Health

انقلاب «زن-زندگی-آزادی» دختران و پسران ایران رنسانس برابری زن و مرد در سطح جهان - ناخدا محمد فارسی

حرکت جوانان در ایران حرکتی است انقلابی که نه تنها نابودی رژیم اسلامی در ایران را هدف گرفته، بلکه تبعیض و نا برابری حقوق زنان جهان را هدف گرفته است. این حرکت انقلابی جوانان ایران، بویژه دختران جوان رنسانسی را رقم زده که مطالبه حقوق شهروندی زن را در رأس گزارشات رسانه های مجازی و نوشتاری در سراسر جهان قرار داده است، چراغی است روشن که هرگز خاموش نخواهد شد. این حرکت انقلابی زنان ایران چهره حقوق بشری زن در خاورمیانه را نیز متحول خواهد کرد.

انقلاب مردمی ایرانیان که در سال ۱۳۵۷ بوقوع پیوست اسلامی نبود، آخوندهای تشنه قدرت سیاسی، انقلاب مردمی را به انقلاب اسلامی تبدیل کردند. برای تغییر در کشور ایران تمام اقشار مردم ایران پیر و جوان، چپ و راست، جمهوری خواه، ازادی خواه، روشنفکر و دانشگاهی، همه شرکت فعال داشتند. مردم ایران فریب آخوند خمینی ریا کار و متحجر،  در نوفل لوشاتوی فرانسه را خوردند که میگفت «من یک طلبه هستم و خدمتکار مردم ایران، پس از پیروزی انقلاب میروم به قم» . وی برای گمراه کردن مردم ایران پس از پیروزی انقلاب به قم رفت و دولت موقت با نخست وزیری بازرگان تشکیل شد و اگر چه شامل تعدادی روحانی میانه رو در آن بود اما دولت اسلامی نبود. خمینی با تزویر به تهران برگشت، بعلت تب انقلابی که در مردم ایجاد شده بود، سپاه پاسداران را که از مشتی جنایتکار چاقوکش و لاتهای محلات بودند تشکیل داده و دولت موقت را منحل و حکومت اسلامی خود را در ایران برقرار کرد.

مدت ۴۳ سال است که اسلامگرایان فریب کار سرمایه های ملی ایران را صرف تنش افرینی و استحکام حکومت اسلامی از نوع شیعی در ایران و اشاعه آن در خاور میانه کرده اند. با زور سرنیزه و زندان در تمام شئون زندگی مردم ایران، از جمله خصوصی ترین حقوق شهروندی، رخنه کردند. سعی کردند زنان ایران یعنی نیمی از جمعیت ایران را بشیوه حکومت طالبانی به خانه برگردانند. اما هرگز موفق نبودند زیرا رشد اجتماعی و فرهنگ غنی ایران زمین چنین اجازه ای به آنان نداد. مدت ۴۳ سال زنان ایرانی کتک خوردند، زندان رفتند، ولی از پای نایستادند. اکنون نیز پرچم دادخواهی حقوق شهروندی و رنسانس انقلابی جهانی «زن-زندگی-آزادی» را بدست گرفته و تمام جهان را تحت الشعاع حرکت خود قرار داده اند. اکنون زنان فرهیخته جهان که در رأس سیاست گذاران جهانی قرار دارند بخاطر احترام و حمایت از خیزش انقلابی زنان ایران، موی سر خود را در پارلمانها و مجامع بین الملل جهان آزاد قیچی میکنند.

رژیم اسلامی در متوقف کردن حرکت زنان در ایران عاجز مانده است. حرکت انقلابی زنان به انقلاب سراسری در ایران تبدیل شده و در سراسر ایران، روز و شب، جوانان درحال اعتراض و اعتصاب هستند. رژیم سرکوبگر سعی دارد حرکت انقلابی جوانان را با تمام قوای سرکوبگر خود متوقف کند. رژیم تصور میکند مانند سرکوب حرکتهای اعتراضی پیشین که در سالهای ۱۳۸۸، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ رخ داد، موفق خواهد شد باردیگر مردم را سرکوب و به خانه برگرداند. ولی، اینبار حرکت سراسری مردم اعتراض برای مشگلات معیشتی، زیست محیطی، وغیره نیست. جوانان ایران بنیاد رژیم اسلامی را هدف گرفته و آنرا نابود خواهند کرد. مردم ایران تصمیم قاطع گرفته اند تا از رژیم عبور کنند.

