Health

بیانیه جبهه ملی ایران- خارج از کشور -

حمایت رهبران نظام اسلامی در ایران از حمله نظامی روسیه به کشور مستقل اوکراین باعث شرمساری تمامی ملت ایران است

به گزارش خبرگزاریهای جهان، نیروهای نظامی روسیه که هفته ها پشت مرزهای کشوراوکراین و بلاروس صف کشیده و با رزمایش های لازم برای آمادگی، روز پنجشنبه ۲۴ فوریه، از زمین و هوا و دریا حملات خود را به کشور مستقل اوکراین شروع کردند و وارد شهر های مرزی این کشور شدند. در روز اول حمله ، وزیر بهداشت کشور اوکراین اعلام کرد که تعداد ۷۵ نفر کشته و ۲۰۰ نفر زخمی شدند. اکنون حملات روسیه به پایتخت کشور شهر کیف نیز رسیده است و هرروز تلفات جانی و مالی مردم بی دفاع اوکراین افزایش یافته و ادامه دارد.

پس از فروپاشی جماهیر شوری، در زمان ریاست جمهوری یالستین کشور اوکراین مستقل اعلام گردید. در آن هنگام بسیاری از سلاحهای اتمی روسیه شوری در اوکراین مستقر بود. برابر با توافق نامه پوداپست در سال ۱۹۹۴، کشور اوکراین قبول کرد تمام ساحهای اتمی را به روسیه تحویل و برابر این توافق کشورهای آمریکا، انگلستان و روسیه متعهد شدند از استقلال و تمامیت ارضی کشور اوکراین در مقابل هرگونه تجاوزی پشتیبانی و حمایت کنند. باعث تأسف است که در این هنگام که اوکراین به پشتیبانی و حمایت آنها در مقابل حمله ارتش روسیه به اوکراین دارد، این پشتیبانی و حمایت تنها به برقراری تحریمها بسنده شده است.

کشور اوکراین کشوری مستقل و خارج از دسته بندیها و پیمان های نظامی است. کشور اوکراین سر زمینی حاصل خیز و ثروتمند است. بهانه حمله نظامی روسیه به اوکراین، احتمال ورود ان کشوربه پیمان نظامی ناتو و موضوع امنیت روسیه بوده است، که بهیچ وجه نمیتواند درست باشد. پوتین فروپاشی روسیه شوری را از یاد نبرده و به دنبال برگشت آن است و بعضی تحلیگران او را جنایتکاری همانند هیتلر میدانند که میخواهد امپراطوری روسیه قبل از انقلاب ۱۹۱۷ شوری را باز سازی نماید.

حمله نظامی روسیه ازطرف اکثر کشورهای آزاد جهان بشدت محکوم گریده است. مردم روسیه نیز این اقدام پوتین را محکوم کرده و برعلیه اقدام نظامی پوتین تظاهر ات اعتراضی انجام داده اند. از طرفی کشورهای جهان غرب به ویژه امریکا، تحریم های وسیع از جمله بانک مرکزی روسیه و شخصیت های ان کشور اعمال نموده اند. برابر با آخرین خبرها بسیاری از بانکهای روسیه از سیستم ارتباط بانکی (SWIFT) هم خارج گردیده اند. برابر با سخنان رئیس جمهور اوکراین، با وجود اینکه این تحریم ها مفید هستند، اما انتظار میرفت رهبران کشورهای دمکراتیک و ازاد تصمیم سریع و قاطع اتخاذ کنند، که این چنین نشده است. تحریم ها ممکن است در دراز مدت اثر بخش باشد، اما درمقابل حملات نظامی روسیه در حال حاضر چندان اهمیتی ندارد.

اکنون خبرنگاران از پایتخت اوکراین خبر میدهند مردم اوکراین به ایستگاه های مترو و کلیساها ها پناه برده اند، بسیاری نیز سعی دارند به کشورهای همسایه اوکراین، به ویژه لهستان مهاجرت کنند که با جاده های مسدود و یا پراز ترافیک و مسافر روبرو شده اند. این در حالی است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، در این کشور حکومت نظامی اعلام کرده و از جوانان و مردان بین ۱۸ تا ۶۰ سالگی خواسته نه تنها از کشور خارج نشوند بلکه اسلحه به دست گرفته از خود و کشورشان در برابر نیروی نظامی متجاوز روسیه دفاع کنند.

از طرفی شوربختانه مشاهده شده است که رهبران نظام جمهوری اسلامی ایران، جنایت پوتین و حمله به اوکراین رامورد تآیید قرار داده و علت حمله را اقدامات اقتصادی جهان آزاد، بویژه آمریکا و اروپا میدانند. مردم آزاده کشورایران در داخل و خارج از کشور با تظاهرات، اعتراضات خود را به جنایت پوتین و سران رژیم اسلامی اعلام داشته اند.

جبهه ملی ایران – خارج از کشور که درصد بسیار بالائی از مردم ایران را نمایندگی دارند، اعلام میدارد نظام جمهوری اسلامی مورد تنفر بیش از ۹۰ درصد مردم ایران است و نمیتواند مردم ایران را در سطح جهانی نمایندگی کند.

جبهه ملی ایران خارج از کشور از مردم جهان آزاد بخاطر اظهارات جنایتکارانه سران نظام اسلامی پوزش میخواهد، و آنرا بشدت محکوم میکند، و امیدوار است، سران کشورهای آزاد و دمکراتیک جهان پوتین جنایتکار را مجاب نماید آتش بس فوری اعلام و حملات نظامی به شهرها و مردم بی دفاع اوکران را متوقف نماید.

جبهه ملی ایران-خارج از کشور

۲۷ فوریه ۲۰۲۲ برایر با ۸ اسفند ۱۴۰۰