Health

بیانیه جبهه ملی ایران - خارج از کشور پیرامون مذاکرات اتمی و برگشت به برجام

هموطنان  

با صرف هزینه کمر شکن برنامه اتمی و تحریم ها، اقتصاد ایران در سراشیبی سقوط آزاد قرار دارد، وضعیت زندگی مردم از بد هم بدتر شده. مردم برای امرار معاش دست به هر کاری می زنند، مردم مرزنشین در غرب و شرق ایران برای زنده ماندن  چاره ای جز کولبری و سوخت بری در کردستان و بلوچستان ندارند  و  در این حال  رژیم سفاک با استفاده از سپاه پاسداران سر سپرده سعی دارد مردم ستمدیده  این مناطق را از این تنها ممر معیشی نیز محروم نماید ،بطوریکه  با شلیک مستقیم به این مردم فقیر،  جان آنها را نیز گرفته است.

 این در حالی است که آقای بایدن، در مانیفست انتخاباتی خود اعلان کرد که به برجام برمیگردد! آقای بایدن وزرای کلیدی خود را از سیاستمداران دوران ریاست جمهوری اوباما انتخاب کرد تا پروسه برگشت به برجام را تسهیل نمایند. دولت آقای بایدن از جمله وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن، مشاور امنیت ملی،  جیک سالیوان مسئول میز ایران در وزارت خارجه ، آقای رابرت مالی، خانم لیندا گرینفیلد سفیر آمریکا در سازمان ملل شروع به رایزنی کردند. آقای بلینکن در روز جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ با وزرای خارجه بریتانیا، آلمان و فرانسه ملاقات مجازی برگذار کرد تا راه کاری برای مذاکرات اتمی پیدا کنند. برای نشان دادن حسن نیت در همین روز رئیس جمهور بایدن پشتیانی خود را از ائتلاف عربستان سعودی در جنگ برعلیه حوثی های یمن را متوقف کرد و حوثی های تحت فرمان خامنه ای را از لیست تروریست های جهانی خارج کرد.

 پس از گفتگوی وزرای خارجه سه کشور اروپائی بهمراه روسیه و چین و جمهوری اسلامی در فضای مجازی، نشست حضوری برجام با شرکت رابرت مالی نماینده امریکا ، سید عباس عراقچی از جانب جمهوری اسلامی و انریکه مورا از اتحادیه اروپا، از جمله نمایندگان کشورهای ۴+۱ ، روز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ در وین شروع بکار کرد. نماینده امریکا در هتلی در  مجاورت هتل سایر نماندگان اقامت گزید تا بتواند بطور غیرمستقیم در نشست شرکت کند. برابر با گزارشات منتشر شده در نشست روز سه شنبه ششم اوریل، توافق شده رایزنیها در سطح کارشناسی پیگیری شود . نشست روز سه شنیه تحت نام «کمیسیون مشترک برجام» موفقیت امیز توصیف شده، دو گروه کار شناسی، یکی برای بررسی نحوه لغو تحریم ها و دیگری برای بررسی فعالیتهای هسته ای در ایران انتخاب شدند که بلافاصله اغاز به کار کردند. کمیسیون مشترک تصمیم بر ادامه مذاکرات دارد که لااقل بمدت شش هفته ادامه خواهد یافت.

هموطنان

جمهوری اسلامی یک رژیم دیکتاتوری مذهبی است که براساس ایدئولوژی بنا گردیده است. رژیم در چهل و دو سال گذشته ثابت کرده هرگز به فکر ما مردم ایران نبوده و نخواهد بود، وبا در فقر و ذلت نگهداشتن مردم، اعتراضات آنان را نیز سرکوب نموده است. برنامه اتمی شدن رژیم استراتژیک است و تا دستیابی به بمب اتم رژیم برنامه هسته ای را متوقف نخواهد کرد. رژیم تصور میکند با داشتن بمب اتم میتواند به بقاء ننگین خود در ایران ادامه دهد. بیان رژیم پیرامون صلح آمیز بودن برنامه اتمی دروغ محض است!۰

 جبهه ملی ایران خارج از کشور به ملت عزیز ایران هشدار میدهد، با مذاکرات اتمی طرفهای معاهده برجام با رژیم اسلامی احتمالا مقداری از پولهای بلوکه شده ایران آزاد خواهد شد. ولی حتی درصد کمی هم از پولها آزاد شده برای رفاه و معیشت ما مردم ایران هزینه نخواهد شد. آزاد شدن پولهای بلوکه شده به رژیم اسلامی فرصت میدهد گروه های تروریستی خود در خاورمیانه را تغذیه نماید و به سرکوب مردم ایران ادامه دهد!.

 هموطنان گرامی

تا هنگامی که رژیم اسلامی در ایران به حکومت مستبدانه مذهبی خود ادامه دهد وضعیت ما مردم ایران از این هم که هست بدتر خواهد شد. مردم ایران باید از طریق مقاومت مدنی و ادامه اعتراضات بدون خشونت به منظور بدست آوردن حقوق شهروندی خود و برگشت کشور ایران به دامان جامعه  جهانی  از این رژیم عبور کند.

 پاینده ایران

جبهه ملی ایران – خارج از کشور

13 اوریل 2021 برابر با 24 فروردین 1400