بدلیل گسترش اعتراضات و اعتصابات رژیم به اندازه کافی نیروی سرکوب گر ندارد. نیروهای سرکوب بسیار خسته اند و قادر نیستند وظایف خود را بنحو احسن انجام دهند، و ناراضی هستند. رژیم سعی کرده با اضافه حقوق و اعانات دیگر مانند بسته ها معیشتی آنان را راضی نگاهدارد ولی تا کنون موفق نبوده است. رژیم فراخوان عمومی صادر کرده تا بازنشسته گان بسیجی و پاسداران را بخدمت برگرداند، ولی در این راه هم توفیقی نداشته است. گزارش شده تنها ۸ درصد به این فراخوان جواب داده اند که میتواند تنها بدلیل فقر معیشتی بوده باشد و نه علاقه به برگشت به خدمت برای استحکام رژیم اسلامی. رژیم بسیار محتاط عمل کرده و از پاسداران و بسیجیان داوطلب که شامل سربازان وظیفه نیز می باشد استفاده نمیکند زیرا هراس از آن دارد که بخش زیادی از آنان به صف جوانان بپیوندند. بقرار اطلاع رژیم تعدادی از پرسنل نیروهای نیابتی و جیره خوار خود را از عراق برای سرکوب از مرز شلمچه وارد ایران کرده است. این اقدام جنایتی نابخشودنی است که رژیم جنایتکار اسلامی به آن دست یازیده است. لازم است یادآور شویم چنانچه هریک از این نیروهای امنیتی بدست جوانان ایران دستگیر شوند، مردم ایران نخواهند توانست امنیت آنها را تأمین کند.

مردم انقلابی برای حفاظت از خود و دفاع مشروع ممکن است سنگ و چوب  باخود حمل، و در صورت نیاز آز آنها استفاده کنند. اطلاعات سپاه خبر داده که در هفته گذشته استفاده از سلاح سرد توسط معترضین ۶۰٪ افزایش داشته است. سرکوبگران رژیم تعداد بیشماری از فرهیختگان سیاسی کشور را که احتمال پیوستن به حرکت جوانان را دارند را بازداشت کرده است. زندانهای رژیم گنجایش بازداشت شدگان را ندارد، خامنه ای به درخواست وزارت دادگستری ۱۸۰۰ نفر زندانی را بمناسبت حلول ماه ربیع الاول ظاهرا مورد عفو قرار داده  تا جا برای بازداشت شدگان بیشتر باز شود!

شعار و دیوار نویسی بقدری افزایش داشته که مأموران شهرداریها قادر به پاک کردن آنها نیستند. استفاده از کوکتل مولوتف خانگی افزایش چشم گیری داشته و برابر اطلاعات از داخل کشور در هر منطقه در کلان شهرها لااقل ۳۵ خانه مشغول تولید این سلاح خانگی تدافعی هستند. رژیم با بستن پیامک ها کوشش می کند از خبر رسانی گروه ها بهمدیگر جلوگیری نماید. جوانان با هوشمندی بالا با تولید تراکهای دست نویس و کپی در منزل اخبار اجتماعات پراکنده را به یکدیگر میرسانند و متحد عمل میکنند.

رژیم سرکوبگر اسلامی مانند هر دیکتاتوری نمیخواهد بپذیرد که باید در برابر حرکت انقلابی مردم کوتاه بیاید و به خواست های آنها گوش فرا دهد، تا شاید بتواند راه مسالمت آمیزی را پیدا کند. رژیم نه تنها به سرکوب ادامه میدهد بلکه حرکت مردمی جوانان ایران را توطئه خارجیان بویژه آمریکا و اسرائیل اعلام میدارد. و به احتمال بالا تا لحظه سقوط به سرکوب ادامه خواهد داد. این درحالی است که رئیس جمهور پیشین امریکا باراک اوباما از حمایت خود از رژیم اسلامی در سال ۱۳۸۸ که مردم ایران جنبش سبز را برای احقاق حقوق خود شروع کرده بودند اذعان نموده و آنرا اشتباه دانسته است. تصور نمیرود رئیس جمهور کنونی آقای جو بایدن اشتباهات گذشته دولت دمکرات قبلی آمریکا را بار دیگر تکرار نماید. آمریکا در مذاکرات اتمی در دوسال گذشته کوشش کرده است تا بتوافق تعهد اتمی ۲۰۱۵ برجام برگردد، ولی سخنگوی دولت آمریکا اعلام داشته است که تا رژیم اسلامی در حال سرکوب مردم ایران است، عجله ای برای از سرگیری مذاکرات اتمی ندارد.

