم امنیت ندارند، و در شهرهای مختلف کشور تظاهرات انجام می دهند و بر علیه بی کفایتی دولت شعار میدهند. اعتراضات مردمی در سراسر کشور رو به افزایش است.

 

در چند هفته گذشته شاهد آن بوده ایم که مردم ایران به پا خاسته اند تا از این رژیم تروریستی عبور کنند، ولی تا کنون مدیریت لازم برای هدایت حرکت موثر و نهایی مردم برای گذار از رژیم شکل نگرفته است. تا هنگامی که سازمان های سیاسی مخالف داخل و خارج از ایران با خلوص نیت و باور برای نجات مردم از کابوس رژیم مافیائی اسلامی، یک اپوزیسیون متحد اثرگذار بوجود نیاورند، صدای مردم ایران بطور مؤثر به مردم کشورهای دمکراتیک و آزاد جهان نخواهد رسید و احتمال  سرکوب مجدد مردم در داخل کشور بسیار بالا است.

 

جبهه ملی ایران خارج از کشور از کارمندان دهک های متوسط و بالای کشور، که هنوز قادر به تأمین نیازهای معیشی خود هستند هشدار میدهد، اگر این وضعیت اقتصادی-امنیتی کشور گسترش یابد مشکلات معیشتی-امنیتی شامل حال آنان نیز خواهد شد. بنابراین تا دیر نشده با مردم به پا خاسته همگام شوید و همانند حرکت سراسری سال ۱۳۵۷ یک پارچه به میدان بیایید. از تمام کارگران، مزد بگیران، رانندگان اتوبوس رانی و کامیون داران و اصناف مختلف کشور، معلمان و کارمندان دولتی تقاضا داریم به صف مردم بپاخاسته به پیوندند. به تمام گروه های سیاسی مخالف رژیم چه در داخل و خارج از ایران هشدار میدهیم تا خیلی دیر نشده متحد شوید و نیروی اپوزیسیون اثر گذار تشکیل دهید، تا همراه با مردم، کشور ایران را از فروپاشی نجات دهیم.

 

پاینده ایران، سرفراز باد مردم دلیر بپاخاسته در سراسر کشور

جبهه ملی ایران خارج از کشور

۸ خرداد ۱۴۰۱

۲۹ ماه می ۲۰۲۲