Health

آیا جهان ازاد و دمکراتیک اروپا و آمریکا به تهدید و قلدری های پوتین و خامنه ای بطور جدموضع  خواهند گرفت

مدیر کل ناتو جن استولبرگ در مصاحبه خود با خبرگزاری نروژ (NRK)، روز شنیه ۱۰ دسامبر، به تهدید پوتین برای استفاده از بمب اتم هشدار داد و اخطار کرد که جنگ اوکراین میتواند براحتی از کنترل خارج شده و به یک جنگ تمام عیار بین سازمان ناتو و روسیه منجر شود . پوتین دنیای دمکراتیک جهان را به جنگ جهانی سوم تهدید کرده است. استولبرگ که خود هنگامی نخست وزیر نروژ بود، بروز جنگ بین ناتو و روسیه را محتمل میداند. وی یاد آور شد واقعیت دارد که مردم از جنگ اوکراین خسته شوند، وی متذکر شد قبمت غذا، انرژی برای مردم جهان بسیار سنگین است، ولی باید این را بدانیم، در صورتیکه پوتین در جنگ اوکراین برنده شود، وضعیت بمراتب بدتر از این خواهد بود. پوتین روز جمعه ۹ دسامبر تهدید کرد اگر کشوری با بمب اتم به روسیه حمله کند، نابود خواهد شد. این بیان را میتوان بدان معنا تفسیر کرد که پوتین با این بهانه بخواهد از بمب اتمی برای پیشرفت و پیروزی در جنگ اوکراین استفاده کند.

بنظر میرسد جنگ در شرق اوکراین بویژه دونتسک بشدت ادامه دارد. پشتیبانان حکومت اوکراین در هفته گذشته در پاریس مجدداً بر اهمیت پشتیانی از اوکراین و مردم آن کشور در سرمای زمستان تأکید کردند. لازم به توضیح است برابر با خبرها از اندیشکده ها و تحلیل گران نظامی، ارتش روسیه از نظر مهمات در مضیقه قرار گرفته، از مهمات بسیار قدیمی استفاده میکند، و برای جبران کمبود، بویژه از مهمات و تجهیزات نظامی ارسالی از ایران شامل موشک و پهپاد استفاده می کند. در این راستا برابر با گزارش خبرگزاری ایرنا، سرتیپ محمدرضا آشتیانی در نشست کارشناسان جمهوری اسلامی ایران و اوکراین در مورد استفاده روسیه از پهپاد ایرانی در جنگ اوکراین، گفت: طرف اوکراینی هیچ مدرکی دال بر استفاده روسیه از پهپاد ایرانی در جنگ با این کشورارائه نکرد و خبرها را شایعه پراکنی توصیف و موضوع را به جلسات بعد موکول کرد. دروغ و ریاکاری در این گزارش بوضوح مشهود است. اصولاً چه نیازی به چنین ملاقات هائی است چنانچه حکومتگران اسلامی در جنایات پوتین در اوکراین دست نداشته باشند؟

السا میشمن و سام هنکاک خبرنگاران خبرگزاری بی بی سی گزارشی را در وبسابت این خبرگزاری منتشر کرده اند و پیرامون جنگ روسیه و اوکراین از جانب آمریکا نوشته اند «اکنون ایران در صدر حامیان نظامی روسیه قرار دارد.» سخگوی سازمان امنیت ملی آمریکا جان کربی می گوید روابط دفاعی ایران و روسیه بسیار عمیق و در سطح بسیار بالائی قرار دارد (۱). این خبرنگاران گزارش داده اند که ایران و روسیه برای تولید پهپادهای انتحاری هوشمند با هم همکاری میکنند. رژیم اسلامی دخالت ایران در جنگ اوکراین و ارسال موشک و پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب میکند ولی قطعات و لاشه پهپاد ها بدون هرگونه ابهامی از تولیدات رژیم اسلامی خبر میدهد.

در مقابل کمک نظامی ایران به روسیه، روسیه متعهد شده برای تولید تجهیزات نظامی، تکنولوژی پیشرفته در اختیار رژیم قرار دهد. تحلیگران براین باورند که همکاری روسیه و ایران در تولید سلاحهای پیشرفته برای کشورهای دوست جهان غرب در خاورمیانه بسیار خطرناک خواهد بود. از طرفی وزیر امور خارجه استرالیا روز ۱۰ دسامبر در بولتن خبری خود اعلام کرد که ارسال پهپاد توسط رژیم به روسیه و استفاده از آن در جنگ اوکراین بیانگر آنست که رژیم ایران امنیت جهانی را به خطر میاندازد. آیا این میتواند زنگ خطری برای جهان غرب باشد که لازم است جلوی اعمال تروریستی رژیم در داخل و خارج از ایران گرفته شود؟. مردم ایران سهم خود را ایفا کرده اند و بیش از سه ماه است که پس از کشته شدن مهسا امینی انقلاب «زن-زندگی-آزاد» را شروع و ادامه داده اند و تصمیم قاطع گرفته اند تا از رژیم اسلامی عبور کنند. ولی آیا جهان دمکراتیک در این راستا از منافع تجاری خود با رژیم ایران صرف نظر میکند و با مردم ایران همگام خواهد شد؟. این پرسشی است که اکثریت ایرانیان درون مرز و برون مرز ایران از خود میپرسند و انتظار پاسخ روشن و قاطع هستند.