سران رژیم علارغم حرکت انقلانی مردم ایران خود را در کنار جنایتکاری دیگر بنام پوتین قرار داده اند و با ارسال موشکهای میان برد و پهپادهای انتحاری به روسیه، کشور ایران را عملاً شریک روسیه در جنگ تحمیلی اوکراین نشان داده است. کشور و مردم ایران نه با اوکراین همسایه هستند و نه از طرف آن کشور مورد تهدید بوده اند. اقدام رژیم در این راستا به نقع مردم ایران نیست و نخوهد بود. مردم ایران ارسال تجهیزات نظامی به روسیه را بشدت محکوم کرده اند.

باعث دلگرمی است که مردم ایران در خازج از کشور در تمام کشورهای آزاده جهانی در مقابل پارلمانها، وزارت خارجه ها بطور مستمر تجمع دارند و با شعارهایی برای کشورهای دمکراتیک جهان پیام دارند که مردم ایران این رژیم ستمگر و سرکوبگر را نمیخواهد،‌ تقاضا دارند که از مردم ایران برای عبور از رژیم ، پشتیبانی و حمایت نمایند. اجتماعات مردم ایران در کشورهای جهان علیه جنایات رژیم شعار میدهند. مردم ایران به جهانیان اعلام میدارند رژیم اسلامی رژیمی جنایتکار است و مشروعیت ندارد و هیچگاه  مردم ایران را نمایندگی نکرده است، لازم است که روابط خود را با رژیم قطع کنند. رژیم که دختر ۲۲ ساله، مهسا امینی، را برای اینکه موی سرش قدری از زیر روسری بیرون است میکشد، دختر ۱۷ ساله نیکا شاه کرمی را دستگیر نموده مورد تجاوز قرار داده و بقتل میرساند، نمیتواند نمایندگی مردم بزرگ ایران را داشته باشد. رژیم سفاک اسلامی در ایران ننگ بشریت است و جهان آزاد و دمکراتیک نباید با چنین رژیمی رابطه سیاسی داشته باشد.

در این راستا، ۲۱ سازمان و گروه حقوق بشری در تاریخ ۱۴ مهر ۱۴۰۱ نامه ای برای آقای بایدن ارسال داشتند و از وی درخواست کردند، جنایات رژیم برعلیه ملت ایران، ایجاد ناامنی در سراسر خاورمیانه و اکنون ورود به جنگ اوکراین از طریق روسیه را محکوم نموده و اقدامات زیر را در پشتیبانی از مردم ایران انجام دهد:

  • از رژیم بخواهد خشونت علیه زنان و فعالان جامعه مدنی را متوقف کند.
  • سرکوب خشونت آمیز، دربرابر اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایران متوقف شود و به خواست آنها گوش فرا دهند.
  • اینترنت را باز کند- با بستن اینترنت مردم ایران نمیتوانند از وضعیت عزیزان خود که در بند رژیم هستند باخبر شوند.
  • از رژیم اسلامی بخواهد تمام معترضین را که زندانی کرده آزاد کند.
  • با تلاش دیپلماتیک از سازمان ملل بخواهد تا کشورهای آزاد جهان جلسه ویژه ای برای محکومیت رژیم ایران تشکیل دهند و با محکوم کردن سرکوبها، برای جلوگیری نقض  بیشتر حقوق بشری در ایران راه کار پیدا کنند.
  • کمیسیونی توسط کشورهای عضو سازمان حقوق بشری سازمان ملل متحد تشکیل تا جنایات حقوقی بشری رژیم را بررسی و مستند نمایند.

باعث تأسف است که تاکنون دولت آقای بایدن اقدام مؤثری در این راستا انجام نداده است. برابر با آماری که ناظران حقوق بشری تا ۲۲ مهر ۱۴۰۱ اعلام نموده اند، رژیم بیش از  ۲۳۳ نفر را کشته که در بین آنها ۳۲ کودک قرار دارند. بیش از ۷۷۰۴ نفر بازداشت و روانه زندان شده اند که ۱۷۰ نفر از آنان دانشجو هستند.

مردم ایران به مبارزه و حرکت انقلابی خود  تا عبور از رژیم سفاک اسلامی ادامه خواهند داد. امید است که جهان آزاد و دمکراتیک غرب با مردم ایران هم صدا شده و از حرکت انقلابی آنان پشتیبانی نمایند.

ناخدا محمد فارسی

۱۹ اکتبر ۲۰۲۲