Health

بیانیه جبهه ملی ایران-خارج از کشور : فساد مالی وسیع در شرکت فولاد مبارکه

گزارش ۲۰۰ صفحه ای کمیته تحقق و تفحص مجلس شورای اسلامی از عملکرد ۱۰ ساله شرکت فولاد مبارکه در اصفهان که در هفته گذشته منتشر شد،  بیانگر تنها گوشه ای از فساد مالی گسترده این شرکت است.
 
حمید رضا عظیمیان، مدیرعامل سابق شرکت فولاد مبارکه میگوید «اگر پولی به حساب استاندار، امام جمعه و یا فرمانده سپاه واریز شده است برای کمک مومنانه بوده است و این گونه کمک ها در تمام شرکت های دیگر کشور رخ داده و رایج است»!!.
 
اینگونه فساد مالی برای اولین بار اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در بانک های ایران بود که با اظهارات علی خامنه ای که “نباید قضیه را کش داد زیرا عده ای میخواهند توی سر مسئولان بزنند” به بوته فراموشی سپرده شد. اگر چه تا کنون علی خامنه در مورد فساد و دزدیهای فولاد مبارکه اظهار نظری نکرده است، اما بعید نخواهد بود که همان نوع دستور را بار دیگر «اینقدر کشش ندهید» صادر کند!
 
شرکت فولاد مبارکه بزرگترین تولید کننده فولاد در ایران با درآمد بسیار بالایی است و رقم تخلف در این شرکت بیش از ۹۱ هزار میلیارد تومان اعلام شده که با احتساب نرخ کنونی دلار به رقمی  حدود سه میلیارد دلار بالغ خواهد شد. از این مبلغ، رشوه و پرداخت به  دفاتر ائمه جمعه و ستاد اجرایی انها، حوزه علمیه، صدا و سیما، وزارت اطلاعات، فرماندهان سپاه  و مقامات دولتی و ریخت و پاشهای دیگر شرکت در گزارش کمیته تحقیق و تفحص،  به ویژه بین سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ ، مشاهده میشود.
 
در ادامه گزارش امده است که شبکه پیچیده سهام داران این شرکت بزرگ فولاد و شرکتهای تابعه آن بستری برای رانت خواری، پولشوئی، خیانت در امانت و انتقال سود به زیر مجموعه های معاف از مالیات فراهم اورده است. درپایان گزارش کمیته تحقیق آمده است که این شرکت از نظر مدیریتی صد در صد زیر نظر دولت اداره میشود.
 
پس از قرائت گزارش در مجلس شورای اسلامی، رای گیری شد و با ۱۶۸ رای موافق، ۱۶ رای مخالف و ۴ رای ممتنع گزارش برای پیگیری به قوه قضائیه ارسال شده است. بسیار جالب توجه است که رئیس قوه قضائيه کشور اظهار میدارد تاکنون چنین گزارشی را دریافت نکرده است!.
 
جبهه ملی ایران- خارج ازکشور بر این باور است که رژیم جمهوری اسلامی بر پایه فساد بنا گردیده است. از هنگام روی کار آمدن نظام اسلامی، آلودگی به فساد و دزدی در تمام ارگان های دولتی و مدیریتی رژیم برقرار گردیده و کماکان ادامه دارد. اکثر مدیریت های کشور توسط بستگان و یا بطور کلی از خودی و غیرخودی های سران رژیم اداره میشود، و دزدی و فساد در آن نهادینه است.  تا این سیستم حکومتی دینی برقرار است فساد سیستماتیک ادامه خواهد داشت.
 
هموطنان باید به هر ترتیبی و از هرراه ممکن از این نظام اسلامی ولایی گذر کنیم. باید دست در دست یکدیگر ، حکومتی سکولار و دمکرات که به ازادی انتخابات و حقوق شهروندی مساوی برای احاد ملت ایران و تمامیت ارضی کشور استوار است برقرار کنیم.
جبهه ملی ایران-خارج از کشور
24 اوت 2022 برابر با 31 مرداد 1401