رژیم اسلامی در مقابل غرش جوانان ایران مغلوب شده و کوشش دارد با اعدام جوانان برومند کشور مردم را بترساند تا به خانه برگرداند. غافل از آن که با کشتن هریک از این جوانان هزاران لاله خواهد روئید و تا نابودی رژیم اسلامی ترسی به دل راه نخواهند داد. لازم به یادآوری است که کشتن بی گناهانی مانند محسن شکاری و محمد رضا رهنورد در سطح جهان بازتاب گسترده ای داشت و رژیم در تمام عرصه های بین المللی بخاطر این جنایت هولناک محکوم گردیده است. در این راستا واکنش آمریکا به اعدام جوانان ایران آن بوده که رهبران جمهوری اسلامی از مردم ایران می‌ترسند، و بهمین دلیل است که دست به چنین جنایاتی می زنند. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۲۱ آذر در نشست خبری هفتگی اعلام کرد کشت و کشتار رژیم برای «ارعاب مردم ایران» و «سرکوب مخالفان» است و بیانگر آن است که «واقعا رهبران ایران چه قدر از مردم خود می‌ترسند (۲)».

مردم ایران برای پیروزی به کمک معنوی جهان غرب نیاز دارند. در این رابطه مقاله ای در نشریه گیت استون، روز ۱۹ آذر ۱۴۰۱، به چاپ رسیده با عنوان «جهان غرب چه موقع از خواب غفلت بیدار خواهد شد.» آیا اتحادیه اروپا می داند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای حمله مسکو به اوکراین چه مقدار تجهیزات نظامی پهپادی و موشک از علی خامنه ای دریافت کرده است؟ شواهد بقدری آشکار است که کشور اوکراین سفیر ایران در کیف را همراه با تمام کارکنان ایرانی سفارت از کشور اخراج کرد. امّا، دولت بایدن هنوز  نیز هیچ گونه فشار جدی بر اتحادیه اروپا برای توقف معاملات تجاری با روحانیون حاکم بر ایران وارد نکرده است (۳).

علارغم اینکه کشورهای اروپایی کشت و کشتار رژیم در ایران را بدلیل نقض حقوق بشر محکوم کرده اند، امّا میزان تجارت اروپا با رژیم اسلامی تکان دهنده است. اتحادیه اروپا به تجارت با رژیم خونخوار ایران «بدترین حامی تروریسم دولتی در جهان» ادامه میدهد. نشریه تهران تايمز در گزارشی اعلام کرده است که صادرات ايران به اتحاديه اروپا در ۹ ماه سال جاری ۲۸٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، که معادل ۷۹۹ میلیون یورو می باشد. برابر با گزارش یورواستات، ارزش کل تجارت بین ایران و اتحادیه اروپا از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ به ۳٫۹۴۷ میلیارد یورو بالغ می شود.

لازم است برابر با گفته وینستون چرچیل به اتحادیه اروپا هشدار داد که میگوید «عده ای که در خطر بلعیده شدن توسط تمساح بودند، هر کدام امیدواربودند اگر تمساح را به اندازه کافی تغذیه کند، اخرین نفری خواهد بود که تمساح او را به بلعد. همه امیدوارند که طوفان قبل از اینکه نوبت آنها برسد از آنها خواهد گذشت. اما من می ترسم — من خیلی می ترسم — طوفان نمی گذرد. خشن تر خواهد شد، غرش خواهد کرد، و با صدای بلند تر، و گسترده تر. به جنوب گسترش خواهد یافت، و سپس به شمال.»۰

باز هم لازم است یادآور شویم برای اینکه شر این غده سرطانی را از جهان حذف کنیم ایرانیان نه تنها به کمک معنوی جهان غرب نیازمندند ، بلکه انتظار دارند از هرگوثه مماشات و حمایت از رژیم ملا ها دست بر دارند . مردم ایران به پا خاسته اند تا از رژیم اسلامی عبور کنند. برای رسیدن به نتیجه نهایی به یک شورای رهبری نیاز دارند تا صدای آنها در خارج از کشور باشد و به جهان غرب یادآور شود رژیم جنایتکار اسلامی آنگونه که تصور میکنند نیست و همان تمساحی است که وینستون چرچیل مثال زده است. باید با هم همگام شویم و تمساح را از میان برداریم.

ناخدا محمد فارسی

۱۸ دسامبر ۲۰۲۲

1 – https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-63921007

2 – https://www.radiofarda.com/a/32174104.html

3 – https://www.gatestoneinstitute.org/19215/iran-mullahs-when-will-the-eu-wake-up