Health

بیانیه جبهه ملی ایران - خارج از کشور عوارض و نتایج ورود خامنه ای به جنگ روسیه برای ملت ایران

هموطنان – خامنه ای پبوند یا پیمان تازه ای با روسیه برقرار کرد که بیشتر به قراردادن ایران به مستعمره روسیه شباهت دارد. این سرسپردگی در دراز مدت از نظر ژئوپلیتیکی برای کشور ایران بسیار پرهزینه و خطرناک است. مردم ایران از گذشته های دور تا کنون فراموش نکرده اند که روسیه در مواقع تاریخی قمست هایی از خاک ایران را از بدن مام وطن جدا کرده است. آخرین آن هم منافع سرزمینی دریا خزر بود که سهم مشاء ۵۰ درصدی ایران را بین اقمار پیشین روسیه شوروی از جمله آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان تقسیم کرد. پس از آخرین جنگ ارمنستان و آذربایجان منافع اقتصادی ترانزیتی چندین میلیارد دلاری ایران در مرز ارمنستان با ایجاد کریدور ترانزیت مستقیم بین ترکیه و آذربایجان و از دریا خرز به ترکمنستان از دست رفت. استراتژی کشور روسیه از هنگام فرمانروایی پطر کبیر تا کنون برای دستیابی مستقیم شوری به خلیج فارس پابرجا ماننده و تغییر نکرده است.

ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه روز سه شنبه ۱۹ ماه ژوئیه ۲۰۲۲ برای اولين بار بعد از حمله به کشور اوکراین به کشوری  خارج از اتحاد جماهیر شوروی سابق  برای انجام مذاکراتی به تهران سفر کرد و با علی خامنه ای و ابراهیم رئیسی نشستی داشت. در این اجلاس خامنه ای ضمن تأیید حمله ارتش روسیه به اوکراین، آن را بعنوان یک ابتکار سیاسی-نظامی پوتین اعلام کرد و بمنظور پشتیبانی عملی از دولت روسیه، تصمیم گرفت صدها پهپاد انتحاری و تجسسی ساخت ایران را به روسیه بفرستد تا در جنگ اوکراین مورد استفاده قرار گیرد. این تصمیم تجهیز ارتش روسیه به سلاح رزمی و احتمال شرکت  سپاه پاسداران، کشور ایران را بطور مستقیم وارد جنگ روسیه و اوکراین میکند و در مقابل جهان غرب قرار میدهد که بطور یکپارجه از کشور اوکراین پشتیبانی نظامی و اقتصادی میکند. تعهد خامنه ای به پوتین ایران را  وارد به جنگ نا خواسته ای میکند که مغایر با منافع ملی ایران است. برابر با گزارشات از داخل کشور تردد هواپیماهای باری از ایران به روسیه افزایش چشم گیری داشته که میتواند بیانگر ارسال تجهیزات نظامی از جمله پهپاد و افراد نظامی ایران به روسیه و از روسیه به منطقه دنباس اوکراین باشد.

هموطنان – خامنه ای با سیاست «نگاه به شرق» کشور ایران را به جنگی وارد میکند که عاقبت آن کاملاً نامشخص است. ما چه خصومتی با مردم اوکراین داریم؟ چرا باید از سفره مردم ایران زده شود و برای پشتیبانی از جنایتکاری مانند پوتین هزینه جنگ در اوکراین شود؟ پس از اعلام پشتیبانی خامنه ای به پوتین نماینده جنایتکارش در روزنامه کیهان برای زمینه سازی جهت آماده ساختن افکار عمومی نوشت حمله ارتش روسیه به اوکراین برای مقابله  با سازمان ناتو است که شامل «امنیت» و مصالح مردم ایران نیز هست. روزنامه جوان مرتبط به سپاه پاسداران هم تحت عنوان دفاع پیشگیرانه و مشروع سعی کرد توجیهی فقهی برای دخالت در اوکراین ارایه کند. این جنایتکاران از باور مذهبی مردم شریف ایران سوء استفاده برده  و سعی دارند ورود به جنگ روسیه و اوکراین را یک وظیفه اسلامی قلمداد کنند.

هموطنان گفته در حین مسافرت پوتین به تهران یک قرارداد همکاری اطلاعاتی بین سازمان اطلاعات روسیه و حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران به امضا رسیده است. این قرارد، اگر صحت داشته باشد، دست سازمان اطلاعات روسیه را در کلیه ارگان های اطلاعاتی کشور باز خواهد کرد. سازمان ضدّ اطلاعات سپاه وظیفه دارد از نفوذ جاسوسان دشمن در سیستم اطلاعاتی کشور جلوگیری نماید و از صحت عمکرد آن اطمیان پیدا کند. این قرارداد خلاف دکترین حفاظتی کشور ایران خواهد بود. آیا از دشمن میتوان خواست بر روی سازمان اطلاعاتی کشور نظارت داشته باشد؟ هموطنان در کجای جهان میتوان چنین جنایتی را مشاهده کرد؟

مردم شریف ایران – باید بهوش باشیم، کشور ایران هرگز از طرف ناتو درخطر نبوده، خطری که کشور ما را تهدید میکند مستعمره قراردان ایران به روسیه است. حتی علی مطهری، نایب رییس سابق مجلس، هم گفت ”صدا وسیما خبرهای مربوط به حمله روسیه به اوکراین را مانند «یکی از مستعمرات روسیه» گزارش می‌کند”. این گفتمان ممکن است مورد سئوال قرار گیرد که چرا رژیم اسلامی میخواهد چنین کند، مگر دیوانه اند. هموطنان، رژیم اسلامی در ایران تصور واهی برقراری امپراطوری شیعی در خاورمیانه در سر دارد و برای رسیدن به هدف مرز، استقلال و تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله ایران را برسمیت نمی شناسد. کشور و مردم ایران برای خامنه ای و سران دیگر رژیم اسلامی تنها ابزاری برای رسیدن به هدف است. از منابع وسیع اقتصادی کشور ایران استفاده میکنند تا هدف ایده الوژیکی مذهب شیعی را به ثمر برسانند.

جبهه ملی ایران – خارج از کشور سرسپردگی خامنه ای به پوتین و وارد کردن کشور ایران به جنگ روسیه با اوکراین و در اختیار قرار دادن اطلاعات کشور به روسیه را بشدت محکوم میکند. جبهه ملی ایران – خارج از کشور اطمینان دارد مردم شریف ایران از طریق مقاومت مدنی مصمم است از این نظام ددمنش اسلامی عبور کرده و حکومتی آزاد و دمکراتیک از طریق انتخابات آزاد برقرار کند. مردم ایران امیدوارند علاوه بر بازگرداندن رفاه و امنیت و آرامش به ایران، امنیت منطقه ای نیز برقرار شود وکشورهای همسایه و ملت های صلح دوست جهان در نهایت شریک جدیدی برای توسعه روابط انسانی در سطح منطقه و جهان داشته باشند. جبهه ملی ایران – خارج از کشور همواره در کنار مردم شریف ایران تا سرنگونی رژیم فاسد اسلامی باقی خواهد ماند.

جبهه ملی ایران – خارج از کشور

۳۱ ماه ژوئیه ۲۰۲۲ برابر با ۹ امرداد ۱۴۰۱