Health

بیانیه جبهه ملی ایران خارج از کشور پیرامون بی کفایتی رژیم در اداره کشور 

در چند روز گذشته ناو خارگ در دریای عمان نزدیک سواحل مکران غرق شد، آتش سوزی در پالایشگاه شهر ری غیر قابل کنترل و پالایشگاه بکلی نابود شد. آیا این سوانح اتفاقی بوده است؟ تصور نمیرود چنین باشد. ناو لجستیکی خارگ از بهترین ناوهای ساخته شده در کارخانه سوآن هانتر بریتانیا بود، این ناو از بهترین سیستم های ایمنی برخوردار بود، بهترین سیستم مبارزه با حریق بر روی آن نصب است. بنابراین اعلام اینکه ناو خارگ براثر آتش سوزی غرق شده بکلی غیر قابل باور است. ناو خارگ دارای سیستم های ایمنی ای است که بمحض اینکه سیستمی از واداری داده های عملیاتی خارج شود مهندسین ناو با خبر میشوند و سیستم اتوماتیک کنترل حریق شروع بکار میکند، تا گروه مبارزه با حریق به محل برسند. بیقین انفجار شدیدی  در ناو رخ داده که سیستم های ایمنی و مبارزه با حریق قادر به کنترل وضعیت نبوده و شوربختانه ناو لجستیکی خارگ که در نوع خود بی نظیر بود غرق شد!
افسران و درجه داران نیروی دریایی ایران با آمورش های لازم تبحر لازم برای نگهداری و کاربردی ناو را دارند. بنابراین بسختی میتوان باور داشت انفجار دیگ بخار باعث آتش سوزی و غرق ناو خارگ شده باشد! میتوان گمانه زد محمولات و تجهیزات غیر معمولی با ناو حمل میکرده اند که باعث انفجار و غرق شدن ناو خارگ شده باشد. یا اینکه عوامل خارجی باعث انفجار گردیده است.
جالب توجه است که حجت‌الاسلام  بهزاد جهانیان مسئول روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، در بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از فاجعه انفجار و غرق شدن ناو خبر میدهد و نه یک متخصص مسئول! وی اظهار داشته که تلفات جانی در این انفجار بوجود نیامده و خدمه و دانش آموزان ناو که در حدود ۴۰۰ نفر بوده اند به ساحل برده شده اند! این درحالی است که تصاویر منتشر شده نشان از آن دارد که این صانحه نمیتواند بدون تلفات جانی باشد!
همچنین آتش سوزی مهیبی که در پالایشگاه شهر ری، موسوم به پالایشگاه شهید تندگویان رخ داد، همراه با آتش سوزی ها و انفجارهای مشکوک دیگری که اخبار برخی از موارد محرمانه نگه داشته شده است، این احتمال را تقویت کرده که گروه های مخفی مخالف رژیم، فعالیت خود را برعلیه رژیم سرکوبگر اسلامی شروع کرده اند و رژیم قادر به کنترل وضعیت و برقراری امنیت برای مردم ایران نیست.
غرق شدن ناو خارگ و انفجار و آتش سوزی گسترده در پالایشگاه شهر ری را میتوان تنها حوادثی ناشی از سهل انگاری و بی کفایتی مسئولان رژیم اسلامی در ایران دانست.
جبهه ملی ایران خارج از کشور بی کفایتی سردمداران رژیم در اداره کشور و عدم وجود امنیت برای مردم و همچنین بهدر دادن سرمایه های ملی توسط رژیم را بشدت محکوم میکند.
 
جبهه ملی ایران خارج از کشور
 
6 ژوئن 2021 برابر با 16 خرداد 1400