Health

اعتصاب کامیون‌داران؛ استمداد راهداری خراسان رضوی از اصناف

با تداوم اعتصاب‌ کامیون‌داران در شهرهای مختلف ایران، تصویری از یک نامه از اداره کل راهداری مشهد به دست «ایران‌وای»ر رسیده که نشان می‌دهد، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان رضوی با نامه نگاری با تشکل‌های صنفی کامیون‌داران، از آن‌ها درخواست کمک کرده است.

بر اساس این نامه، اداره کل راهداری خراسان رضوی از اصناف خواسته تا کامیون‌هایی از مشهد را برای حمل بار از مبدا «بندر امام» گسیل کنند.

بنا بر این نامه به تاریخ ششم آذر، مصادف با شروع اعتصاب کامیون‌داران در شهرهای مختلف ایران صادر شده، اداره کل حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی از شرکت‌های حمل و نقل مشهد خواسته تا برای «حمل کالاهای اساسی و نیاز مبرم به ناوگان مناسب برای حمل از مبدا بندر امام خمینی»، اطلاع رسانی کنند.

همچنین در این نامه آمده است که این اطلاع‌رسانی «لازم و فوری» و به‌منظور اعزام «ناوگان ملکی، تحت پوشش» و حتی «عبوری» باید صورت بگیرد.

در چند روز گذشته گزارش‌های متعددی از پیوستن کامیونداران شهرهای مختلف ایران به اعتصاب این صنف که فعالیت آن‌ها حیاتی است، منتشر شده است.

تاکنون دست‌کم کامیونداران در شهرهای قزوین، اصفهان، کاشان، سنندج، کرمانشاه، سنندج، شیراز و بندرعباس دست از کار کشیده‌اند.

برگرفته از سایت فارسی ایران وایر