Health

آقای بایدن ریاست جمهور آمریکا در مقابله با حملات تروریستی رژیم علیه منافع آمریکا در خاورمیانه کیش مات شده است! - ناخدا محمد فارسی

 برابر با گزارش خبرگزاری العربیه ، شبه نظامیان تحت فرمان سپاه قدس رژیم اسلامی پایگاه نظامی آمریکا در سوریه را راکت باران کردند. فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه (سنتکو) خبر داده این حمله تلفات جانی نداشته (۱)سنتکو خبر داده راکتهای پرتاب شده به پایگاهی که نظامیان ائتلاف در آن قرار دارند نرسید و در فاصله ای از پایگاه به زمین اصابت کرده اند. خبرگزاری سوریه نیز خبر داده ۵ راکت به بطرف پایگاه ائتلاف در فرودگاه نظامی خراب-الایر پرتاب شد. برابر با خبرگزاری سانا سوری حملات شبه نظامیان تحت حمایت سپاه قدس به پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه و عراق در هفته های اخیر افزایش یافته است. نحوه گزارش و عکس العمل سنتکو بسیار قابل تأمل است. سئوال این است که آیا باید حتماً نظامیان و یا غیرنظامیان آمریکایی کشته شوند تا آقای بایدن دستور حمله متقابل بدهد؟

لازم است یادآور شویم از هنگام ریاست جمهوری آقای بایدن و کابینه اوبامایی او رژیم ایران دیگر خطری را متوجه خود نمیداند و برای دست پر داشتن در مذاکرات اتمی، حملات تروریستی بر علیه آمریکائیان در خاورمیانه را افزایش داده است. سپاه قدس سپاه پاسداران رژیم از هر فرصتی برای حمله به منافع آمریکا در خاورمیانه استفاده کرده اند. در مقابل دولت آمریکا از هر وسیله ای استفاده کرده تا رژیم اسلامی را برسر میز مذاکره اتمی بیاورد. باعث تأسف است که با اینگونه کابینه اوبامایی ، آقای بایدن هرگز نخواهد توانست مشکل خاورمیانه را حلٌ کند و بزودی با بی احترامی مجبور خواهند شد منافع آمریکا در منطقه را رها کرده و نظامیان خود را از خاورمیانه خارج نمایند. اگر چه دیده میشود آمریکا با اقدامات نه چندان پر اهمیتی مانند رزمایش مشترک اسرائیل، امارات، آمریکا و بحرین، سعی دارد تاحدودی آبروی رفته را باز گرداند و پایگاه های خود در حاشیه خلیج فارس را برای مدتی دیگر نگاه دارد.

رژیم اسلامی مرتباً به تقویت توان نظامی خود ادامه میدهد و پایگاه های پهباد-انتخاری در نزدیکی سواحل دریای عمان و خلیج فارس برقرار کرده است. این از دیدگاه اطلاعات برونمرزی اسرائیل مخفی نمانده و اسرائیل به کشورهای عربی اعلام نموده که قادر است در مقابل این تهدید ها با کشورهای منطقه همکاری نماید (۲). کشورهای عربی خاور میانه در مقابل اقدامات ایزایی رژیم بسیار ضعیف و بیمناکند،  و برای حفاظت و امنیت کشورهای خود به کمک اسرائیل و آمریکا نیاز دارند. متأسفانه با ریاست جمهوری آقای بایدن، امید حمایت از جانب امریکا بعید مینماید،  و به احتمال قوی تنها اسرائیل میتواند با برقراری ائتلاف با کشورهای عربی از آنها حمایت نموده و سدی در مقابل تهدیدهای رژیم ایران برقرار کند. در این راستا آقای بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل دیروز ۲ آذر ۱۴۰۰ در یک نشست تلویزیونی اعلام کرد که اسرائیل از دو پایگاه پهباد-انتحاری رژیم در چابهار و جزیره قشم پرده برداشته است. از این پایگاه ها سپاه قدس رژیم میتواند پهباد های انتحاری را از راه دور بطرف کشتی های نفتی و تأسیسات تجاری کشورها جنوب خلیج فارس هدایت نماید.

همانگونه که قبلاً گزارش شده رژیم به تکنولوژی هدایت پاسیو (کنترل با دوربین) دست یافته است. سردار حاجی زاده فرمانده هوا-فضای سپاه پاسداران رژیم در هفته های گذشته و بویژه در طول مدت رزمایش ارتش در دریای عمان از آن خبر داد. در صورتیکه این سیستم کنترل پاسیو بر روی پهباد های انتحاری رژیم نصب گردیده باشد، مقابله با آنها بسیار مشکل خواهد بود. قبلاً یادآور شده ایم که اگر اینگونه موشک و یا پهباد با هدایت پاسیو بطرف هدف پرتاب شوند، هنگامی که موشک و یا پهباد به نزدیکی هدف و دیدگاه دوربین برسد، امکان پارازیت و انحراف وجود ندارد، و تنها راه مقابله تیربار و یا موشکهای پدافند هوایی مانند پاتریوت و یا سامانه پدافتد هوایی رافائل اسرائیلی و یا مشابه آن میباشد تا آنها را در هوا منهدم نمایند. لازم به یادآوری است که با ورود آقای بایدن به کاخ سفید، دولت آمریکا سامانه پاتریوت مستقر در کشورهای جنوب خلیح فارس بویژه عربستان سعودی را از منطقه خارج کرد و حوثی های یمنی را از لیست تروریستی بیرون آورد. در این راستا فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، ژنرال آمیکام نورکین، در کنفرانس خبری که بعد از رزمایش اسرائیل، امارات، بحرین و امریکا در دریای سرخ، در دانشگاه ریکمن تلاویو داشت، گفت باید از فرصت ها استفاده کرد و ما میتوانیم با استفاده از اینتلیجنس، ردگیری و انهدام پهباد ها با کشورهای منطقه همکاری نزدیک داشته باشیم.

پایگاه های پهباد انتحاری رژیم تنها به چابهار و جزیره قشم ختم نمیشود، خبرگزاری رویترز مستقر در قاهره، خبر داده است که عربستان سعودی روز ۳ آذر ۱۴۰۰ پایگاه پهبادی رژیم در صنعا پایتخت یمن را بمباران کرد. خبرگزاری المسیره حوثی ها نیز پیرو این حمله خبر داده که بر اثر این حملات دو نفر غیرنظامی کشته و تعداد زیادی مجروح گردیده اند. حوثی های یمنی که تحت فرمان سپاه قدس رژیم انجام وظیفه میکنند خبر دادند نیروهای ائتلاف سعودی به ساختمانی در نزدیکی بیمارستان حمله کرده اند که باعث کشته شدن غیرنظامیان بوده است، امّا خبرگزاری رویترز در محل با مردم عادی ساکن منطقه صحبت داشته که گفته اند در نزدیکی مکان حمله ائتلاف بیمارستانی وجود ندارد. از هنگام ریاست جمهوری بایدن و خارج کردن حوثی ها از لیست تروریست های جهانی، حوثی های بازیچه سپاه قدس، با استفاده از پهباد و موشکهای دریافتی از جمهوری اسلامی ایران  مرتب به تأسیسات نفتی عربستان سعودی حمله ور بوده اند که خسارات تأسیساتی بسیاری را باعث گردیده اند.

به عبارتی دیگر رژیم فاسد اسلامی ایران باصطلاح دندانهای آقای بایدن رئیس جمهوری آمریکا را بخوبی شمرده است و میداند تا هنگامی که آقای بایدن رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید است، نه تنها تصمیمی برعلیه رژیم اسلامی نخواهد گرفت، بلکه کوشش دارد مانند آقای اوباما با رژیم مماشات داشته و از هر طریق ممکن رژیم را سرمیز مذاکره اتمی بیاورد تا بتواند قسمتی از تحریم ها علیه رژیم را بردارد. این در حالی است که رژیم از فرصت استفاده کرده و به غنی سازی ۲۰ در صدی و ۶۰ درصدی خود ادامه داده و در ساخت موشک و پهباد های انتحاری قابل کنترل با سرعت به پیش میرود. رژیم با ترفندهای بیشمار به آژانس اتمی بین الملل هم دروغ میگوید و از بازدید مسئولان ناظر بر غنی سازی اتمی جلوگیری مینماید و دروبین های نصب شده در تأسیسات اتمی را غیرفعال نموده است. امروز چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰، شورای حکام شامل ۳۵ کشور کنفرانس دارد، ولی چندان محتمل نیست که پیرامون پرونده اتمی ایران و ارسال آن به شورای امنیت سازمان ملل تصمیمی اتخاذ نماید. رئیس سازمان انرژی اتمی روز دوشنبه ۱ آذر سفری به تهران داشت، و با وزیر امور خارجه ایران حسین امیرعبدالهیان ملاقات داشت  و پس از بازگشت کنفرانس خبری خود را بگونه نامشخصی منحل کرد!. در این رابطه آقای بنت نخست وزیر اسرائیل میگوید اگر جلوی غنی سازی رژیم اسلامی گرفته نشود، ایران ظرف مدت ۵ سال اولین بمب اتمی خود را خواهد ساخت. بهمین دلیل او اظهار داشت اگر آمریکا با رژیم برسر میز مذاکره بنشیند و تحریمها برداشته شود، اسرائیل با آمریکا همگام نخواهد بود و خود بطور انفرادی و یا همراه با کشورهای عربی خاورمیانه که نگران اتمی شدن ایران هستند برعلیه رژیم ایران اقدام خواهد کرد (۳).

در این میان بازنده اصلی مردم شریف ایرانند که همه روزه با مشگلات بسیار معیشتی روبرو هستند. اکثر مردم ایران، شاید بیش از ۹۰٪ مخالف رژیم هستند و آماده اند برای گذار از رژیم به پا خیزند، امّا فشار زندگی و نبودن مدیریت یکپارچه از طرف اپوزیسیون داخلی و خارج از کشور، تاکنون موفق نبوده اند. در چند دهه گذشته بارها اعتراض کرده و سرکوب شده اند. اعتراضات ادامه دارد ولی به مدیریت تأثیرگذار نیاز است. اوپوزیسیون برانداز یکپارچه بدلیل عدم توافق با یکدیگر تاکنون شکل نگرفته است. اپوزیسیون بخصوص آنانیکه در خارج از کشور قرار دارند، باید یکپارچه شوند و به توافقی حد اقلی دست یابند، راه دیگری برای ایجاد رهبری و مدیریت گذار از رژیم جنون و جنایت اخوندی وجود ندارد. این وظیفه ملی هر گروه و سازمان سیاسی است تا مردم و کشور ایران را در این دوره بحرانی دریابند.

ناخدا محمد فارسی

۲۴ نوامبر ۲۰۲۱

https://www.msn.com/en-gb/news/world/israel-flags-iranian-uav-bases-offers-counter-measures-to-arab-allies/ar-AAR1Mht (۱)

https://english.alarabiya.net/News/middle-east/2021/11/24/US-bases-attacked-in-Syria-but-no-damages-or-injuries-suffered-CENTCOM (۲)

https://www.reuters.com/world/middle-east/iaeas-grossi-says-iran-that-he-wants-deepenooperation-2021-11-23/ (۳)